Can

0

İmam Cafer Sadık: Rüyada can verdiğini görmek, canınızın tehlikede olduğuna delalettir.

İbn-i Sîrîn: Can görmek; evlat, mal ya da uyumlu hanıma delalet eder.

Ek olarak bkz: Can Çekişmek

Rüyada canının çıktığını görmek; eşinizin, çocuğunuzun yada kendi ecelinizin yaklaştığına ya da malınızın telef olacağına delalettir. Rüyada kendi canınızı güzel bir insan olarak görmek; güzel yüzlü bir evladınız olacağına yada saygı duyulan ve eli açık birinin yardımı ile durumunuzun iyiye gideceğine işaret eder.

Rüyada canınızın avucunuzda bulunduğunu görmek, tehlikeli ve duyarlı bir işle meşgul olacağınıza; canınızın avucunuzdan çıktığını ve gökyüzüne yükseldiğini görmek, ecelinizin yaklaştığına; canınızın sarı renkte bulunduğunu görmek, şiddetli bir hastalığa yakalanıp öleceğinize işaret eder.

Rüyada canınızın kırmızı yada beyaz bulunduğunu görmek, akıbetinin güzel olacağına ve üzüntüden kurtulacağınıza; canınızın siyah renkte bulunduğunu görmek, ilahî azaba delalet eder.

Rivayet edilir ki; insanın biri Resul-i Ekrem’in (S.A.V.) yanına gelmiş olarak, “Ya Resulullah, rüyamda canımın bedenimden çıktığını, beni yanına aldığını ve gökyüzüne yükseldiğini gördüm” dedi. Bunun üstüne Resul-i Ekrem (S.A.V.) ona, “Vasiyet et!” buyurdu.

Can

Leave A Reply