Ahşap Kendin Yap

Ahşap Kendin Yap

Ağaç işçiliğini veya ellerinizle başka bir zanaat yapmayı seviyorsanız, belki de aynı becerileri çocuklarınıza da aktarmak istersiniz. Bu, siz yokken bile çocuklarınızın yaptığınız mükemmel işe devam edeceğini bilerek büyük bir gururla almanız gereken bir şeydir. Her durumda, birlikte çalışan bir aile birlikte kalır.

Çocuklarınıza öğretmenin pek çok faydası var, hatta bazı küçük ağaç işleri projeleri bile. Bunlardan biri, onlara nasıl sorumlu olunacağını öğretmenizdir. Ahşap işleri her zaman titiz bir özen gerektiren bir şey olduğundan, çocuklarınız nasıl istekli olmayı, konsantrasyon ödemeyi ve hepsinden önemlisi elleriyle inşa ettikleri bir şeyden nasıl zevk alacaklarını öğrenecekler.

Ahşap işleri, okul kapalıyken çocukları meşgul etmede diğerleri gibi eğlenceli bir aktivite olabilir. Çocuklar genellikle harcayacak çok enerjiye sahiptir ve bu nedenle onu doğru kullanıma yönlendirmek istersiniz. Onları bodrum atölyenize getirin. Zemini süpürmek gibi küçük görevlerde yardımcı olmalarına izin verin. Büyüdükçe, onlara elektrikli aletleri nasıl kullanacaklarını bile öğretebilirsiniz.

Çocuklarla Yapabileceğiniz Kendin Yap Ahşap İşleri Projeleri
Resim Çerçeveleri
Bu, çocuklarınızın yapmasını sağlayabileceğiniz en basit projelerden biridir. Bir resim çerçevesi yapmak çok basittir. Dahası, en sevdikleri fotoğrafları çerçevelemek için resim çerçevesini bile kullanabilir ve konuklara gösterebilecekleri duvarlara asabilirsiniz.

Her çocuk işini iyi kullandığını görmekten gurur duyar ve bu büyük bir güven oluşturucu olabilir. Daha küçük çerçevelerle başlamak ve daha sonra gönye testereleri ve diğerleri gibi aletlerin nasıl kullanılacağını öğrendiklerinde gelecekte diğer karmaşık çerçevelere geçmek en iyisidir. 16 x 10 inçlik basit bir çerçeve gayet iyi sonuç verecektir.

Bir Kuş Yuvası İnşa Et
Bu zahmetsiz bir projedir. Alt kısmı kapalı küçük bir kutu inşa etmek ve ardından üstüne eğimli bir çatıyı sabitlemek kadar basittir. Ayrıca kutunun bir tarafında küçük yuvarlak bir delik açacaksınız, böylece kuşlar için kapı görevi görebilir.

Çocuklar nasıl düzgün kullanılacağını biliyorsa, çatının eğimli kenarlarını kesmek için gönye testeresi kullanabilirsiniz. Değilse, kuş yuvasının bir tarafını diğer taraftan daha yükseğe çıkarmalarına izin verin, böylece çatıları bitkinin suyu akıtmasını sağlayabilir. Giriş deliğine sahip olan tarafa küçük bir iniş platformu eklemeyi de unutmayın.

Onlara Biraz Vatanseverlik Öğret
Çocuklar için ulusal bayrağı tüm renkleri, yıldızları ve çizgileriyle inşa ettirmekten daha asil bir ahşap işi projesi var mı? Bu resim yapmayı içerecektir, ancak çocuklar boyayı bitirdikten sonra işleriyle gurur duyacaklardır. Yine de yıldızları boyamak zor olabilir, bu nedenle boya kuruduktan sonra yapıştırabilmeniz için yıldız çıkartmaları satın almanız gerekecektir.

Tahta bayrak yapmak zor değil. Palet ahşabına, yapboza, poliüretan kaplamaya, mavi, beyaz ve kırmızı boyaya ve yıldızlara ihtiyacınız var. Eşit uzunluktaki tahta parçalarını kesin ve bayrağın gövdesini destekleyecek ekstra parçalara kesin. Bundan sonra, her şeyi çivilemek ve ardından ahşabı boyamak meselesidir.

Eşyaları saklamak için Kutular Oluşturun
Hepimizin kutuya ihtiyacı var. Ne kadarımız olursa olsun, her zaman biraz daha fazlasına ihtiyacımız var. Çocuklarınızın yardımıyla evde inşa edebiliyorsanız, herhangi bir şey satın almayın. Onları da yapmak oldukça kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey yapıştırıcı, yapboz, tahta, yapıştırıcı ve diğer birkaç şey.

Bir kutu yapmak için yapmanız gereken tek şey yanlar için odun kesmektir; kare bir kutu yapmak istiyorsanız bunlar eşit olabilir veya dikdörtgen bir kutu yapmak istiyorsanız daha uzun iki kutu kesebilirsiniz. Daha sonra dört tarafı birbirine yapıştırabilirsiniz, böylece iki tarafı açık olan bir “kutunuz” olur. Şimdi geriye kalan tek şey altını kesmek ve sığdırmak. Gerekli tabanın boyutunu ölçebilir ve bunun için tahta parçalarını kesebilirsiniz.

Ahşabınız çok kalın değilse, bunları boyuta göre kesmek için yapbozunu kullanabilirsiniz.