Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?

0

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir? Ayakkabı vurması birçok insanoğlunun yeni ayakkabı aldığını karşılaşmış olduğu mühim problemlerin başlangıcında geliyor. Büyük bir coşku ile..

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?

Ayakkabı vurması birçok insanoğlunun yeni ayakkabı aldığını karşılaşmış olduğu mühim problemlerin başlangıcında geliyor. Büyük bir coşku ile almış olduğunuz yeni ayakkabılarınız ilk giydiğiniz dönemlerde ayaklarınızı arkadan vurarak yara olmasına sebep verebilir.

Bilhassa de ayakkabılar sıkı ve ayak derisinde sürterek yapışacak bir kalıp içinde ise gün içinde kullandığınız ayakkabılarınızın ilkin yürüyüşümüze sonrada ayak derimize zarar verdiğini görebilirsiniz.

Yoğun şekilde kullanıldığı süre ayak bölgesinde şişme yapmış olup irin toplamasına sebep verebilir.

Ayak vurması olarak tanımlanan bu durumlardan sonrasında ayakkabıyı giymeye devam edersiniz ayakkabı vuran bölgede bir iz oluşacaktır ve ayakkabı vurmasından sonrasında hasarlı bölge iyi olana kadar ayağınız acı çekmeye devam eder.

Ayağınızda bir yara oluştuysa bakın tedavi yöntemlerini uygulamamız gerekiyor. Doğru bir halde uyguladığınızda kısa süre içinde ayak yaralarımızın iyileştiğini görmüş olacaksınız

Ayakkabı vurmasına ne iyi gelir?

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizinden elde edilmiş Uçucu esansiyel yağ ayakkabı vurmasını naturel yollarla tedavi eden en mühim yöntemlerdendir. Nemlendirici ve antiinflamatuar özelliği içinde bulundurduğu için bu bölgeyi acele şekilde tedavi eder.

Hindistan cevizi yağını kullanmak için 1 tane yeşil Hindistan cevizi yaprağını yakın ve küllerini Hindistan cevizi yağı ile bir kap içinde karıştırmaya başlayın.

Oluşturduğumuz Bu karışımı ayağımızdaki hasarlı bölgeye direkt uygulayın ve cildiniz iyileşme gösterene kadar günde üç kez bu yöntemi uygulayın.

Bununla birlikte ayakkabılarınızı giymeden ilkin iç tarafına birazcık Hindistan cevizi yağı sürmeniz de bir içinde tedaviye devam edilmesini sağlar.

Bal

Ayakkabı vurması için etkili yöntemlerden bir diğeri de mal olmaktadır.

Bal yapısında bulundurduğu bileşenlerden dolayı iyileşme sürecini hızlandırır ve ağrıları azaltır. Bununla birlikte ayakkabı vuruğu izlerini de hızlıca ortadan kaldırmak şeklinde bir özelliği bulunmaktadır Bu neticeleri sizlerle süratli almak istiyorsanız organik bal kullanabilirsiniz

. Bal uygulaması yapmak için balı susam yağı ile birlikte karıştırın ve hasarlı bölgeye Bu karışımı sürün. Karışım hasarlı bölge üstünde kuruduktan sonrasında su ile durulayın ve bu yöntemi ayağınız İyileşene kadar Günde 2 kez yapın

Pirinç unu

Ölü deri hücrelerini tekrardan vücuttan atmak ve iyileşmesini sağlayabilmek için pirinç unu oldukça etkilidir.

Pirinç ununu kullanabilmek için iki kaşık pirinç unu ile su karışımı oluşturun ve macun kıvamına ulaştıktan sonra ayağımızdaki hasarlı bölgeye uygulayın ve 15 dakika kadar kurumasını bekleyin.

Kuruma işlemi gerçekleştikten sonrasında durulayın ve bu işlemi yaranız İyileşene kadar iki ya da üç kez uygulayın.

Leave A Reply