Bu Asi Kalp – Katherine Locke

0
Bu Asi Kalp –  Katherine Locke

Lisans / Fiyat: Parasız

Yıl: 2022

Eklenme: Haziran 25th, 2022

Dil: Türkiye

Sayfa: 357

Yazar: Katherine Locke

38 Şahıs Tarafınca Görüldü

 

Sidney Taylor Honor ödüllü Katherine Locke’tan, İkinci Dünya Savaşı sonrası masalsı, renksiz bir Budapeşte’de geçen, talebe liderliğindeki 1956 Macar devriminin fırtınalı bir hikayesi – ve Komünizm ile SSCB’nin Doğu Avrupa’daki etkisine tam zamanında bir bakış.

 

Budapeşte’nin ortasında bir dere var. Csilla, nehrin sihir bulunduğunu biliyor. İkinci Dünya Savaşı esnasında dere, ailesini en oldukça gerekseme duydukları anda – Holokost’tan – güvende tuttu. Fakat bu, komünistlerin iktidarı ele geçirmesinden önceydi. Ailesi Sovyet polisi tarafınca öldürülmeden ilkin. Csilla, babasının mirası hakkında unutmayı dilediği şeyleri öğrenmeden ilkin.

 

Şimdi Csilla başını önüne eğmiş, kendisini asla sevmediği bu ülkeden kaçmayı planlamaktadır. Sadece özenle hazırladığı planları, anne babaları beklenmedik bir halde her insanın önünde aklandığında alt üst olur. Öteki ülkelerdeki protestolar Macaristan’da daha büyük bir devrimin konuşulmasını teşvik ederken, Csilla, derinden kusurlu ülkesinin vaadine ve büyüsüne, onu kurtarmak için yaşamını riske atacak kadar mı yoksa yanmasına izin mi vermesi gerektiğine karar vermeli. zemin.

 

Queer temsili, fabulist unsurlar ve oldukça mühim fakat azca malum bir tarihsel an ile Bu Asi Yürek , Katherine Locke’un güç gösterisidir.

 

“Kuir Yahudi karakterleri merkeze alan, akıldan çıkmayan, güzel bir okuma.”  BuzzFeed

Bundan önceki yazımız olan Kün – Sezgin Kaymaz başlıklı kitabımızda Kün – Sezgin Kaymaz, Kün – Sezgin Kaymaz ekitap indir ve Kün – Sezgin Kaymaz ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave A Reply