Cüneyt Arkın Son Yolculuğuna Uğurlandı

0
Cüneyt Arkın Son Yolculuğuna Uğurlandı

85 yaşlarında hayata veda eden usta oyuncu Cüneyt Arkın bugün Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törenin peşinden Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verildi.

Geçtiğimiz gün 85 yaşlarında kalp yetmezliği sebebiyle hayata veda eden Türk Sinemasının duayen oyuncularından Cüneyt Arkın bugün son yolculuğuna uğurlandı. Meşhur oyuncunun cenaze töreni İstanbul Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törenle başladı. Törene katılan ünlüler usta isimle ilgili anılarını ya da duygularını paylaşırken buradaki en dikkat çekici konuşmayı usta oyuncunun oğlu Murat Arkın yapmış oldu. Babasının tabutuna sarılarak gözyaşlarını tutamayan Murat Arkın’ın hitabı uzun süre alkışlandı. Meşhur ismin cenazesi hemen sonra Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nden alınarak Teşvikiye camiine götürüldü ve burada kılınan cenaze namazının peşinden defnedilmek suretiyle Zincirlikuyu mezarlığına götürüldü.

Ağlamayın Be!

Evinde yataktan düşerek kalbi duran ve tüm çabalara karşın tekrar hayata döndürülemeyen Cüneyt Arkın için Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde merasim düzenlendi. Törende bir konuşma meydana getiren Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın uzun süre alkışlandı. Murat Arkın konuşmasında “benim için konuşmak oldukca güç, sözcükler boğazımda düğümleniyor. Baktığım her yerde o var. Biz her şeyi ondan öğrendik. Bana, ‘oğlum bela üstüne gelirse kaç, bu senin korkak bulunduğunu göstermez. Baktın bela üstüne geliyor at bir adım geri. Baktın hala geliyor at bir adım daha geri. Adım atacak yer kalmadığı vakit da beladan daha bela ol’. Gelen mesajlar ve söylenenlerden bir kez daha gurur duydum. Dini, dili, ırkı, mezhebi, rengi politik görüşü ne olursa olsun tüm insanlarımızı üstünde birleştirici bir unsur olmuş Cüneyt Arkın. Bu şekilde bir değerimiz olduğundan ne mutlu bizlere. Onun filmleriyle bir açılış yaptık, onun repliğiyle sözlerimi bitirmek isterim. Bugün oldukca ağlayan insan gördüm. Bazen bizim şeklinde hıçkırarak ağlayan bazen da yüreğinden ağlayan. Ağlamayın be bu şekilde adamlara ağıt değil destan yaraşır” ifadelerini kulandı.

Zincirlikuyu Mezarlığına Defnedildi

Usta oyuncunun cenazesi hemen sonra Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezindeki törenin peşinden Teşvikiye camiine getirildi ve burada kılınan cenaze namazının peşinden toprağa verilmek suretiyle Zincirlikuyu Mezarlığına götürüldü. Binlerce kişinin katılmış olduğu cenaze töreninde birçok meşhur isim ve Cüneyt Arkın’ın yakınları ve sevenleri yer aldı. Cüneyt Arkın’ın Türk Bayrağına sarılı tabutu uzun süre omuzlarda taşındı.

30-06-2022
Yazar Hakkında

Yasemin Nisa

1983 senesinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2010 senesinde Anadolu universitesi tutumsal ve ida .. devamı..
mail

Leave A Reply