Boyalı Saç Bakımı

0

Boyalı Saç Bakımı:Bayanlar için değişiklik çok önemlidir. Canları sıkılsa kendilerini değiştirmek isterler. Ve bu değişime genellikle saç ile başlarlar. Hangi kadın yoktur ki saçını bir kez boyatmamış olsun. Saç boyatmak iyide bir de boyalı saçların bakımı var tabi.

Saçları boyattıktan sonra daha bakımsız cansız bir hal mi alıyor. Saçlarınız çabuk kırılıp çok mu dökülüyor. O zaman sizde saçınıza bakım uygulamalısınız. İşte boyalı saç bakımı için önerilerimiz;  öncelikle eğer saçınızda kına varsa üzerine boya uygulamayın. Temiz jölesiz saça boya uygulamak her zaman için boyanın saça daha iyi işlemesini sağlar ve boya geç akar.

Buda saçlarınızı daha sağlıklı gösterir. Saçlarınıza E veya B vitamini ampulleri ile kür uygulayıp saçlarınızı besleyebilirsiniz.  Eczanelerden rahatça bulabilirsiniz. Saçlarınızı her gün yıkamayın böylece saçlarınız kökündeki yağlardan beslenebilir.

Boyalı saçlar için olan şampuanları tercih edin. Saçınız için bakım uygularken saç bakım ürünlerini nemli saça uygulamak daha çok sonuç verecektir.Saçlarınızı banyoda masaj yaparak yıkayın. Çok sıcak su kullanmayın ve saçlarınızı bol su ile iyice duruladığınızdan emin olun.

 

Boyalı saçlarınızın ilk günkü gibi canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız saç bakımına her zaman özen göstermelisiniz. Evde boyalı saçlarınızın bakımını yaparken doğru saç bakım ürünlerini doğru bir şekilde ve biraz ekstra özenle kullanarak saç renginizi koruyabilirsiniz.

Peki saçınızın rengini korumak için neler yapabilirsiniz? ? boyalı saç? Size yakışan boyalı saçlar için saç bakım ipuçlarıyla karşınızdayız. Bu bakım ipucu sayesinde saç renginiz artık çok canlı görünecek.

 

Boyalı saç bakımı nasıl yapılır?

1. Saç maskesi kullanın

Saçlarımızı boyadığımızda saçlarımız daha kırılgan hale gelir. Kendimizi düzgün bir şekilde tımar etmezsek saç rengimiz zamanla solar ve saçlarımız zarar görür. Bu nedenle, koruyucu bir bariyer oluşturmak ve saç renginin solmasını önlemek için boyalı saçlarda her zaman maske kullanmanızı öneririz.

Haftada iki kez kullanarak saç renginizi uzun süre koruyabilirsiniz.

2. Sıcak Havlu Tekniği

Saç maskesinden en iyi sonucu almak için saçınızı sıcak havluya sarmanızı öneririz. Maskeyi saça uyguladıktan sonra sıcak havluyu saçın etrafına sarın ve maskenin önerdiği süre kadar saçta bırakın. Sıcak hava ile birlikte saç maskesi saç tellerine daha iyi nüfuz eder.

Ardından saçınızı ılık suyla durulayın, farkı göreceksiniz!

Leave A Reply