Aklınızı başınızdan alacak En İyi 10 Anime Öfke Anı

0

Aklınızı başınızdan alacak En İyi 10 Anime Hiddet Anı – Hey Millet!. Bu yazıda, Aklınızı başınızdan alacak En İyi 10 Anime Hiddet Anının bir listesini tartışacağım. “Anime Rage Moments hakkında bu kadar garip olan ne?”, her şey.

Bu hiddet anlarından bazıları, günümüzün öncüleriydi ve bugün bildiğimiz şekliyle animeyi şekillendirdiler. Bu listenin yalnızca görüşlere dayandığını ihmal etmeyin, bu yüzden, umarız ki, bu dizilerden en azından bazılarını denemeye kafi gelecek kadar garip bulursunuz. Kemerlerimizi bağlayalım ve yolculuğun tadını çıkaralım!

10. Natsu, Gelecekteki Lucy’nin Ölümüne Öfkeleniyor

animesoulking

Bu listeye adım atmak, Natsu’nun Gelecekteki Lucy’nin Ölümüne öfkelendiği andır. Mashima, Natsu’nun yaşamış olduğu acıyı gerçek ve otantik bir duygu olarak satar. Lucy’yi bir tehdit olarak gören Future Rogue, onu ortadan kaldırmayı seçti ve bunun sonucunda gelecekteki meslektaşı Lucy’yi korumak için kendini feda etti ve vefat etmesiyle sonuçlandı.

Buna öfkelenen Natsu, Lucy’nin geleceğini ondan çalmayacağından güvenilir olmak için bir feryat atar. Bu, Natsu ve Future Rogue içinde, tüm serideki en büyük bire bir dövüş dizilerinden biri olarak kabul edilen destansı bir savaşla sonuçlanır.

9. Tutulma Esnasında Cesaretinin Öfkesi

animesoulking

Anime’deki hiddet sahneleri için 9. sırada, Tutulma esnasında Guts’ın öfkesi var. Bir yıldan fazla bir süre işkence gördükten sonrasında, Griffith sonunda ekip arkadaşları Hawk Band of the Hawk tarafınca kurtarıldı ve bunu ödemek için Eclipse adlı bir vakada onları feda etmeye karar verdi. Griffith, insan formunu aşmak için ruhlarını bir ödeme olarak kullanır, Casca’yı ihlal eder, Guts’ın inadından dolayı karşısındaki aşk ilgisi.

Bu, Guts’ı Griffith’e istila etmek için kendi kolunu parçaladığı noktaya kadar çıldırtır. Kentaro Miura’nın yazıp çizdiği Berserk serisinde geçen bu an, animedeki en hiddet dolu sahnelerden biri olarak bu listede yer almayı hak ediyor. Guts’ın o anda hissettiği saf ve şehvetli öfkeyi yakalamak.

8. Kaneki Jason’ı Anlıyor

öfke animesi

Sui Ishida tarafınca yazılan Tokyo Ghoul, Kaneki’nin Jason’ı yakaladığı an olan en destansı hiddet sahnelerinden birine haiz olmalı. Jason, Rize’yi Kaneki’nin Psyche’sinden kurtarma girişiminde, 10 gün süresince Kaneki’ye işkence ederek onu 1000’den 7’lik artışlarla geri sayar.

Netice olarak, bu Kaneki’nin özgürlüğüne neden olur, manga bunu Kaneki’nin Jason’ı ısırması ile tasvir eder ve RC seviyelerinin kendisini esir edenin pençelerinden kurtulmaya kafi gelecek kadar restore edilmesine niçin olur. Bu kadar uzun bir süre süresince işkence gören Kaneki, Jason’ı kesinlikle yok eder ve sonunda Rize’nin Kakuhou’sunun tüm kabiliyetlerinden yararlanır ve Jason’ın işkencesi, dönüşümünün katalizörü olarak hareket eder.

