Avşa Adası İş İlanları ve Eleman Arayanlar Avşa Adası sezonluk iş ilanları ile ilgili eleman arayan firmaları bulabileceğiniz ve çalışabileceğiniz sektörleri biraraya getirdik. Size uygun iş bölümü seçeneklerini değerlendirerek başvuru yapabilirsiniz.

Avşa Adası İş İlanları ve Eleman Arayanlar

Avşa Adası sezonluk iş ilanları arasında çalışabileceğiniz birçok sektör bulunuyor. Mesleğinize uygun yapabileceğiniz iş yerlerinden bahsedeceğiz. Ada’da en ihtiyaç duyulan eleman sektörü turizm ve gece hayatı başta geliyor. Barmenlik ya da garsonluk yapmayı seviyor ve kendinizi buna göre yetiştirdiyseniz barlar ve diskolar sıklıkla eleman arıyor. Sezonluk iş hayatında en önemli rol oynayan durum olan konaklamadır. Alacağınız maaşın yarısını neredeyse konaklama için ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunlara çözüm olarak elemanlarına ücretsiz konaklama imkanı sağlayan kuruluşlar bulunuyor.

Dondurmacıda çalışabilirsiniz

Yaz aylarının en çok satılan yiyeceği dondurmadır. Her tatil beldesinde olduğu gibi Avşa adası’nda da dondurma satışları hayli talep görmektedir. Daha önce dondurmacılık işinde çalıştıysanız size uygun 3 ya da 4 dondurmacı bulabilirsiniz.

Gıda Sektöründe Çalışma Fırsatları

Yıllardır en iyi iş verenlerden biri de gıda sektörüdür. Avşa adası’nda en çok iş veren firmalar restaurantlar oluyor. Özellikle aşçı ve garsonun ihtiyacının çok olduğu yaz döneminde sıklıkla eleman arayışı sürüyor. Kalıcı ve deneyimli olmanız durumunda yüksek maaşlar ile çalışabileceğiniz birkaç sektöre bakalım.

Pideciler ; Yazın oldukça yoğun tüketimi olan yiyecekler arasına girmeyi başaran pide satışları hayli yüksek. Bu durumda pideci dükkanlarıda yoğun oluyor. Sıklıkla garson ve pide ustası ihtiyaçları doğuyor. Daha önce bahsettiğimiz gibi kalacağınızı yeride ayarlıyorlar. Konaklama masrafı vermeden çalışabileceğiniz iyi firmalardandır. Maaşlarınızı zamanında ve yüksek alabileceğiniz gıda sektörü oldukça iyi gözüküyor. Sahil kenarında bulunan birçok günü birlik dinlenme hizmeti veren cafelerde eleman arayışı da fazla. Özellikle çay bahçeleri ve fastfood tarzında hizmet veren yerler sıklıkla eleman arayışı içerisindedir.

Restaurantlar: Nereye giderseniz gidin rahatlıkla iş bulabileceğiniz sektördür. Avşa adası restaurantlarında da size uygun birçok iş fırsatı bulabilirsiniz.

Turizm ve Konaklama

Avşa adası otelleri ve pansiyonlarında resepsiyonist ve temizlikçi gibi birçok iş ilanı bulunuyor. Adanın popüler ve taban sekötür Turizm konaklama üzerine kurulu olduğu için bu tarz iş verenler oldukça fazla. Otel rezervasyonlarını düzenleyecek, telefonlara cevap verecek ve gerektiğinde müşteri karşılaması yapacak kişiler tercih ediliyor. Pek fazla deneyim aranmıyor. Deneyimli ve yüksek okul turizm otelcilik mezunları ile aynı maaşı alabiliyorsunuz.

İş Başvurularını Yapacağınız Yerler

İş aradığınız sektörde çalışmak istediğinizi hızlıca duyurulabilmek ve iş verenlere ulaştırabilmek için yapmanız gereken bazı püf noktalardan bahsedelim. Öncelikle Avşa Adası Belediyesine başvurabilirsiniz. Bu konuda sizi yönlendirebilecekleri birkaç seçenek olacaktır. Ada ufak olduğu için herkes genelde birbirini tanımaktadır. Ada gittiğinizde gün içerisinde kendinize iş bulabileceğiniz birçok alternatif iş yeri göreceksiniz. Tecrübenize ve mesleğinize uygun aynı gün içerisinde iş bulma olasılığınız fazla gözüküyor. Haziran ve Eylül ayları içerisinde maksimum 3 bilemediniz 4 ay çalışma fırsatınız olacaktır.

Share on FacebookTweetPin itGoogle+LinkedIn

Site Adresi: http://www.avsa.xyz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir