Blog Nedir ? Ne işe Yarar ?

0

Bu yazımızda sizlere Kişisel blog nedir ? konu hakkında detaylı bilgi vermek istiyorum..İngilizce web ve login (weblog) kelimelerinden oluşan bir terimdir. Blog kelimesi için blog, günlük, günlük gibi tanımlar da kullanılır. Tam bir tanım yapmak için; İnsanların kendileri için önemli görünen düşüncelerini, anılarını, deneyimlerini, bilgilerini ve deneyimlerini paylaşabilecekleri web sitelerine blog denildiğini söyleyebiliriz. Bloglar genellikle en yeniden en eskiye doğru kronolojik sırada
makale ve bu makalelere ilişkin yorumlar içerir. Genellikle yazarın adı ve yayın zamanı her yayının sonunda verilir. Bloglar için içerikle ilgili yorumlar çok önemlidir.

 

Blog nasıl kurulur?


Teknolojinin,
 özellikle dünyanın gelişmesiyle birlikte İnternet, blog sayfaları oluşturmak için teknik teknikler, ön bilgi artık gerekli değildir. Yazarlar, Wordpress, Joomla ve Drupal gibi içerik yönetim sistemlerini kendi sunucularına entegre ederek ve Google Blogger gibi ücretsiz blog hizmetlerini kullanarak
blog sitesi oluşturabilir. Bunun dışında, normal bir web sitesi kurma adımları Blog Sayfaları için de geçerlidir.Bloglar da sonuçta web siteleridir.

 

Blogların sizin için web siteleri olduğunu söyleyebilir miyiz?

Evet, bloglar kesinlikle web siteleridir. çok. Günümüzde haber paylaşım siteleri “nedir” sorularının cevaplarını özetleyen ve sözlük siteleri olarak anılan haber siteleri veya web siteleri olarak anılmaktadır. İnsanların düşünce, bilgi ve deneyimlerini özgürce paylaştığı web siteleri, blog siteleri olarak da bilinir. Elbette
farklı bir konsepte sahip olduğu için farklı algılanabilir ve teknik bilgi gerektirmeyen sistemlerle kolayca kurulabilir.

Bunun ana nedeni GoogleBlogger’dır. Bunun ana nedeni, Google’ın Blogger hizmeti sayesinde, sanki bir Facebook hesabı açar gibi blog sayfaları oluşturabiliyoruz.

 

Blog türleri nelerdir?


Bir blog
 oluştururken, doğru blog türünü seçmek çok önemlidir. Blog türü, blogun amacını ve hedeflerine nasıl ulaştığını gösterir. Bu, bu hedeflere ulaşmak için uygun stratejinin belirlenmesine yardımcı olur. Bu bölüm, genel olarak sınıflandırılan blog türlerini içerir.

Kişisel Blog: Web’de tek tek, genel ve genel olarak oluşturulan bir blog türüdür. veya özel bir yaklaşım. Çoğunlukla blog yazarının adını veya takma adını alırlar. Yazarın bireysel bir derginin yanı sıra kendi kalemi ile gündemi yansıttığı bir ortamdır.

Bu tür bloglar, daha az deneyimli kişilerin bile sayfalarını kullanabileceği ve düzenleyebileceği şekilde yapılandırılmıştır ve çoğunlukla günlük olarak kullanılır. İnsanların günlük hayatta yaşadıkları olayları ve karşılaştıkları durumları okuyucularıyla paylaşmalarına olanak tanır. Bloglarda bulunan en yaygın türdür. Kişisel bloglar, özellikle son zamanlarda çok popüler hale geldi. Kişisel blog terimi aslında farklı türlere ayrılabilir.

Kişisel markalı bloglar, ör. B. Kişisel hizmetlere ayrılmış bloglar.

Niş Blog: Uzman veya belirli bir konuda deneyimi olan kişiler tarafından yazılan ve düzenlenen, yalnızca yazılan yazıların bir belirli alan. Politika, dijital pazarlama, yemek, internet, işletme, tasarım, fotoğrafçılık, programlama dilleri gibi birçok alanda içerik paylaşan niş bloglara rastlayabilirsiniz. Ancak ülkemizde yemek, makyaj ve moda blogları çok popüler.

Topluluk Blogları: Bu yazılı katkılardan oluşan ve üyelik sistemi daha fazla olan bir blog türüdür. üyedir.

Topluluk olarak da adlandırılan bu türdeki çoğu blog, kendi sunucularında blog yazılımı kullanır. Bugün bu tür içerikleri paylaşan birçok blog türü var.

 

İş blogları: Daha fazla trafik alarak daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen işletmeler tarafından oluşturulan ve sürdürülen blog sayfaları. Bu blog sayfalarıyla işletmeler, liderlere alakalı bilgiler ve yenilikler sağlar. İnsanları potansiyel müşterilere dönüştürmeyi planladığınız mevcut endüstri. Ancak şirket blogları gerçekten
olmalı ve çalışanlarınız veya destekçileriniz
 tarafından oluşturulmalı ve sürdürülmelidir.

Neden bir blog oluşturmalıyız?


Tarafından If you Dijital pazarlamanın
 daha aktif bir rol oynamasına ve kişisel markanızı oluşturmasına izin verebilirsiniz.

Dilerseniz blog yazarak yazmanın keyfini çıkarabilir, ayrıca tanıtım içeriklerini paylaşarak para kazanabilirsiniz. Günlük olarak tuttuğunuz blogunuzla, çalışmalarınızı binlerce ve milyonlarca insanla paylaşırken, deneyimlerinizi geleceğe miras olarak bırakabilirsiniz. Kısacası, bir blog sitesi ile istediğiniz her şeyi yapabilir ve elde edebilirsiniz.

 

Sizler için Blog hakkında detaylı bilgilere değindik.. 2023 yılında sizlerinde web site blog kurmak isteyiniz varsa lütfen bizlere ulaşın ücretli bir şekilde yardımcı olalım..

Leave A Reply