7. Hyakkimaru’nun Öfkesi

animesoulking

7. sırada, Osamu Tezuka tarafınca yazılan ve çizilen Dororo dizisindeki Hyakkimaru’nun Öfkesi yer ediniyor. Bu an, gösterinin en yoğun anlarından biridir ve Hyakkimaru’nun zayıflığını ve çaresizliğini fark ederken hissettiği acı ve çekişmeyi hakkaten gösterir. Bu hiddet, Mio’nun Ölümüne şahit olmanın bir sonucu olarak ortaya çıkıyor, bu da bu sahneyi daha oldukca yumruk haline getiriyor.

Bu, aslen onu idam ettiren kişinin biyolojik babası Kagemitsu Daigo olduğu ortaya çıktığında daha da doğrudur. Mio’nun ölümünün bir sonucu olarak, Hyakkimaru, paylaştıkları tüm duyarlı anları yavaş yavaş hatırlarken öfkesini ve hayal kırıklığını dışa vuracak başka bir çıkış yolu olmadan tavşan deliğinden aşağı iner.

Bu, onu öldürmek için gönderilen grubun bir misilleme ve üzüntü biçimi olarak katledilmesine neden olur. Bu sahne, şüphesiz anime içinde tasvir edilen en mühim hiddet anlarından biri olmalıdır.

6. Mob’un Öfkesi

anime öfke

Sıradaki, ONE tarafınca yazılan ve çizilen Mob Psycho’da geçen bir sahne. Bu, Mob’un Koyama’nın minik kardeşi Ritsu’yu kaçırdığını ve onu kendisi için karıştırdığını öğrendiğinde öfkesini ihtiva eder. Koyama başlangıçta dövüşün hızını denetim etse de, Ritsu’yu vurarak eleştiri bir hata yapar ve netice olarak Mob’u çileden çıkarır.

Bu yalnız Mob’un düşmanlık seviyesinin %100’e ulaşmasına neden olur. Bundan dolayı, Mob aşırı derecede kuvvetli ve kararsız hale gelir, Koyama en küçük bir misilleme bile yapması imkansız. Bu sahnenin animasyonu ve sanatı, ilerleyişinde tek kelimeyle şaşırtıcı ve görsel olarak çarpıcı.

5. Seras Gerçek Bir Vampir Olduğunda

animesoulking

Bu listedeki 5. sırayı takip eden, Kouta Hirano tarafınca yazılan ve çizilen Hellsing Ultimate’da Seras’ın gerçek bir vampir olduğu an. Bu sahne, Seras’ın Zorin’e yönelik nefret dolu çığlıklar attığında sesindeki acıyı hissedebileceğiniz şeklinde birçok duyguyla dolu.

Bu anda isteksizce Pip’in kanını yutar ve bunu yaparak doğuştan gelen kabiliyetlerini gerçek kanlı bir Draculina olarak tam olarak ortaya koyar. Bu anın mükemmel yanı, işlerin onun için iyi bitmek suretiyle olmadığını fark ettiğinde Zorin’in gözlerindeki saf ve mutlak korkuyu görebilmenizdir.

Bu an, emsalsiz serideki en ikonik sahnelerden biridir ve sonunda içsel doğasına yenik düşerek yoluna çıkan herhangi bir düşmana yöneltilen hiddet dalgalarını açığa çıkaran Seras Victoria’nın özünü hakkaten yakalar.

4. Obito, Rin’in Ölümüne Şahit Oldu ve Yaşadı

anime öfke

#4’te, Obito’nun, Kakashi ile olan Sharingan bağlantısı vasıtasıyla Rin’in ölümüne şahit olduğu ve bunu deneyimlediği andır. Bu sahne Naruto Shippuden’de geçiyor, Kishimoto hakkaten hiddet ve üzüntü duygularında oldukca başarı göstermiş ve bu sahne her ikisini de muhteşem bir halde yakalıyor.

Esasen kurtarıcısı tarafınca rehin tutulduktan sonrasında, bu hayırsever Obito’ya onu hareketsiz bırakan bir kazadan sonrasında vücudunun kontrolünü tekrardan kazanması için araçlar verir. Eve giderken, sevilmiş olduğu kadının en yakın arkadaşının elinde vefat etmesiyle karşılaşır ve onu çevresindeki tüm düşmanları öldürme çılgınlığına gönderir.

Bu vaka, Obito’yu özünden ve hikayenin bu noktasına kadar savunduğu her şeyi paramparça eder. Bu en deli sahnelerden biri beyler, kesinlikle izlemelisiniz.

