Nintendo Direct sunumu sırasında yeni bir kart yarışı video oyununu gösterime sundu. Bu yaz Nintendo Switch’e Disney temalı bir araba yarışı oyunu geliyor. Disney ve Pixar dünyalarından ilham alınan yüksek hızlı devreler üzerine kurulu kahraman tabanlı bu yarış oyunu, Asphalt:9 Legends serisinin yaratıcılarından Gameloft tarafından geliştirilen Disney Speedstorm ile her karakterin farklı becerileri ile ustalaşıp güçlenin. Rakiplerinize karşı bu parkurlarda dolaşacak, güçlendirmeler toplayacak ve bize Mario kartta mavi kabuğu hatırlatan güçlü nihai becerilerden yararlanacaksınız. En sevdiğiniz karakter ile yarışınızda ustalaşma şansı yakalarsanız gösterişli yarışçı kostümleri, havalı araba tekerlekleri ve kanatlarına sahip olabilirsiniz.

Disney Speedstorm Mario kart tarzında olan tipik bir araba yarışı oyunu, oyun da Disney ve Pixar filmlerinden ve şovlarından alınan her karakterin temasını oluşturan yarışlar içeriyor. Oyun karakter kadrosu Mickey Mouse, kaptan Jack Sparrow, Donald Duck, Mulan, Monsters, Inc.’den Sully ve daha fazlasını içeren Disney karakterlerinden oluşuyor. Seçtiğiniz her karakter filminin temasını içeriyor , bunun yanı sıra yarışı değiştiren güçlendiriciler ile çeşitli pistlere sahip olabilirsiniz.

Her karakter zafer kazanmanız için benzersiz yeteneklere sahip olacak. İlk oyun görüntüleri sırasında, Mickey Mouse ile birlikte Karayip Korsanları’ndan Kaptan Jack Sparrow gösteriliyor. Her birinin kendine ait özel bir yeteneğe sahip olduğu söyleniyor, Mickey hızlı, Monsters Inc.’den Sully’nin güçlü silahları var ve Mulan ise patlayıcı manevralara sahip. Yarışta şimdiye kadar açıklanan yerler arasında Pirates of the Caribbean’s Pirates Island pisti ve The Jungle Book’un Jungle Ruins haritası yer alıyor.

Bu yeni arcade yarış oyunu, isteğe bağlı oyun içi satın alımlar ve yeni karakterler, kartlar ve devreler getiren sezonlarla birlikte ücretsiz olarak oynanacak. Disney Speedstorm yerel bölünmüş ekran özelliği ile platformlar arası oyun da içerecek, böylece diğer platformlarda arkadaşlarınıza karşı yarışabilirsiniz, ancak hangi platformların dahil edileceğine dair henüz bir ayrıntı yok. Oynaması ücretsiz yarış oyununun onaylanmış bir çıkış tarihi de henüz yok, ancak 2022 Yaz sezonu piyasaya sürülmesi planlanılıyor.
Site Adresi:

Bir cevap yazın