Acun Ilıcalı’dan Kanalına Büyük Aktarma ‘Şansal Büyüka’da TV8,5’ta!

0
Acun Ilıcalı’dan Kanalına Büyük Transfer ‘Şansal Büyüka’da TV8,5’ta!

Acun Ilıcalı’dan devler ligi ekibi! Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Fırat Aydınus, Murat Kosova’dan sonrasında bir büyük geçirme daha… ‘Şansal Büyüka’ da TV8,5’ta. İşte ayrıntılar

Acun Ilıcalı sahibi olduğu kanalı TV8,5 için bomba transferler yapıyor. Son büyük transferi ise ‘Şansal Büyüka’ oldu. Meşhur türk televizyoncu Acun Ilıcalı spor muhabirliğinden seneler içinde sunucu, girişimci, uluslar arası yapımcı oldu. İş insanı Ilıcalı, geçtiğimiz yıl Exxen dijital platformunu kurmuş 1 Ocak 2021 itibari ile yayına adım atmıştır. 22 Şubat 1999 senesinde TV8 kanalını MNG Medya gruptan satın aldı. Hemen sonra ise 7 Ekim 2016 senesinde TV8,5 eğlence kanalını Türkiye- Ukrayna maçı ile yayına başladı. Kanal 17 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Dijitürk’e tekrardan eklendi. Kanalda Oynat Bakalım, Bilginiz Olsun, Balık Dedektifi, Life Style, İş ve Başarı, Pati’nin Hikayesi, ÖTV, Güle Güle Oturun, TV8’deki programların tekrarları, 8X8, Ekip Yarışları, yerli yabancı beyaz perde, Sıhhat, İş, Moda, Spor ve eğlence programları içeriyor. Son olarak Acun Ilıcalı’dan TV8,5 için büyük bir atılımda bulunmuş oldu. Kanalında Spor programı yayınlamayı planlayan Acun Ilıcalı, bu program için mühim isimlerle görüşmelere başladı. Kanalına Sergen Yalçın, eski yargıcı Fırat Aydınus, Rıdvan Dilmen, Murat Kosava şeklinde adlar ile anlaştı. Son olarak adı kulislerde dolaşan bir büyük transferde Şansal Büyüka olarak duyuruldu. İşte haberin ayrıntıları…

Şansal Büyüka da Acun Ilıcalı’nın Kanalı TV8,5 ile Ekranlara Dönüyor

Tv gazetecisi Sina Koloğlu; Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Fırat Aydınus ve Murat Kosova şeklinde adları ekibine dahil eden Acun Ilıcalı bir adı daha ekibine kattı. 75 yaşındaki gazeteci, spor yazarı ve eski program sunucusu ve spor yorumcusu olan Şansal Büyüka uzun bir aradan sonrasında Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8,5’ta.

Şansal Büyüka Türk tv tarihinde efsaneleşmiş olmuş Maraton ve Televole programlarına imza atmıştı. Senelerce partneri Erman Toroğlu ile Maraton adlı programı sunmuş, maçları yorumlamıştı. 2017-2018 sezonunda Maraton programı yayından kaldırıldı. Şimdi Şansal Büyüka benzer bir program ile ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

Sina Koloğlu toplumsal medya hesabından Şansal Büyüka’nın yeni kanalını şu sözlerle duyurdu;

‘’Acun Ilıcalı bu yıl TV8.5 kanalını ‘futbol ağırlıklı’ bir yapı içinde değerlendirecek. Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın, Fırat Aydınus ve Murat Kosova şeklinde adları ekibine dahil etti. Son olarak hem yazılı basının hem de ekranın duayen bir adı ile adı geçiyor; Şansal Büyüka.

Haftada bir program

Kulağıma gelen, Şansal Büyüka’ya meydana getirilen teklif, cuma ve cumartesi ‘Maraton’ benzeri bir program oldu. Şansal Büyüka’nın artık bu şekilde bir program yapmak istemediği, olursa, haftada bir tek kişilik bir ‘Haftalık değerlendirme’ programı yapabileceği yönünde görüş bildirdiği bilgisine ulaştım. Derhal belirteyim, şu an kati bir durum yok. Bir tek karşılıklı niyetler açıklandı.

Hull City maçları

Bu benim görüşüm; bu kanalda Acun’un sahibi olduğu Hull City maçlarının da yayınlanması sürpriz olmaz. Bir ön sezi de; Mehmet Demirkol. Ekranın ‘güvenilir yüzü’ olarak her daim öne çıkan bir isim. Edindiğim izlenim Demirkol’u Acun’un kanalında görmek istediği adlardan biri. Ekipte yer alırsa, süpriz olmayacak.’’

 Acun Ilıcalı, Rıdvan Dilmen, Fırat Aydınus, Sergen Yalçın ve Murat Kosava İle Anlaştı

Acun Ilıcalı kendi kanalı olan TV8,5 için büyük bir girişimde bulunarak, kanalında bir spor programı yayınlama sonucu aldı. Bu program için ise eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, eski yargıcı Fırat Aydınus ve başka kanalda spor programı sunan Murat Kosova ile anlaştı. Sergen Yalçın ise Acun Ilıcalı’nın geçen yıl satın almış olduğu Hull City takımının başına geçmeye hazırlanıyor. Beşiktaş antrenörü Sergen Yalçın, Beşiktaş’tan ayrılmıştı şimdi ise Acun Ilıcalı ile anlaştı.  

48 yaşındaki eski yargıcı Fırat Aydınus, tv ekranlarına geçirme olmaya hazırlanıyor. Eski MHK tarafınca sıralama dışı bırakılan sadece yeniden hakemliğe geri dönen Fırat Aydınus bir süre sonrasında hakemliği bırakmıştı. Acun Ilıcalı, toplumsal medya hesabından Aydınus ile berebar çekilmiş fotoğrafını paylaşırken, ‘’Fırat Hocam keşke bizim kanalımızda çalışsa’’ ifadelerini kullanmıştı. Şimdi ise Fırat Aydınus TV8,5’ta.

Rıdvan Dilmen, TRT Spor’da gösterilen Yüzde 100 Futbol programının yorumcusuydu. Sadece, sürem içinde bazı programlara katılmayan Rıdvan Dilmen’in TRT ile mesele yaşamış olduğu ve programdan ayrılacağı iddia edilmiş sadece Dilmen sezonu TRT’de tamamlamıştı. Şimdi Acun Ilıcalı ile el sıkışan Rıdvan Dilmen artık TV8,5’ta spor programı yorumlayacak.

Ek olarak Rıdvan Dilmen’in beraber NTV de yayınlanmaya süregelen %100 programını sonrasında da TRT’de beraber sunmaya devam etmiş olduğu partneri Murat Kosova’yla da anlaşan Acun Ilıcalı, Murat Kosova’yı da TV8,5 bünyesine kattı. 

03-07-2022
Yazar Hakkında

Belma Arslan

1985 senesinde Adapazarı’nda dünyaya geldi. 2008 Senesinde Sakarya Üniversitesi Gezim ve Gezi İşletmeciliğinden, 2011 senesinde da Anadolu Ünivers .. devamı..
mail

Leave A Reply