2021 Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir? » Parasız İnternet

0

Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir? Faturalı hatta kredi çekme şekilleri acil nakit ihtiyacı bulunan tüketicilerin finansmana erişebilmek için tercih ettikleri yöntemler içinde yer alır. Düşük kredi notu ya da dolu kredi limiti sebebi ile bankalara kredi başvurusunda bulunamayan tüketiciler, direkt değil dolaylı olarak nakde erişim elde eden faturalı hatta kredi yöntemini tercih etmektedirler. Halk içinde “Telefon Bozdurma” olarak malum bu yöntem ile kredi puanı engeline takılmadan nakde ulaşılabilmektedir.

Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir?

Faturalı hat üstünden kredi çekmenin işleyişi iki aşamalıdır. Direkt değil, dolaylı olarak nakde erişim fırsatı sunan bu yöntemde tüketiciler ilk olarak aygıt satın alımı gerçekleştirirler. Müşterisi oldukları GSM operatörünün aygıt kampanyalarında şartlarını sağladıkları aleti faturaya ek taksitle satın alan tüketiciler, alınan aleti satarak nakde çevirirler. Cihazın ücretini peşin olarak alan hat kullanıcıları, ödemelerini ise her ay taksitle gerçekleştirirler.

Faturalı Hat Üstüne Alınan Cihazlar Iyi mi Nakde Çevrilir?

Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir?

Faturalı hatta alınan cihazın nakde dönüştürülmesi ikinci el akıllı aygıt alım ve satımı icra eden noktalar üstünden gerçekleştirilir. Satılan cihazın ikinci el statüsünde olması sebebiyle bir miktar kıymet kaybı yaşanacaktır. Aleti nakde çevirirken daha azca kıymet kaybı yaşamı sürdürmenin püf noktaları şu şekildedir:

 • Faturalı hat üstüne akıllı aygıt satın almadan ilkin Pazar araştırması yapılmalıdır. Aleti nakde çevirirken minimum hangi cihazda kıymet kaybı yaşanıyorsa, satın alma için o aygıt tercih edilmelidir.
 • Satın alınan cihazın kutusu açılmadan bozdurmaya götürülmelidir.
 • Satılacak aygıt için birkaç noktadan fiyat alınmalı, daha yüksek tutara aleti satabilmek için pazarlık yapma yoluna gidilmelidir.
Devlet Destekli Faizsiz Kredi Fırsatı: Dört Büyük Bankadan Faizsiz Kredi Desteği Iyi mi Alınır?

FATURALI HATTA KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Faturalı hat ile kredi müracaat şartları GSM operatörleri özelinde değişebilmektedir. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone; kullanılan faturalı hat tarifeleri ile satın alınmak istenen aygıt özelinde şartları değiştirebilmektedir. Üç GSM operatörü tarafınca talep edilen benzer faturalı hat kredi müracaat şartları şunlardır:

 • Kredi için başvurulacak faturalı hattı, müracaat tarihinden önceki 6 ay süresince kullanıyor olmak
 • Üstüne kayıtlı olan faturalı hat ile kredi başvurusunda bulunmak
 • Satın alınan aygıt sonrası minimum 1 yıl süre ile faturalı hattın kullanılacağına dair taahhüt vermek

Faturasız Hatta Kredi Verilir Mi?

Faturalı Hatlara Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir?

Faturasız hatta kredi verilmez. Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone tarafınca faturasız hatta taksitle aygıt satışı yapılmamaktadır.

2021 Faturalı Hatta En Fazla Kaç Para Kredi Çekebilirim?

Faturalı hatta kredi limiti GSM operatörü ve üstlenilen taahhüt büyüklüğü bakımından değişebilmektedir. Seçmiş olduğunuz cihaza bakılırsa GSM operatörlerinden X TL tutarında kredi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

2021 FATURALI HATTA KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Faturalı hatta kredi başvuruları GSM operatörünün bayileri üstünden yapılır. Faturalı hatta kredi başvuruları şahsen yapılırken, tüketicilerin kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları müracaat için yeterlidir. Kullanılan tarife ile satın alınabilecek cihazlar arasından meydana getirilen seçimler sonrası taahhütname imzalanır ve aygıt teslim alınır. Teslim alınan cihazın kutusu açılmadan yukarıda paylaşılan püf noktalara dikkat edilerek nakde düşük kıymet kaybı ile çevrilebilir.

2021 Turkcell Faturalı Hatta Kredi Kampanyaları

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir?

