Azra ve Defne Kardeşlerin Hikayesi

0

Azra ve Defne pek fazla anlaşamayan iki kardeşmiş. Defne 9 yaşlarında Azra da 6 yaşındaymış. Oyuncakları yüzünden devamlı tartışır orta yolu bir türlü bulamazlarmış. Tek ortak yönleri gezmeyi oldukça sevmeleriymiş.

Günlerden bigün iki kardeş odalarında oyun oynamaya başlamışlar. Yeni alınan bir için gene kavgaya tutuşmuşlar. Bunu duyan anneleri bebeği almış ve kavga edecek bir sebep bulamamışlar. Ertesi gün gene bir oyuncak yüzünden tartışmalar. Bu süreç üç dört gün daha bu şekilde devam etmiş. Durumdan oldukça sıkılan ve üzülen anneleri iki kardeşi bir süre ayırmaya karat vermişler. Defneyi anneannesine Azrayı da anneannesine göndermiş. İki kardeş birbirlerinden ayrı yedi gün geçirmiş. İlk gün ikisi de mutluymuş fakat hemen sonra sıkılmaya birbirlerini özlemeye başlamışlar. Yedi gün sonunda annelerini aramışlar ve eve gelmek istemişler. Anneleri iki kardeşi alıp eve getirmiş.

Eve geldiklerinde Azra ve Defne birbirlerine sıkıca sarılmışlar. Birbirlerinden ayrı kaldıkları için oldukça mutsuz fakat yine kavuştukları için oldukça mutlularmış. O günden sonrasında tekrar asla kavga edip birbirlerini kırmamışlar. Bu hikayede burada mutlu sonla bitmiş.

Daha çok kısa öykü okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Leave A Reply