Blockchain Şirketlerin Maliyetlerini Düşürdü

0

Blockchain Şirketlerin Maliyetlerini Düşürdü Blockchain, Bitcoin ile tanıdığımız bir kavramdır. Dijital paralarla ilgili işlemlerin yapılmasını elde eden, meydana getirilen işlemleri kayıtlı tutulmasını elde eden merkezi yönetimi olmayan bir veri tabanı sistemidir. Blockhain, ekonominin çarklarını oluşturan birçok sektörde değişimlere niçin oluyor.

Blockchain sigorta sektöründe de değişimlere sebebiyet verdi. Bilişim uzmanlarına bakılırsa sigorta sektöründe Blockchain ileriki zamanlarda bu değişimlerin kapsamının değişeceği ve sigorta şirketleri Blockchain sistemini güvenlik ve sistem tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılacağını ön görüyor.

Yüksek güvenlikli sistem olması ve işlem süreçlerindeki harcamaları düşürmesi sebebiyle bankalara 20 milyon dolar civarında kar sağlayabilecektir. Bankaların yarar sağlaması da sigorta sektörünü dolaylı yada doğrundan etkileyecektir. Sigorta şirketleri şimdiden Blockchain üstünde çalışmaya başladı.

Blockchain Londra'daki Şirketlerin Maliyetlerini Düşürür mü?

Değişen teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak birçok yeni kavramda yaşamımızda içeriyor. Bu kavramlardan biri de Fintech’dir. Fintech, finans ve teknoloji sözcüklerinin harmanlanması sonucu oluşan yeni bir kavramdır.

Dijital dünyanın gelişmesini fırsat bilen finans şirketleri ve müşterileri, işlemleri daha süratli yapmanın yollarını arıyor. Böylece vakit ve emek tasarrufu sağlanabilecektir. Fintech, soruna umar oldu. Online işlemler, dijital çözümler ve kullanışlı ara yüzlerin devreye sokulması yardımıyla yeni bir sektör ortaya çıkmış oldu. Yeni sektörün adı Blockchain’dir. Blockchain ortaya çıkmış olduğu günden bu yana gelişmeye ve daha çok kullanıcıya hitap etmeye devam ediyor.

Fintech ve Blockchain’in hızla gelişme gösterdiği ülkelerden kabul edilen İngiltere, ,Blockchain sigorta sektörüne pozitif yönde tesir yapar mı sorusunun yanıtını arıyor. Sorusuna cevap bulabilmek adına Blockchain veri tabanını kontrol eden bir uygulama üretti. Uygulama 6 haftalık süre içinde tamamlandı.

Yazılım, şirketlere mali tabloları düzenleme, kurumsal finans, mali ve hukuki danışmanlık, insan kaynakları, global risk danışmanlığı benzer biçimde değişik alanlarda danışmanlık hizmeti veren bir firmanın liderliğinde üretildi. Sigorta sektöründe Blockchain tesiri merak ediliyor. Gelecek yıllarda sigorta sektöründe maliyetlerde düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor.

Başka İçerik:  Schengen Vizesi Müracaat ve Tutarı Hakkında

Uygulama Sonuçları Sevindirici

Uygulama Neticeleri Sevindirici

Uygulamanın içinde ne olduğu, Blockchain aracılığı ile üçüncü parti yöneticiler, aracılar ve onay sahipleri için otomatik hale gelmesidir. Emek harcama süresince katılımcılar, değişik görevlerde verileri görüntüler ve işlemleri gerçekleştirir. Gönderilen talepler, Blockchain sisteminde otomatikman değerlendiriliyor. Sözleşmelerin hazırlanması ve imzalanması kullanıcı tarafınca gerçekleştirilir.

Sözleşmeler süratli bir halde işleme konulur. Sistemde hazırlanan akıllı sözleşmeler, sigorta işlemlerindeki hız finansal süreçte emek ve vakit tasarrufu sağlıyor. Sigortacılıkta Blockhain uzun solukta sektöre ciddi faydalar sağlayacağı görünüyor. Blockchain bununla beraber güvenli bir sistem ve otomatik denetim edilme imkânı sağlıyor. Meydana getirilen araştırmalar ve uygulanan emek harcamalar sonucu sigorta sektörü için Blockchain teriminin daha çok ehemmiyet kazanacağı ve maliyetleri büyük oranda düşüreceğini gösteriyor.

Leave A Reply