Değerli Saatler

Değerli Saatler

Değerli saatlerinize bakmanın doğru yollarını bilmek için eksiksiz Kılavuz
Başlangıçta, insanlar pahalı saatler satın aldıklarında, değerli saatlere nasıl bakacakları konusunda endişelenirler. Bununla birlikte, yıllar geçtikçe, bazı nedenlerden dolayı, bu kadar pahalı saatlerin sahipleri değerli mülklerine bakmayı ihmal ediyorlar. Bu ihmal, saatlerin görünümünü kaybetmesine ve yavaş yavaş arızalanmaya başlamasına neden olur. Dahası, saatler kir, nem, aşırı ısı ve şok gibi hoş olmayan ortamlara maruz kalır ve hatta yüzeylerinde çizikler oluşur.

Bu Kadar takdire şayan Saatlere Bakarken Neden İhmal Var?
Önemli sebep, bireylerin saatlerin dayanıklı olduğunu düşünmesidir. Herhangi bir çevresel tehlikeye dayanabilirler ve kolayca aşınıp yıpranmazlar. Bir dereceye kadar düşünce bir gerçektir; Ancak yıllarca düzenli kullanım dış görünümünü yıpratacak ve sonunda mükemmel zamanlama göstermeyi bırakacaktır.
İki kez düşünmeden, sahte satıcılardan yüksek bir fiyata standart altı kalite satın alırlar ve yüksek fiyatlı saatlerin halledilmesine gerek olmadığını hissederler. Bir süre sonra saatin özellikleri bozulur ve sonunda zamanı göstermeyi bırakır.Aslında, saatin içinde kir veya diğer kirleticilere maruz kaldıklarında kolayca bozulabilecek oldukça hassas ve küçük parçalar vardır.
Saatler birkaç yıl garanti ile satıldığından, diğer düşük fiyatlı saatler gibi bakılmaları gerekmediğini düşünüyorlar. Kefil, saatin işleyişi için verilir ve parlaklığını kaybetmemesi için verilir.
Saati bir dolapta tutmanın onları mahvetmeyeceğini düşünmek. Gerçek şu ki, saatin içindeki yağlamanın pıhtılaşmasını önlemek için saati düzenli olarak sarmanız gerekiyor.
Uzman saat üreticilerinin çoğu, müşterilerine her zaman değerli saat hazinelerine aşırı özen göstermelerini tavsiye eder. Ünlü bir saatçi olan Hamilton Jazzmaster, kullanıcılarının ömür boyu hayran olduğu yeterli sayıda mükemmel saati piyasaya sürdü. Saatleri, saat severleri marka mührü olan bir saatin her çeşidine sahip olmaları için cezbeden sofistike, klasik modernliği simgeliyor.

Hamilton saatleri Hollywood film yapımcılarının ve oyuncularının favorileridir; Bu nedenle hayranları, en sevdikleri Hollywood yıldızları gibi Hamilton markasının en az bir başyapıt saatine sahip olduklarından emin olurlar. İsviçreli saat şirketi, kol saatleri konusunda tutkulu olan müşterilerinin ihtiyacına uygun saatleri piyasaya sürmeye her zaman gayret etmiştir.

Yılda bir kez her saatin profesyonel bir saat tamir teknisyeni tarafından servis edilmesi gerekir. Parlak dış görünümünü korumak ve işleyen parçaları yeni gibi tutmak için saatinize düzenli olarak bakmak en iyisidir. Bu kol saatlerine bakmak için fazla çabaya gerek kalmayacak. Bunun nedeni, popüler saat yapımcılarının ve teknisyenlerinin saatlere basit yollarla bakmak için yönergeler hazırlamış olmalarıdır.

İşte Sevgi dolu, sevimli saatlerinize bakmanın birkaç basit yolu:
İşlevlerinin dayanıklılığını sağlamak için saatleri manyetik alanın yakınında tutmaktan kaçının. Televizyon, radyo, cep telefonları, kameralar ve diğer ağır elektrikli cihazlar gibi manyetik cihazların kaynakları, saatlerin çalışma kapasitesini bozma yeteneğine sahip küçük mıknatıslardan oluşur.
Bazı saat koleksiyoncuları genellikle saatin tamamını uzman bir saatçi gibi açıp kapatmaya çalışır. Bazen küçük saat parçalarının mekanizmasını bozabilir. Düzenli açma ve kapama, saatin iç kısımlarındaki toz parçacıklarına bile izin verebilir.Su saatleriniz için iyi değildir. Pahalı markalı saatlerin su geçirmez olduğu ve bu nedenle havuzlarda veya okyanuslarda yüzerken bile giyilebileceği bilinen bir gerçektir. Bununla birlikte, saat yapan uzman teknisyenler, su metal kasayı ve contayı bozabileceğinden saatleri herhangi bir neme maruz bırakmamalarını tavsiye eder. Bu nedenle, nemdeki herhangi bir kimyasalın saat metalleriyle reaksiyona girmesine izin vermeyeceği için bunları hemen ılık suyla durulamanız gerekir. Saatin vida tepesinin sıkıca sıkılması tavsiye edilir ve vidasız bir saatse, suya girmeden önce tacı nötr konuma geri itmek en iyisidir.
Saatleri asla kimyasallara maruz bırakmayın. Kaçınılması gereken kimyasallar herhangi bir çözücü, deterjan, kozmetik veya parfüm formunda olabilir ve bunları kimyasal laboratuvarlarda giymekten tamamen kaçınabilir. Kimyasal, saatin metalini kolayca bozarak bilezik parçasına, kasaya ve contaya zarar verebilir.
Deri kayışların metal kayışa kıyasla iyi bakılması gerekir. Müşterilerin deri kayışlı saatler almayı tercih etmemelerinin ana nedeni budur. Bununla birlikte, özel saat koleksiyoncuları, derinin bilek süsleyen saatlerin geleneksel klasik vintage görünümünü geliştirdiği konusunda hemfikirdir. Neyse ki, onlara kolayca bakarak yıllarca taze görünümlü deri kayışlara sahip olabilirsiniz.
Ellerinizi yıkarken veya banyo yaparken asla deri kayışlı saatler giymeyin, çünkü su kayışın rengini soldurur. Işınlar kayışın rengini bozabileceğinden ve hatta derinin dayanıklılığı etkileneceğinden, bunları düzenli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Yağlı ve kozmetik ürünlerle temas etmelerine izin vermeyin.

Değerli saatinizi aşırı sıcaklıklara ve hatta şoklara maruz bırakmaktan kaçınmak faydalı olacaktır. Bazen saatler aniden çalışmayı durdurur, çünkü parçalar dışarıdaki tehlikeli elementlere maruz kaldığında hassastır.
Eski koleksiyoncular, diğer değerli varlıklar gibi olduklarından emin olarak değerli saatinizin sahipliğini korumak için harika bir çözüm sunar. Pahalı saatleri zararlı elementlerden uzak, güvenli bir yerde saklamanız gerekir. Saatleri, özellikle spor saatlerini düzenli olarak bir saat uzmanına götürüp temizlettirdiğinizden ve bakımını yaptırdığınızdan emin olun. Bu, aşınmalarını ve yıpranmalarını önlemeye yardımcı olur ve dayanıklılığınızı artırır.

Sahip olduğunuz her saatin aynı tür hizmet veya bakıma ihtiyaç duymayacağını daima unutmayın; Bu nedenle, parçaları sergileyen özel zamanı birkaç yıl boyunca her zaman yeni gibi mükemmel tutmaya yardımcı olan çevrimiçi kaynaklardan onlara bakmanın doğru yolunu bilin.