AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR? | Aile Destek Programı başvurusu iyi mi yapılır, aylık ödemesi ne kadar? – E DEVLET BAŞVURU

0

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Aile Destek Programı’na dair yapmış olduğu açıklamaların arkasından, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafınca hayata geçirilen Türkiye Aile Destek Programı’nın ne olduğu ve iyi mi müracaat yapıldığı gündemde yerini aldı.

Yılda 4 milyon hanenin yararlanması hedeflenen Aile Destek Programı’na müracaat şartları ve tarihleri ise araştırılmaya başladı.

Peki, Aile Destek Programı nedir, kimler faydalanabilir? 15 milyar liralık bütçenin ayrılmış olduğu Aile Destek Programı’na dair detaylar ve e-Devlet müracaat ekranı haberimizde…

Sosyal Yardım Haberleri

4 milyon aileye, 15 milyar TL bütçe sağlamayı hedefleyen Aile Destek programı başvuruları devam ederken; milyonlarca yurttaş Aile Destek Programı’nın aylık ödemelerinin ne kadar bulunduğunu ve başvurmak için hangi şartları karşılamak icap ettiğini araştırıyor.

Peki, Aile Destek Programı ödemeleri kaç ay süresince yapılacak, ne süre yatırılacak? İşte Aile Destek Programı başvurularına ve ödemelerine dair dört gözle beklenen tüm detaylar…

DESTEKTEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

İhtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen hepimiz destekten yaralanabilecek. Mevcutta toplumsal destek yardımı alanlar da ek olarak bu desteği alabilecek.

AİLE DESTEK PROGRAMI’NIN AMACI NEDİR?

Türkiye Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafınca açıklandı ve 27 Haziran Pazartesi günü süregelen Aile Destek Programı başvurularıyla beraber, bilgileri da araştırılmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ile dar gelirlerinin alım enerjisini daha da artıracağız. Aile destek programları Haziran’da başlıyor. 2.5 milyon haneye 2.5 milyar tahsis ettik. Desteklerin kapsamını genişletecek emekleri sürdürüyoruz” diyerek gerekseme sahibi ailelere destek olmayı hedeflediklerini paylaştı.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet üstünden kabul edilecek. E-devlet kullanmayan vatandaşlar Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına(SYDV) ya da bakanlığın herhangi bir kurumuna giderek başvurusunu tamamlayabilecek.

E-DEVLET ÜZERİNDEN AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

AİLE DESTEĞİ PROGRAMI ÖDEMESİ KAÇ AY YAPILACAK?

Aile Destek Programı’nda 12 ay süresince tertipli olarak ödeme yapılacak.

AİLE DESTEĞİ PROGRAMI ÖDEMELERİ NE KADAR, KAÇ PARA?

Aile Destek Programı’nda hane başına 450 lira ile 600 lira içinde ödeme yapılacak. Hanelerin gelir düzeyine gore senelik 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira içinde ödeme yapılmış olacak.

Sosyal Yardım Haberleri

AİLE DESTEK ÖDEMESİNİN İLKİ NE ZAMAN, BAYRAMDAN ÖNCE YATIRILACAK MI?

Türkiye Aile Destek Programı ilk destek ödemesi Kurban Bayramı öncesi verilecek.

E-DEVLET ÜZERİNDEN AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

İhtiyaç sahipleri Öteki Toplumsal Yardımlar İle ilgili Web Sitemize Göz Atınız

Leave A Reply