Bebek Spa Merkezi Açmak Hakkında Detaylı Bilgiler

0

Çocuklarımız dünyamızın en kıymetli varlıkları. Onların sağlıkları için yapamayacağımız hiçbir şey yok. Evlatlarının üstüne titreyenlerin sayısı fazlayken bu alanda bir iş fikrinden bahsedeceğim. Her gün sayısı artan bebek spa merkezi açmak ve kendi işinizin patronu olmak ister misiniz?

Sayısı artmaya başladı sadece bu fikri hemen hemen duymayanlar da çoğunlukta. “Bebek spa merkezi nedir?” diye düşünmüşsünüzdür ne olursa olsun. Size bu yazımda bebek spa merkezi açmak hakkında tüm bilgileri aktaracağım.

Ek olarak bebek spa merkezi maliyetine ilişkin tüm bilgileri öğrenecek, bebek spa merkezi kazancına dair data edindikten sonrasında birikmiş paranızla kendi işinizin patronu olmaya kesinlikle evet diyeceksiniz. O halde asla zaman kaybetmeden detaylara geçelim…

Bebek Spa Merkezi Nedir? Ne İşe Yarar?

bebek spa merkezi açmak

Tüm dünyada olduğu benzer biçimde devletimizde de son dönemde oldukça fazla rağbet gören bebek spa merkezi merakla araştırılıyor. Hem anne babalar hem de kendi işinin sahibi olmak isteyenler ne işe yaradığını, ne işe yaradığını incelemeye devam ediyor.

Bu yazıda tüm meraklarınızı giderecek, bebek spa merkezi açmak isteyenlerin aklına takılan tüm sorulara yanıt bulacağız. Bebek spa merkezi nedir? Uzmanlar tarafınca tavsiye edilen bebekler ve evlatların sağlığı için ne işe yarar?

 • Bebek spa merkezleri bebeklerin gaz, kolik benzer biçimde problemlerle kolayca başa çıkmasını sağlar.
 • Bebeklere fizyolojik terapi yardımıyla masaj yapılarak rahatlamalarına destek sunar.
 • Bebekler kendilerini daha güvende hisseder. Denge sistemini geliştirir.
 • Kalp ve dolaşım sistemini harekete geçirir ve sinir sistemine yardım eder.
 • Bebeklerin havuzda kendi başlarına hareket ederek suyun şifasından faydalanır ve dinlenirler.

Evinizden para kazanmak için evde suni çiçek paketleme işi hakkında detaylı bilgiye Finansko web internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bebek Spa Merkezinde Bebeklere Meydana getirilen İşlemler

Bebek spa merkezi açmak
Bebek spa merkezi açmak

Bebeklerini emanet edecekleri açmak istediğiniz spa merkezinizde bebeklere neler yapacağınızı siz de merak ediyorsunuzdur. Bebekler ulaştığında onlara şunları yapacaksınız:

 1. Bebek müşterileriniz ulaştığında ilk olarak hidroterapi havuzuna alınacaklar.
 2. Havuzda motor ve kas becerilerini geliştirecek hareketler yaptıktan sonrasında bebek masaj terapistleri tarafınca masaja alınacaklar.
 3. Hidroterapi havuzu ve masaj terapisinin peşinden aile fotoğrafı çekip müşterinize armağan edeceksiniz.

Uyarı!

Uzmanların uyarısına bakılırsa bebeklerin minimum haftada 2 kez spa merkezine götürülmesi koşul. Uzmanlar açıklamasında: “Yetişkinlerin haftada minimum 2 gün spora gitmeleri iyi mi gerekiyorsa, bebeklerinde haftada 2 kez sağlıkları için spa merkezine gitmeleri gerek” şeklinde açıklıyor.

İnternetten para kazanmak isteyenler ne olursa olsun incelemelisiniz: Reklam izleyerek para kazanma

Bebek Spa Merkezinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek spa merkezi açmak

Bebekler oldukça duyarlı oldukları için onlar adına dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan oldukça mühim kurallar var. Bebek spa merkezi açmak istiyorsanız, bu kurallara uymanız bebek müşterileriniz için koşul. İşte dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan hususlar:

 1. Bebek müşterilerinizin karnı doyduktan sonrasında 1 saat beklemeden işleme başlamayın.
 2. Bebeğin alışması için ilk seanslarda masaj süresini kısa tutmaya itina gösterin.
 3. Masaj uygulaması yapılırken kullandığınız yağ, krem benzer biçimde ürünlerin kalitesine dikkat edin.
 4. Bebeklerin girecekleri jakuzi suyunu her bebek müşteride değiştirin.
 5. Bebeklerin bulunacağı ortamın 24-26 aşama aralığında olması gerekiyor.
 6. Bebek boyunluğunun ne oldukça sıkı ne oldukça gevşek olmamasına dikkat edin. Bebeklerde boynuna takarken 1 parmak boşluk bırakın.
 7. Bebeklerde göbek bağları düşmeden bebek spa merkezine alınmadıklarını ne olursa olsun müşterilere bildirin.

