Boya Renk Seçenekleri

Boya Renk Seçenekleri

Boya Renklerinizi Seçmek: Göze Çarpan Şeyden Daha Fazlası

Boyama için Renkli Boya

Bir odayı boyamak, bankayı bozmadan odanıza taze ve yeni bir görünüm kazandırmanın en popüler yollarından biridir. Ve iyi bir nedenden dolayı, kendi başınıza bile yapabileceğiniz hızlı ve nispeten kolay bir süreçtir. Tam olarak nasıl yapacağınızı size yönlendiren birkaç YouTube videosunu izleyin ve yakında bir profesyonel gibi resim yapabileceksiniz!

Estetikten Daha Fazlası:
Duvarlarınızın rengi, göze hoş gelen bir oda yapmaktan çok daha fazlasını yapar. Bir his yaratır ve odadaki ruh halinin tonunu belirler – bu da ruh halinizi etkiler! Araştırmalar, renklerin belirli duyguları ortaya çıkaracak belirli hisler verdiğini gösteriyor. Renk çok güçlü bir iletişim aracıdır. Artan kan basıncı, artan metabolizma ve göz yorgunluğu ile ilişkili belirli renkler bile vardır. Hastane duvarlarının genellikle beyaz, açık yeşil ve mavilerle boyandığını belirtmek ilginçtir, çünkü bir hastaneyi ziyaret eden herkesin yaşamak isteyeceği duygular olan temizlik (beyaz), huzur (yeşil) ve güvenilirlik (mavi) hissi verirler. Bir yan notta, hemşirelerin giydiği ovmaların rengi aynı nedenden dolayı genellikle mavi ve yeşil renktedir. Araştırmanızı yapın ve renklerinizi akıllıca seçin!

Renk Seçimi:
Kelimenin tam anlamıyla gökkuşağının bir ucundan diğerine seçim yapabileceğiniz sonsuz sayıda renk var. Aydınlık ve güneşli sever misin? Yapay ışık hissini yeniden yaratacak güneşli bir sarı ile gidin, bu da onu küçük pencereli veya minimum doğal ışıklı bir oda için mükemmel bir seçenek haline getirir. Zarif, şık bir görünüm mü tercih edersiniz? Krem ve kırmızıdan oluşan kontrast renk kombinasyonunu deneyin veya cesur, eğlenceli bir görünüm için canlı mavi ve sarı ile gidin. Belirli bir rengi sevseniz de, mevcut mobilyalarınızla uyumlu olduğundan emin olun; Odanızın tüm görünümünü bozacak herhangi bir renk çatışması istemezsiniz.

Boya renklerinizi seçerken akılda tutulması gereken bir diğer husus, belirli renklerin odaya daha büyük veya daha küçük bir his verebilmesidir. Aydınlık ve parlak duvarlar, doğal ışığın yarattığı etkiyi en üst düzeye çıkararak alanınızı geniş ve havadar hissettirir. * Dekoratör ipucu- bir ayna eklemek odanıza daha açık ve daha büyük bir his verecektir. Öte yandan, koyu renkler odayı daha küçük hissettirecek, alanınız çok büyük değilse uzak durmak isteyebileceğiniz bir şey. Odanız çok büyükse ve soğuk bir his veriyorsa, daha rahat bir etki yaratmak için daha koyu duvarlarla gitmek isteyebilirsiniz.

Devam edin, boya renklerinizi seçerken eğlenin ve keyfini çıkarmanız için odanızı yepyeni bir seviyeye getirin.