Buket Aydın kimdir? Buket Aydın Kaç yaşlarında, mesleği ne? Vatandaşların merak etmiş olduğu adlar içinde spiker Buket Aydın yer ediniyor. Peki Buket Aydın kimdir? Kaç yaşlarında, nereli, işi ne? Spiker ve Sunucu Buket Aydın'ın yaşamı ve biyografisi nedir? Detaylar burada… GENEL

0

Vatandaşların merak etmiş olduğu adlar içinde spiker Buket Aydın yer ediniyor. Peki Buket Aydın kimdir? Kaç yaşlarında, nereli, işi ne? Spiker ve Sunucu Buket Aydın’ın yaşamı ve biyografisi nedir? Detaylar burada…

Haber sunucusu Buket Aydın’ın yaşamı, biyografisi ve kariyeri merak ediliyor. Peki Buket Aydın kimdir, kaç yaşındadır, aslen nerelidir, mesleği nedir? Buket Aydın evli mi? Buket Aydın hangi kanalda çalışıyor? Buket Aydın nerelidir?

Buket Aydın 1 Ocak 1985 tarihinde bursa’da dünyaya gözlerini açtı. “İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Kısmı mezunu Buket Aydın, Attila İlhan’ın şiirleri üstüne master yaparak yüksek lisansını tamamladı. Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim aldı. Dereceyle mezun oldu. Bir yıl hususi bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonrasında Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve hemen sonra sabah haberleri ve hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yapmış oldu.

2009 senesinde CNN Türk kanalında haber sunuculuğu yapmış oldu. 2010 senesinde TRT Türk kanalına geçerek “Gümüş Hilal” adlı programın sunuculuğu icra eden Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında tekrardan yapılanmaya geçen NTV’ye geçirme olarak haber kuşaklarında sunuculuk halletmeye başladı. NTV’de hafta içi 23.00’da başlamış olan Gece Bülteni Kuşağını ve 20:00’da başlamış olan Ana Haber Bültenini sunan Aydın 2018 yılının Mayıs ayında Kanal D’ye geçiş yaparak burada Ana Haber Bülteni’ni sunmaya adım atmıştır. Bununla birlikte 2018’den 2019’a kadar Demirören Medya’nın öteki kanalı olan CNN Türk’te 40 adlı programının sunuculuğunu da yapmıştır.

2019 yılının Ocak ayında Kanal D Haber Dairesi Başkanlığı görevine getirilmiştir.

9 Mayıs 2020 zamanı itibari ile Kanal D, CNN Türk ve Demirören Medya Grubu’nda üstlendiği görevlerden ayrıldığını duyurmuştur. 11 Ocak 2021 tarihinde Haber Global ile anlaşan Buket Aydın, kanalda “Buket Aydın ile Koltuk” programının sunuculuğunu halen devam ettirmektedir. Bununla birlikte Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Tv ve Beyaz perde kısmı öğretim görevlisidir.

2013 senesinde iş adamı Erce Baykal’la evliliğe ilk adımını atmıştır. 13 Mayıs 2020 tarihinde, eşi Baykal’dan tek celsede boşanmıştır.

BUKET AYDIN ÖDÜLLERİ

En iyi Haber Spikeri Ödülü, Düzce Üniversitesi

2016 Anadolu Medya Ödülleri

4. Fashion TV Eyewear Moda Ödülleri (En iyi Giyinen Hanım Haber Sunucusu)

İnternet Medyası Senenin En İyileri Ödüllleri, (Senenin Hanım Haber Spikeri Ödülü)

İnternet Medyası Senenin En İyileri Ödüllleri, (Senenin Gece Haberleri Bülteni, ‘Gece Bülteni Kuşağı’) .

Leave A Reply