Derya ve anası sabahları sabahları yürüyüş yapmayı fazlaca severmiş. Her sabah spor giysilerini giyer, sularını alır ve parka kadar yürür sonrada geri dönerlermiş. Bu sayede güne hep zinde başlarlar ve asla yorulmazlarmış.

Bir sabah gene yürüyüşe çıkmışlar ve yolda söyleşi ediyorlarmış. Parka geldiklerinde Derya birazcık salıncakta sallanmış ve eve dönüş yoluna girmişler. Bu sefer devamlı geldikleri yoldan değil başka yol kullanarak evlerine gitmek istemişler. Şundan dolayı anası ev için bir kaç alışveriş yapacakmış. Markete doğru yürürken yeni oluşturulan bir oyuncakçı dükkanı görmüşler. Derya içeri girmek bir bebek almak istemiş fakat anası bu ay asla oyuncak alınmayacağını hatırlamış. Derya da “Annecim içeriden hiçbir şey istemeyeceğim, söz veriyorum. Bir tek bakmak isterim” demiş. Anası de ufak kızını kırmamış ve dükkanın içine girmişler. Derya oyuncaklara bakarken bez bir bebek görmüş. Bu bebeği o denli fazlaca sevmiş ki gözlerini alamamış. Fakat bu ay oyuncak için para ayıramayacaklarını bilmiş olduğu için bebeği rafa geri koymuş. Anası de uzaktan Derya’yı izlemiş ve kızının ne kadar anlayışlı bulunduğunu görünce fazlaca sevinmiş. Oyuncakçı dükkanından çıkıp markete gereksinimlerini almaya gitmişler ve sonrasında da evlerine geçmişler. Evde Derya oyuncakları ile oynarken anası de onun için bir sürpriz yapmaya karar vermiş. Derya aksam uykusuna yatmış ve anası de o gün oyuncakçıda görmüş olduğu bez bebeğin aynısını dikmeye başlamış. Gecenin geç saati de olsa bebeği bitirmiş ve Derya’nın baş ucuna koymuş.
Derya sabah uyandığında bebeği yanında görünce fazlaca şaşırmış. Derhal annesinin yanına gitmiş ve “Anneciğim bebeği aldığın için fazlaca teşekkür ederim. Fakat hakkaten gerek yoktu. Bir sonrasında ki ay alabilirdik.” Demiş. Anası kızına sarılmış “Bu sefer para vererek almadık güzel kızım. Dün bez bebeği eline aldığında onu fazlaca sevdiğini gördüm. Bende senin için onun aynısını diktim. Ümit ederim beğenmişsindir”. Derya annesinin yapmış olduğu bebeği, oyuncakçıda ki bebekten daha fazlaca sevmiş. Şundan dolayı bu bebek yalnız onun için yapılmış ve en sevilmiş olduğu şahıs tarafınca yapılmış. O günden sonrasında Derya bebeği elimden asla bırakmamış ve en sevilmiş olduğu oyuncağı olmuş. Bu hikayede burada sonlanmış.

Daha çok öykü okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.
Site Adresi:

Bir cevap yazın