Anime dizi Bastard Heavy Metal Dark Fantasy 1. sezonuyla Netflix'te! Mevzusu Hapsedilen efsanevi bir büyücü dünyaya yıkım getirecek mi? Anime dizi "Bastard -Heavy Metal, Dark Fantasy" 1. sürem bölümleriyle Netflix platformunda yayına girdi. Detaylar haberde;. 38 dakika ilkin

0

Hapsedilen efsanevi bir büyücü dünyaya yıkım getirecek mi?

BASTARD!! -HEAVY METAL, DARK FANTASY- YAYINDA!

Kazushi Hagiwara’nın orijinal hikâyesinden uyarlanan anime dizi “Bastard‼ -Heavy Metal, Dark Fantasy1. sürem bölümleriyle Netflix platformunda yayına girdi.

Orijinal adı “Basutado!! Ankoku no hakaishin” olan yapımın ilk sürem bölümleri 30 Haziran 2022 Perşembe tarihinden itibaren izlenebiliyor.

Sürem toplam 13 bölümden oluşuyor.

Dizinin ilk etapta 24 bölümlük sipariş almış olduğu belirtilmişti. Kalan bölümlerin ne süre yayınlanacağı hemen hemen belli değil.

“BASTARD!! -HEAVY METAL, DARK FANTASY-” KONUSU

Dizi özetlemek gerekirse; fena güçler, Yıkım Tanrıçası Anthrasax’ı diriltme planları yaparken Meta-llicana Krallığı’nın, sağı solu belli olmayan bir kara büyücüden yardım istemesiyle gelişen vakaları mevzu ediniyor.

Yıkım tanrısı Anthrasax‘ı diriltmeyi planlayan Kara İsyancılar Ordusu, ezici bir güce haiz Dört Mukaddes Kral‘ın yönettiği dünyanın hakimiyetini ele geçirmek suretiyle enerjisini artırmaya devam eder. Orta Metallion Kıtası’ndaki Metallicana Krallığı, sihirbazların yönetimindeki Kara İsyancılar Ordusu’nun saldırısına uğrar.

Büyük Rahip‘in kızı Tia Noto Yoko, krallığı kurtarmak için bir karar verip bir zamanlar dünyaya hükmetme planları meydana getiren ve şimdi çocukluk arkadaşı Lucien Renren‘in içine hapsedilmiş olan kadim görkemli büyücüyü diriltmelidir.

Çocukluk arkadaşının içindeki büyücüyü özgür bırakabilecek tek şey ise bir bakirenin ilk öpücüğüdür. Tehlikeyle karşı karşıya olan Yoko, Lucien ile dudak dudağa gelir gelmez havaya karanlık ve kudretli bir enerji başat olur. En kuvvetli, en deli ve en güzel kahraman, efsanevi büyücü Dark Schneider nihayet tekrardan yaşam buluyor!

22-07/02/bastard_-dizi_poster.jpeg

Sezonun 25’er dakika süreli bölümleri şu şekilde sıralanıyor:

1. Sürem 1. Bölüm: “Geliş
1. Sürem 2. Bölüm: “Hiddet
1. Sürem 3. Bölüm: “Adam Kaçırma
1. Sürem 4. Bölüm: “İstila
1. Sürem 5. Bölüm: “Hesaplaşma
1. Sürem 6. Bölüm: “Yazgı
1. Sürem 7. Bölüm: “İblis Canavar
1. Sürem 8. Bölüm: “Vampirlerin Atası
1. Sürem 9. Bölüm: “Mavi Tırnak
1. Sürem 10. Bölüm: “Şimşek Tanrıçası
1. Sürem 11. Bölüm: “Kehanet
1. Sürem 12. Bölüm: “Ölüm Kalım Savaşı
1. Sürem 13. Bölüm: “Tereddüt

Sezonun açılış bölümünde; Karanlık İsyancı Ordusu tarafınca kuşatılan Meta-llicana Krallığı’nın diz çökmesine ve krallık için tek çıkar yolun, kuvvetli fakat şeytani bir büyücüyü uyandırmak olduğuna tanıklık ediyoruz.

22-07/02/bastard_-poster2.jpeg

Yapımın seslendirme kadrosunda Kisho Taniyama, Tomori Kusunoki, Hiroki Yasumoto, Yoko Hikasa, Kanae Ito, Tomokazu Sugita, Kensho Ono, Nao Toyama, Yoshitsugu Matsuoka, Ari Ozawa, Shizuka Ito, Takehito Koyasu, Mami Koyama şeklinde adlar içeriyor.

“BASTARD!! -Heavy Metal, Dark Fantasy-” (Netflix) Fragman:

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üstünden de takip edebilirsiniz.