Aşağıdaki video bu mevzuda size destek olacak:

Bebek spa merkezi açmak haricinde öteki iş fikirlerini incelemek isterseniz, Waffle’cı Akın bayilik detaylarına göz atmanızı tavsiye ederim.

Bebek Spa Merkezi Açmak Kazancı

Bebek spa merkezi açmak

Bebekleri oldukça sevenlerin bebek spa merkezi açmak isteyeceğine inanırım. Bu denli keyifli bir işin sahibi olmayı kim istemez ki? Üstelik kazancını öğrenince daha da sıcak bakacaksınız.

Gelelim bebek spa merkezi kazancının ne kadar olduğuna. Size yukarıda bahsettiğim benzer biçimde bir bebek satın alan haftada minimum 2 kez gelmek zorunda. Şimdi bir müşteriden averaj kazancınıza göz atalım:

 • Bebek müşteriniz haftada 2 kez geleceği için her gelişinde averaj 175 TL ödemesi gerekecek.
 • Haftada 2 kez gelecek bebek müşterilerden 350 TL kazanacaksınız.
 • Bu da ayda 1 müşteriden 1.400 TL kazanmanız anlamına gelecek.
 • 5 kişiden günde 175 TL kazandığınızı göz önüne aldığımızda aylık averaj 21.000 TL kazanç sağlarsınız.

Yukarıda size bebek spa merkezi kazancı hakkında detaylı detayları aktardım. Inanırım kazanacağını rakamı okuyunca bu işe daha da sıcak bakmaya başladınız. Peki bu işin maliyeti ne kadar olacak?

Bebek Spa Merkezi Maliyeti

Bebek spa merkezi açmak

Bebek spa merkezi açmak, son dönemde oldukça moda oldu. Moda olmasıyla birlikte bebeklerin sağlığına iyi gelen bu iş kolunun maliyeti ne kadar olacak?

Bebek spa merkezi açmanın maliyeti ilk etapta averaj 100.000-150.000 TL maliyete gereksinim duyarsınız. Bebek spa merkezi açarken lüzumlu ekipmanlar şu şekilde:

 • Dekorsyon süslemeleri
 • 4 Tane Bebek jakuzisi
 • 4 tane bebek masaj masası
 • Bebek bakım ve masaj ürünleri

Bebek jakuzilerini averaj 20.000 TL ‘ye satın alabilirsiniz. Firmanızda bebek terapisti çalıştırmanız gerekiyor. Terapist ile aylık tüm giderleriniz göz önüne alındığında maliyetinizi 1 yıl içinde amorti edebileceksiniz. Peki bebek spa merkezi için devlet desteği var mı?

Bebek Spa Merkezi KOSGEB Desteği

KOSGEB, girişimci olmak isteyen vatandaşlara bağışlama desteği vermesiyle bilinir. Bilhassa hanım girişimcilere destek veren KOSGEB, girişim desteği verebiliyor. Bebek spa merkezi olarak destek vermese de hanım girişimciye destek sağlıyor.

Bağışlama desteğinden yararlanmak için KOSGEB ‘e başvurarak yapacağınız işi projelendirebilirsiniz. Bebek spa merkezi açmaya karar verdiyseniz, gelelim hangi evraklara gereksinim duyacağınız mevzusuna…

Bebek Spa Merkezi Açmak İçin Lüzumlu Evraklar

Bebek spa merkezi açmak
Bebek spa merkezi açmak

En dört gözle beklenen konulardan biri de bebek spa merkezi kimler açabilir sorusudur. İsteyen hepimiz bebek spa merkezi açabilir. Sadece bunun için bazı evraklara ve belgelere haiz olmanız gerekiyor. İşte sizin ve yanınızda çalışan terapistin haiz olması ihtiyaç duyulan evraklar:

 • Bebek masajı sertifikası
 • Vergi levhası
 • İş yeri açma ruhsatı
 • İş yeri hijyen belgesi

Bebek masaj sertifikası haricinde öteki tüm evrakları vergi dairesi ve belediyelerden kolaylıkla alabilirsiniz. Bebek masaj sertifikasını iyi mi ve nereden alabilirsiniz?

Bebek Masaj Sertifikası Iyi mi Alınır?

 • Öteki adıyla CIMI sertifikası olarak malum bebek masaj sertifikası için herhangi bir mezuniyet şartı aranmaz.
 • Eğitimde size en baştan tüm bilgiler öğretilir.
 • 50 ‘den fazla ülkede kabul edilen bebek masaj eğitim sertifikasında 4 günlük kuramsal ve uygulama eğitim verilir.
 • MEB onaylı kurslardan kolayca bebek masaj sertifikası alabilirsiniz.

Siz de bebek spa merkezi açmak isteyenler arasındaysanız, bu yazının sonunda tüm merak ettiğiniz soruların yanıtını sizler için sundum. Ne kadar kazanacağınızdan maliyetine, dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan hususlardan haiz olmanız ihtiyaç duyulan tüm evrakları öğrenebilirsiniz.

Bebek spa merkezi açmak haricinde öteki iş fikirleri hakkında detaylar almak için ne olursa olsun Finansko web sitemize de göz atabilirsiniz…

Leave A Reply