Baba ve Kızı İle İlgili Sözler

0

Baba ve Kızı İle İlgili Sözler Hayatlarında tanıdıkları ilk ve en hususi adam olan babalara karşı tüm duygularını baba ve kızı ile ilgili sözler içinde sunar genç kızlar. Haiz oldukları hisleri anlatmak ve paylaşmak adına yaptıkları en ince fikir budur. Yaşanmışlıkları hatırlayarak özlemler dile gelir. Nelere haiz olduklarını ve neleri kaybettiklerini bu sözlerle yansıtır.

 Babaları tarafınca önemsenmemek ve daha da acısı sertlik görerek yalnız hale gelmek ise en kötüsüdür. Terk edilen genç bir kızın babaya duyduğu özlemi, sözlerle tanımlamak oldukça zor olsa gerek. Hiçbir süre babam olmadı diyen bir kızın hislerini idrak etmek ise kim bilir olanaksız.

Kızından babaya güzel sözler

Babası tarafınca desteklenmenin ne demek bulunduğunu bilmek ve bunu içinde duymak tarifsiz bir luk oluşturur. Baba, özgüvenli ve başarı göstermiş olmanın en büyük anahtarları arasındadır.

Her türlü aşk sözünden oldukça daha derin anlamlar taşıyan baba ve kızıyla ilgili sözlerle sizler de hislerinize tercüman bulabilirsiniz. Aşağıda yer kabul eden güzel sözler arasından seçimler yapabilir, hesaplarınızda paylaşabilir ya da onları okuyabilirsiniz. Hüzünlü ve mutsuz günleri yad ederek özlemleri geçiştirme adına bu sözler kullanılabilir. Yaşam karşısında ne kadar kuvvetli olduğunuzu da bu sözlerle ortaya çıkarabilir, pes etmediğinizi izah edebilirsiniz.

Baba ve Kızı İle İlgili Sözler
kızından babaya güzel sözler

Baba ve Kızı İle İlgili Sözler

Gittin baba. Geride bir kız evladı bıraktın.

Sensiz üç bayram, bir yıl geçti baba. Artık gelmesen de olur.

Babalar evlatları için yaşarlarmış! Nerdesin baba?

Baba omzu diye bir yer var. İliklerine kadar refah hissettiğin.

Perdeleri güneş yıpratır çocuk. Kızları ise babaları.

Bir babanın kızına bir tek sesiyle bile verdiği refah, ömre karşılık!

Baba sevgisi görmeyen her kız evladı yanlış erkeklere inanır.

Biz ki her okul çıkışı beraber okuldan eve el ele tutuşup giden baba ve kız.

Babam hep derdi ki; başını dik tut prensesim, yoksa tacın düşer.

Beni güzel kabul eden bir tek sen vardın baba… Şimdi yoksun, o denli çirkinim ki.

Prenses olmak için prense ihtiyacım yok. Ben aslına bakarsanız kralın kızıyım.

Baba ve kızı duygusal Sözler

Babası tarafınca sevilmeyen kızlar sevgiye inanmaz. Oysa ben sana inanmak istemiştim.

Bir babanın, benim biricik kızım, demesi tüm aşk sözlerini ezer geçer.

Babalar kızlarının ilk aşkıdır. Baba kız arasındaki aşk başka bir şeydir, değişik bir duygudur, özeldir.

Kimi zaman duygusal bir hal alıyor baba-kız ilişkimiz. Ağladığım bile oldu, onu uyurken izlediğimde.

Kız evlatları babalarına gönül verir ya hani, aşık oldukları ilk adam babalarıdır ve babaları şeklinde bir eş isterler. Öyleki işte.

Baban duan. Baban dünyan. Baban her şeyin. Rabbim sen baba sevgisinden yoksun etme bizi. İsmail Nazım

Kızlar babalarının yapmış olduğu ve söylediği şeyleri asla unutmazlar. Kızlar aslen en oldukça babalarına kırılır, en oldukça babalarıyla mutlu olurlar.