3. Mustang’e Karşı Kıskançlık

animesoulking

Bu listedeki 3. sıra, Full Metal Alchemist Brotherhood’daki Mustang vs Envy’den başkası değil. Arakawa, hayranların en sevilmiş olduğu Roy Mustang ve homunculi Envy’yi kullanarak bir başka mükemmel ve kuvvetli sahne sunuyor. Bu, kelimenin tam anlamıyla işkence ile dolu, Mustang, astı Hawkeye’a verdiği zarar sebebiyle devamlı olarak Envy’yi yakar.

Envy, parazit formundan başka bir şeye indirgenene kadar hasar verilir. Bu sahneden öğrendiğim bir şey var ise o da Roy Mustang’i asla kızdırmak değildir. Bu sahne bir hiddet koleksiyonudur ve hem kaos hem de düşmanlıkla yönlendirilen bir hücum saldırısını sergiliyor. Kabul etmelisiniz beyler, bu hiçbir şeyle dolu bir sahne değil, sadece hiddet ve biz buna doyamıyoruz.

2. Goku’nun Rage of Planet Namek’te Frieza’ya Karşı Öfkesi

anime öfke

Bu listedeki 2. sıra, Akira Toriyama tarafınca yazılan ve çizilen Dragon Ball Z’de yer edinen Planet Namek vs Frieza’daki Goku’nun öfkesine gidiyor. Bu sahne, bilhassa orijinal Dragon Ball serisini izlediyseniz ve Goku ile Krillin’in ne kadar yakın bulunduğunu tam olarak anlıyorsanız, sizi oldukca etkileyen bir sahnedir.

Frieza, kaprislerinden biri üstüne Krillin’i Goku ve Gohan’ın derhal önünde yok etmeye karar verir ve Goku’yu daha ilkin asla hissetmediği bir güçsüzlük duygusuyla doldurur. Bu, Frieza’nın arkadaşının vefat etmesiyle alay etmesine ek olarak, Goku’yu uçurumun kenarına gönderir ve efsanevi Süper Saiyan’a dönüşmesi için bir katalizör görevi görür.

Bu noktadan sonrasında, Frieza artık Goku’ya ayak uyduramaz ve savaşın hızını tamamen denetim eder. Bu sahne yalnız ikoniktir ve bu listede 2. sıraya girmesinin birçok sebebinden biridir.

1. Avcı x Avcı’ya Girin

anime öfke

Bu listedeki en hiddet dolu sahne Gon in Hunter x Hunter’a gidiyor. Togashi bu sefer dürüstçe kendini aştı, Gon’un Uçurtma’nın asla geri dönmeyeceğini fark etmesine neden olan tüm vaka dizisi kusursuz bir halde yürütüldü. Bu, Kite’ın yeni düşmanları Chimera Karıncaları üstünde bulgu yapmasıyla adım atar ve isteksizce Gon ve Killua’yı da bununla beraber getirmeye karar verir.

Neferpitou’dan ne kadar üstün olduklarını çabucak anlayan bu, ne yazık ki, evlatların umduğundan daha fazlasıydı. Bunu gören Kite, dikkatini dağıtmaya karar verir ve ikisine kaçma şansı vererek nihai ölümüne neden olur.

Gon’a aslen Kite’ı iyileştirebileceğine dair söz veren Pitou, sonunda ona yalan söyleyerek, Gon’u geri dönüşü olmayan noktayı iterek ve Gon’un Pitou’yu tamamen yıkmasıyla sonuçlandığında işler daha da tırmanır.

Bu, Aklınızı başınızdan alacak En İyi 10 Anime Hiddet Anı hakkında bugünkü gönderiden bu kadar. Gönderideki noktalara katılmıyorsanız ve kendi görüşleriniz var ise, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın. Anime ve Manga hakkında daha çok data için Animesoulking’i ziyaret etmeye devam edin.

Ek olarak, Okuyun:

Chandan, “Aklını Karıştıracak En İyi 10 Anime Hiddet Anı”nın yazarıdır. Ek olarak, YouTube ve Feysbuk’ta benimle bağlantı kurun.

Leave A Reply