Tüm Kurabiyeler Benim pdf indir

0

Tüm Kurabiyeler Benim

Pdf kitap indir

Kıymetli Anne-Babalar,
Biliyorum ki çocuklarınızı oldukça seviyor ve onların iyi olmaları yaşamdan keyif almaları için elinizden gelenin en iyisini yapıyorsunuz. Bu mühim gelişim döneminde biz anne babalar olarak çocuklarımız için birer rehber ve yol açıcıyız. O yüzden çocuklarımız davranış kazanırken ilkin bizlerin ne yapıyor olduğuna bakıyor ve bizlerden öğreniyorlar. Paylaşma terimi da bu zamanda öğrenilen mühim konulardan biri. Çocuklarımıza bu terimi kazandırmanın yolu da ilk olarak onlara süre ayırmak, onların anlarına oyunlarına ortaklık etmekle başlayıp, gerektiğinde çocuklarımıza hayır diyebilmek, haiz olduğumuz imkanlar dahilinde çocuklarımıza seçenek sunmak ve onları yaşamımızın tek odak noktası haline getirmemektir. Bu yüzden sizlerden ricamız onlara paylaşabilecekleri her şeyi paylaşmayı öğretmeniz sevgiyi, oyunu, dostluğu arkadaşlığı, bilgiyi ve sayamadığım daha birçok şeyi…
Sevmeyi, sevilmeyi ve sevgisini ifade etmeyi öğrenen kıymet gören bir çocuk için ne olursa olsun paylaşmak daha kolay olacaktır.
Rahmetli Doğan CÜCELOĞLU’nunda söylediği şeklinde, ‘‘Bir insanoğlunun ana vatanı çocukluğudur ve anavatanında mutlu olan bir çocuk erişkin olduğunda da yaşamdan keyif almanın bir yolunu ne olursa olsun bulacaktır.
Sevgiyle kalınca.
Mehmet ÖZTÜRK

Ruhsal Danışman, Psikoterapist

Leave A Reply