Alparslan Büyük Selçuklu 29.Bölüm Fragmanı – Dizi Film Fragman izle

0

Alparslan Büyük Selçuklu 29.Bölüm Fragmanı ile TRT 1 vizyonunda kalmış olduğu yerden ilaçm ediyor. Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin yeni kısmı Pazcaartesi akşamı 20.00’da TRT 1’de!

Başrollerinde Sulh Arduç ve Fahriye Evcen şeklinde ülkemizin sevilen oyuncularının yer almış olduğu Alparslan Büyük Selçuklu bu hafta gösteryazcaımnacak mı?

Alparslan Büyük Selçuklu 29.Bölüm Fragmanı

Alparslan Büyük Selçuklu 29. bölüm özeti oku TRT 1. Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölüm özeti oku.

YENİ BÖLÜM ÖZETİ

Vaspurakan’ın fetih edilmesindson olarakra Alparslan Vaspurakan’ı bir Türk-İşlâm şehri haline getirmek için kolları sıvamış ve tecime ağırlık vererek şehrin varlıklıleşmesi için emek harcfakatlara adım atmıştır. Alparslan bu etkinliklerini yürütürken Buhara hakimi Karahanlı Arslan Yusuf, Ani’nin yeni tekfuru Grigor tarafınca kışkırtılmış ve Selçuklular’ın elinden Belh şehrini almak için atak etmiştır. Yaşanmış olan cenk neticesinde Selçuklular kazcaanmış, Arslan Yusuf ise tutsak alınmıştır. Arslan Yusuf, geçmişte Selçukluklular üzerine meydana getirilen bir baskında İbrahim Yınal’ın babası Yusuf Yinal’ı öldüren kişidir. İbrahim Yınal babasının katili olan Arslan Yusuf’un tutsak alınmasını değil öldürülmesini istemektedir. Selçuklular bu işi Karahanlıların bir girişimü olarak mı düşünecektir, yoksa arkasında Grigor’un byücenduğunu anlayacaklar mıdır? Cenk sonrasındası iki devletin sultanlamış olurı içinde varılan antak kalma Alparslan’ın ve Arslan Yusuf’un kızı Seışıkiye’nin yaşamını tfakatmen değiştirecektir. Seışıkiye sırf babasının yaşamını kurtarmak için asla istemediği bu evliliğe razcaı olacak mı? Akça’nın yüreğinde yakmış olduğu ateş hala sönmemiş olan Alparslan, Sultan Tuğrul’un yönergeiyle mecburi tutulduğu bu evliliğe iyi mi yaklaşacak? Ani’nin yeni tekfuru Grigor, oğlu Yüzbaşı Alexander ile vazcaifesine adım atmak suretiyle Ani topraklarına gelmiştir, bir tek kurduğu plan ile oldukca evvelde beri buradaki politikai yakından takip etmiş olduğuni göstermektedir. Karahanlıları, Selçuklular üzerine saldırtarak bir Türkler içinde bir iç çatışma yaratarak bölgedeki güç dengelerini lehine çevirmek isteyen Grigor’un yeni planlamış olurı ne üzerine olacaktır? Oğlu Alexander bu planlamış olurda hangi görevi oynayacaktır? Akça’nın şehtanei üzerine dağlara çekilip açısını yaşayan Nizamülmülk, acısını içine atarak Alparslan ile tekrardan bir araya gelecek mi? Alparslan, atabeyinin gene aralarına dönmesi için neler yapmış olacaktır?

Alparslan Büyük Selçuklu Dizi Mevzusu

Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sualnların çaslılmesi için diziris.com General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Sadece Ani Tekfuru Kekalışveriş merkezenos’un oğlu Yannis’in yapmış olduğu hata, Sultan Tuğrul’un cenk sonucu almasına niçin olur. Çocukken görmüş olduğu düşlerde kendisine kutlu fetihler müjdelenen Alparslan, Selçuklu ordusuyla beraber Pasinler’de Bizans’la karşı karşıya gelir. Pasinler, Alparslan’a Anadolu’nun kapılarını Türklere açmak için çıkmış olduğu kutlu yolda ilk adım olacaktır.

Leave A Reply