Beni tanıdığını sanıyorsun fakat tanımıyorsun, baba. Ben senin bildiğin o kız değilim, ben daha fazlasıyım.

Baba ne kadar sağlamsa, kızı o denli dik durur. Baba ne kadar gülerse, kızı o denli yaşam saçar. Baba ne kadar hayattaysa, kızı o denli yaşar. La Edri

Baba ne kadar sağlamsa kızı o denli dik durur, baba ne kadar gülerse kızı o denli yaşam saçar, baba ne kadar hayattaysa kızı o denli yaşar.

Karşıdan sarılarak gelen bir baba kız gördüm. İçim cız etti. Yalnız arkadaşlarımı değil yoldan geçen herhangi bir baba kızı kıskanıyorum. Bilmeyen anlayamaz bu duyguyu.

Bak baba bu gece de ağlıyorum. Hıçkırıklarımı yutuyorum. Sükunet içinde yastığıma gömüldüm ağlıyorum. Sensizliğime, beni asla sevmeyişine ağlıyorum bu gece de.

Niçin gittin Baba? Niçin bıraktın beni? Niçin elimden tutup ta güvende hissettirmedin? Hayal kırıklığına uğrattın? Hani kız evlatlarının ilk aşkı babalarıdır derler ya; Benim ilk aşkım niçin sen olmadın baba.

Başımı yastığa koyduğumda etrafıma saçılan saçlarım seni getiriyordu aklıma. Saçımı boydan boya okşayışın içimi sızlatıyordu. O yüzden kesti kızın saçlarını baba. Tekrar da uzasın istemedi.

Yarım kaldım. Bir sokak köşesinde bir baba-kızı izlerken yarım kaldım. Saçımı okşayan başka eller olunca yarım kaldım. Seni söyleniş edecek ses çıkmayınca yarım kaldım. Acını hep sol yanımda taşıdığımda anladım. Bu acı beni hep yarım bırakacak. Beni öldürmeyecek bir ihtimal fakat umutlarımı öldürecek bunu anladım.

Hayatta en güzel ikililerden biridir baba-kız ilişkisi. Yaşamayanın içinde bir eksiklik oluşturan ve bunu tüm ömrünce hissedeceği bir şeydir bu. Bazıları için pembe bulutların üstüdür babalarıyla olan anıları bazıları için ise kara bulutlardır yağmurların yağdığı.

Bir baba üzer mi evladını, kırar mı? Gözünün içine baka baka yalan söyler mi bir baba? Hem de iyi mi. Hem de tüm duygularını tek tek ezer bir baba. Ve ona karşın ayakta kalmaya çalışırsın, onun şeklinde olmamaya çalışırsın, kendini parçalarsın bir ihtimal bir şeyler yoluna girer diye. Fakat hiçbir şey yoluna girmez. Ve baban varmış şeklinde hissetmezsin hiçbir süre. Bir şeyler paylaşabileceğin bir baba figürün asla olmaz.

Merhaba baba ben kızın. Hani şu küçükken ilk aşkı babası olmayan kızın. Hani her zor anımda yalnız olan, bir darbede senden yiyen kızın. Iyi mi hissediyorsun acaba şimdi? Yaptıklarından pişman mısın? Bence değilsin. Eğer pişman olsaydın beni ağlatmaya kıyamazdın. Her neyse alışkınım aslına bakarsanız senden gelen darbelere.

Ben geceleri iyi mi rahat uyuyabiliyor musun diye merak ettiğim için aradım. Şu sebeple ben uyuyamıyordum. Fark ettin mi sana baba diye hitap etmedim, edemedim. O denli oldukça acıttın ki sana baba diyemezdim. Iyi mi sinir ettin beni bilmiyorsundur. Kızım dedin ya ben ona sinirlendim. Özlemişim duymayı fakat dayanamadım. Aylarca arayıp sormadan yaşayıp bana kızım diye hitap edemezsin ki. Beni bir kelimen ile kandıramazsın. Buna hakkın var mı? Sana da söylediğim şeklinde; ne bu saatten sonrasında sen benim babamsın ne de ben senin kızın.

Leave A Reply