Alparslan: Büyük Selçuklu – TRT 1, 22 Eylül 2022 Perşembe 23:45

0

Bu makalemizde sizlere Bugün Tv ‘de Yayınlanacak Olan Ekranlarda seyretmek için Alparslan: Büyük Selçuklu – TRT 1, 22 Eylül 2022 Perşembe 23:45 Hangi gün , hangi kanalda ? Bugün Tv de ne var Canlı izle..?,

TRT 1’de gösterilen vizyonun beğenilen programı Alparslan: Büyük Selçuklu, 22 Eylül 2022 Perşembe günü ekrana geliyor. Alparslan: Büyük Selçuklu programını saat 23:45’te TRT 1’de seyredebilirsiniz.

Bu program bir tek TRT 1 kanalının gösterim platformları üstünden izlenilebilir. Sitemizde herhangi bir kanal yada program yayını paylaşılmamaktadır.

Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını atama edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini alır. Anadolu’ya sefer emri verir. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırır. Saldırının izleri Alparslan’ı asla ummadığı bir yere götürür.

Alparslan suikastçıların peşindeyken, Bizans zulmünden kaçan Türkmen kızı Akça’nın yaşamını kurtarmış olur. Bu, Alparslan ve Akça arasındaki destansı aşkın ilk kıvılcımı olur. Sadece Alparslan, Akça’nın güzelliğinin ardında saklamış olduğu sırlardan habersizdir. Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Sadece Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yapmış olduğu hata, Sultan Tuğrul’un cenk sonucu almasına neden olur.

Alparslan: Büyük Selçuklu, TRT 1’de gösterilen ve 22 Eylül 2022 Perşembe günü saat 21:45’te süregelen Türkiye – Lüksemburg adlı programdan sonrasında saat 23:45’te başlamış olacak.

Alparslan: Büyük Selçuklu programının yayını, gece yarısına kadar devam edecek.

Leave A Reply