Burak Berkay Akgül Ru Dizisinde Başrol Oynayacak

0
Burak Berkay Akgül Ru Dizisinde Başrol Oynayacak

Meryem Uzerli ile Ru dizisinde partner olan genç oyuncu Burak Berkay Akgül kimdir? Burak Berkay Akgül bugüne dek hangi projelerde yer almıştır?

Uzun bir zamandır dört gözle beklenen sual sonunda yanıtını buldu. Medyapım tarafınca hazırlıkları devam eden ve Disney Plus’ta yayınlanacak orijinal içerik Ru Dizisinde güzel oyuncu Meryem Uzerli’nin canlandıracağı Reyyan karakteriyle aşk yaşayacak isim belli oldu. Uzun ve titiz bir çalışmanın sonunda Medyapım Meryem Uzerli ile aynı set ve sahneyi paylaşacak oyuncu mevzusunda kararını verdi. Disney Plus’ta yayınlanacak Ru dizisinde başrol oynaması için genç oyuncu Burak Berkay Akgül ile el sıkışıldı. Çekimleri oldukça yakın bir zamanda gerçekleşemeye başlamış olacak olan dizide Burak Berkay Akgül’ün canlandıracağı karakter anası kanser hastalığı ile savaşım eden ve kendisi üstün zekalı olan bir genç olacak.

Burak Berkay Akgül Kimi Canlandıracak?

Medyapım tarafınca hazırlıklarının sonun gelinen ve yakında sete çıkarak motor diyecek olan Ru dizisinde Meryem Uzerli ile beraber Burak Berkay Akgül başrolleri paylaşacak. İkilinin canlandıracakları karakterler yoğun ve tutkulu bir aşkın öyküsünü seyirciye aktaracak. Dizide Burak Berkay Akgül dizide Uzer adlı bir karaktere yaşam verecektir. Uzer’in anası kanserdir ve Uzer zor bir yaşam sürmektedir. Üstün zekalı bir genç olan Uzer’in yaşamı Ru adlı bir restoranı işleten Reyyan ve kocasıyla tanışınca tamamen değişecektir. Uzer ve Reyyan aralarında yaş farkı olmasına karşın tutkulu bir aşk yaşayacaklardır. Reyyan ile kocası içinde ise problemler vardır ve Reyyan aradıklarını Uzer’de bulacaktır. İkilinin aşkı çevrelerinde yaşayanları da derinden etkileyecek ve bu noktadan sonrasında her şey değişecektir. Dizinin çekimleri ise İzmir’in Urla ilçesinde gerçekleştirilecek.

Burak Berkay Akgül Kimdir?

Ru Dizisinde Meryem Uzerli ile başrolü paylaşacak olan ve Uzer adlı bir gence yaşam verecek olan Burak Berkay Akgül 1997 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin peşinden üniversite eğitimini tamamlayan genç ve yakışıklı oyuncu ondan sonra oyuncu olmak istemiş ve bunun için Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk eğitimi almıştır. Ondan sonra setlerde yer almaya süregelen genç oyuncu önceleri reklamlarda roller almış peşinden da dizilerde boy göstermeye adım atmıştır. Burak Berkay Akgül’ün yer almış olduğu reklam ve diziler içinde, Casper Bilgisayar, Aytaç Sucuk reklamları ile, Maria ile Mustafa, Kırmızı Kamyon (Kahraman Babam) ve Destan dizileri bulunmaktadır.

30-06-2022
Yazar Hakkında

Yasemin Nisa

1983 senesinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2010 senesinde Anadolu universitesi tutumsal ve ida .. devamı..
mail

Leave A Reply