Azca Zamanda Kas Yapmak için Altın Tavsiyeler

0

Azca Zamanda Kas Yapmak için Altın Tavsiyeler. Muhteşem kaslara haiz olmak daima sıhhatli bir vücuda haiz olmak demek değildir. Bu tavsiyeler yardımıyla azca zamanda oldukça kas kazanmanız mümkün!

Son yıllarda kaslı ve fit görünmek için spor salonlarına akın eden insanların sayısı gittikçe artıyor. Fakat ne var ki, kaslı görünmek, daima sıhhatli bir vücudun göstergesi demek değildir. Kısa zamanda kaslarını büyütmek isteyenler bir doktora yada bir uzmana danışmadan, yalnız kendi organize ettiği yoğun antrenman ve katı rejim programları uygulamak şeklinde bir yanılgıya düşebiliyor. Bundan dolayı da çoğu zaman sağlığınız negatif anlamda etkileniyor ve hedefe ulaşmak daha zor hale geliyor.

Yeni bir antrenman ve beslenme programı hazırlanırken, kişinin yaşı, cinsiyeti ve fizyolojik durumu oldukça mühim. Şuursuzca meydana getirilen antrenman ve oluşturulan beslenme düzeni, ciddi sıhhat problemlerine yol açabileceği de belirtiliyor.

Sporu Sağlık İçin De Yapmalısınız!

Sporu Sıhhat İçin De Yapmalısınız!

Hacimli ve kuvvetli kaslara, yağsız ve fit bir vücuda haiz olmak; aşırı kiloluluk, uykusuzluk, depresyon şeklinde mühim birçok sıhhat sorunundan korunmanızı sağlayabiliyor sadece vücudunuza kapasitesinden daha çok yüklendiğinizde, fizyolojik sakatlanma risklerinin yanında genel olarak sağlığınız da fena etkileniyor ve negatif sonuçlar kaçınılmaz oluyor.

Az Zamanda Antrenman

Azca Zamanda Antrenman

Dünya Sıhhat Örgütü ise yapmış olduğu açıklamalarda; haftada ortalama 2,5 saat yüzme, yürüyüş, koşu ve bisiklet şeklinde orta şiddetli dayanıklılık antrenmanlarının uygulanmasını; bununla birlikte sıhhatli kas gelişimi için büyük kas gruplarını çalıştıracak kuvvet egzersizlerinin haftada minimum 2-3 gün yapılmasını tavsiye ediyor.

Dinlenme

Dinlenme

Bilhassa kuvvet egzersizlerinin bir sonucu olarak, kaslarda yıpranmalar meydana gelir sadece vücudunuz bu tarz şeyleri daha kuvvetli hale getirerek onarmaya çalışıyor. Kısaca kaslardaki onarım ve gelişim süreci için her kas grubuna minimum 48 saatlik bir dinlenme süresi tanımalı ve atlamamalısınız.

Az Zamanda Çok Kas için Beslenme

Azca Zamanda Oldukca Kas için Beslenme

Protein grubu, karbonhidrat ve yağlar, sıhhatli bir kas yapısı için ihtiyaç duyulan beslenme düzeninin eğer olmazsa olmazları içinde bulunuyor.

Yüksek oranda protein tüketildiğinde kasların da daha çok büyüyeceği inanışı oldukça yaygındır sadece bu tamamen yanlıştır! Sistemli egzersiz meydana getiren biri de olsanız, günlük ihtiyacınızın üstünde protein tüketimi yapmış olursanız, böbreklerinize zarar vermeniz ihtimaller içindedir. Bunun bununla beraber ihtiyaçtan fazla tüketilen protein, yağ olarak vücutta depolanmaktadır.

Muntazam bir kas gelişimi için proteinler kadar karbonhidratlar da oldukça mühim faktörlerdir. Antrenman esnasında, kaslardaki glikojen depoları kullanılır. Bu yüzden antrenman sonrasında boşalan glikojen depolarını karmaşık karbonhidratlar ile doldurmak icap ettiğini unutmamalısınız. Tüketebileceğiniz sıhhatli karbonhidratları buradaki yazıdan öğrenebilirsiniz.

Leave A Reply