Bulut Pamuk’un Masalı

0

Bir varmış bir yokmuş. Gökyüzünde bir bulut varmış. Öyleki bir bulutmuş ki kendini oldukça sever, başka kimseyi beğenmezmiş. Hatta hiçbir bulutla, yıldızla dost olamazmış. Şundan dolayı ona bakılırsa hepsi ondan aşağıdaymış. En yüksekte o varmış. Bu bulutun adı Pamukmuş.

Her neyse günlerden bigün pamuk güzellik uykusundan uyanmış ve güzel bir sabaha “Iyi sabahlar” diyerek başlamış. Aynasına bir bakmış kendinden güzeli yok bu dünyada. Her neyse yerime gideyim de tüm ufaklıklara mutluluk saçayım demiş kendi kendine. Tam hazırlanmış çıkıyormuş ki bir de ne görsün hava kararmaya kara bulutlar gelmeye başlamış. Her yer simsiyah olmuş bu sebeple yağmur yağacakmış. Fakat Pamuk sinir olmuş bu duruma ve kara bulutlara kızmaya başlamış. O esnada güneş yine çıkmış ve “Bak pamuk şu an kara bulutların gelmesi gerekiyor sen yarın çıkacaksın lütfen yerine geç” demiş. Fakat Pamuk dinlememiş direnme etmiş ve her zamanki yerine gitmiş. Gitmiş gitmesine fakat olanlar olmuş. Pamuk gittiği şeklinde her yeri simsiyah olmuş. Ve aynasına bakmış olduğu an ağlamaya başlamış. “Ben oldukça güzeldim ne yaptınız bana” diye bağırmaya başlamış. Yanında da hiçbir arkadaşı olmadığı için kendi kendine ağlamış fakat sonrasında öteki beyaz bulutlar sesini duymuş ve yanına gitmişler. “Ağlama pamuk bak bu siyah boya geçer derhal, hem sen oldukça güzelsin oldukça tatlısın” demişler.

Pamuk oldukça utanmış arkadaşlarından. “Ben size hep fena davrandım, kendimi hep sizden daha yüksekte daha güzel buldum, beğenmedim sizi. Fakat siz benim yanımda oldunuz oldukça özür dilerim” demiş. Ve arkadaşları ona sarılmış. “Sen güzelsin yüksektesin evet fakat biz seni oldukça seviyoruz lütfen hep dost kalalım” diyince Pamuk onlara kocamaaan sarılmış. Arkadaşlık devamlı kazanır sevgili çocuklar, arkadaşımızın iyi gününde de fena gününde de yanında olalım. Gökten üç elma düşmüş. Biri bu masalı anlatana, biri bu masalı dinleyene, diğeri de tüm dost olan ve arkadaşını sevenlere.. Tatlı uykular çocuklar…

Daha çok kısa masal okumak isterseniz Kısa Masallar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Leave A Reply