Turkcell’den faturalı hatla kredi çekmek minimum 3, en fazla 36 ay taksitle yapılabilir. Peşin satış fiyatı X TL olan Apple, Samsung, Huawei, Sony ve Xiaomi benzer biçimde cihazlar Turkcell’den faturalı tarifeye ek taksitle satın alınabilmektedir. Turkcell’de 2021 güncel tarifeye ek aygıt kampanyaları ile ilgili en oldukca tercih edilen örneklere aşağıda yer verilmiştir:

 • Apple iPhone 12 Pro Max: 16 bin 999 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Apple Watch Nike+ Series 6 GPS 44mm: 4 bin 49 TL (Tarifeye ek 36 ay taksitle)
 • Samsung Galaxy Z Fold2: 17 bin 949 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Huawei P40 Pro: 11 bin 999 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • LG Wing: 14 bin 999 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Xiaomi Redmi Note 9 Pro: 3 bin 189 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Sony WH-1000XM4 Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz Kulaklık: 3 bin 499 TL (Tarifeye ek 36 ay taksitle)
             ADRES KODU NEDİR ? ADRES KODU NASIL ALINIR?

2021 Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi Kampanyaları

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir?

Türk Telekom’dan faturalı hatla kredi çekmek içim 3 ila 12 ay içinde sunulan vade seçeneklerinden yararlanılabilir. Seçilecek aygıt tarifesi özelinde taksitle meydana getirilen işlemlerde vade farkı uygulanabilen Türk Telekom’da, kampanyaların çoğunluğu peşin fiyatına taksit şeklinde uygulanır. Satış kıymeti 16 bin 998 TL tutarına kadar olan cihazlar için Türk Telekom’da faturalı tarifeye ek taksitle aygıt satın alımı gerçekleşebilmektedir. 2021 senesinde Türk Telekom tarafınca sunulan değişik markalara yönelik tarifeye taksitle akıllı aygıt satışı kampanyaları şu şekildedir:

 • Apple iPhone 12 Pro Max 128GB: 16 bin 998 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Honor 8S: 380 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Huawei P Smart 2021: 3 bin 828 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Samsung Galaxy Z Flip: 14 bin 184 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Oppo Reno 4 Lite: 4 bin 416 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • LG K41s: 3 bin 69 TL (Tarifeye ek 11 ay taksitle)
 • Xiaomi Redmi Note 9S 128GB: 4 bin 392 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • General Mobile GB 20 Pro: 2 bin 832 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)

2021 Vodafone Faturalı Hatta Kredi Kampanyaları

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir?

Vodafone’dan faturalı hat ile kredi çekmek için en fazla 12 ay taksit uygulanır. Önde gelen akıllı aygıt üreticilerinin son olarak cihazları, Vodafone tarifeye ek aygıt kampanyaları ile taksitli satın alınabilmektedir. Vodafone’da 2021 yılı tarifeye ek taksitle akıllı aygıt satışı kampanyalarına ilişkin bazı fiyatlar aşağıda sizlerle paylaşıldı:

 • Apple iPhone 12 Pro Max: 19 bin 65 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Apple iPhone 12: 12 bin 345 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • LG Velvet: 7 bin 447 TL (Tarifeye ek 3 ay taksitle)
 • Samsung Galaxy A51: 4 bin 380 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Alcatel 3X 2020: 3 bin 660 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)
 • Xiaomi POCO X3: 4 bin 440 TL (Tarifeye ek 12 ay taksitle)

FATURALI HATTA KREDİ ÇEKMEK MANTIKLI MI?

Faturalı hatta kredi çekmenin pozitif yanları olmasıyla birlikte dezavantajı da bulunmaktadır. Düzgüsel şartlarda faturalı hat üstüne satın alınan akıllı cihazlar, taksitle ödeme esnekliği ile cazip şartlarda sunulmaktadır. Nakit ihtiyacı için bu cihazları bozdurmak ise düşük satış fiyatının oluşturduğu zarara katlanmak anlamına gelir. Kişinin nakit ihtiyacının aciliyeti ve bankalar ile olan ilişkisi göz önünde bulundurulduğunda ise yaşanmış olan kıymet kayıplarının mantıksızlığına rağmen bu yöntemi kullanışlı bir para temin metodu haline getirmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Yorumları

Faturalı hatta kredi çekenlerin yorumları yöntem hakkında düşünce verebilmektedir. Bankalardan kredi alamayan pek oldukca tüketici, faturalı hat üstüne aygıt satın alarak gerekseme duyduğu nakde ulaşabilmektedir. Kıymet kayıplarını kredinin dosya harcaması ile özdeş tutan tüketiciler, faturalı hatta kredi yöntemini kullanarak nakde ulaşabilmektedirler.

Faturalı Hatlara Kredi Iyi mi Çekilir? başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilir. Aynı vakit da data ihtiyacınız mevzusunda da destek isteyebilirsiniz.

Leave A Reply