Dış Mekan Oturma Grubu

Dış Mekan Oturma Grubu

Dış mekan oturma grubu oluşturmak için 4 ipucu

Dışarıda oturup yüzünüzdeki temiz havanın ve ılık güneşin tadını çıkarabileceğiniz yaz aylarında yaşıyorsanız, o zaman mümkün olduğunda bahçenizde veya açık alanınızda çok fazla zaman geçirmeniz muhtemeldir. Açık bir oturma odası oluşturmak, evinizi genişletmenin ve halihazırda sahip olduğunuz alanı en üst düzeye çıkarmanın mükemmel bir yoludur ve neyse ki, çok pahalıya mal olmadan açık bir oda yaratmanın birçok yolu vardır. Büyük bir arka bahçeniz veya küçük bir apartman terasınız olması önemli değil; tek ihtiyacınız olan birkaç temel ve kullanışlı ipucu.

Alanınızı Erişilebilir Hale Getirin
Açık Yaşam

Dış mekan oturma odanızı bahçenizin arkasına yerleştirmek, o konum gölgeli bir alana yakınsa veya doğru miktarda güneş ışığı alıyorsa iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak günde birkaç kez eve gidip gelmeniz gerektiğinde, yakında yer seçiminizden pişman olmaya başlayabilirsiniz. Açık oturma odanızın doğrudan evinizden çıkmasının kesin avantajları vardır, çünkü sadece mutfağınızı veya kapalı yaşam alanınızı genişletmekle kalmaz, aynı zamanda çok daha erişilebilirdir.

Rahat olsun
Açık Yaşam

Dış mekan yaşam alanları rahat ve kaygısız görünebilir, ancak alanı çok daha davetkar hale getirmek için bazı döşemeli mobilyalar ve tekstiller eklemek isteyeceksiniz. Ankastre veya beton mobilyalar harika bir şekilde modern bir görünüme sahiptir ve bakım gerektirmez, ancak evinizin ve bahçenizin genel hissine uymuyorsa, o zaman sıcak bir akşamın tadını çıkarmak istediğiniz bir alan olması pek olası değildir.

Arkadaşlarınız ve aileniz yuvarlaklaştığında rahat şezlonglar, altı kişilik rattan bahçe mobilyaları, hasır bahçe sandalyeleri ve büyük boy dış mekan pufları seçerek, dış mekan oturma odanız göründüğü kadar iyi hissedecektir. Yumuşak mobilyalara sahip olarak, insanların vakit geçirmek isteyecekleri bir açık alana sahip olmanızı sağlıyorsunuz.

Bol ışık olduğundan emin olun
Açık Yaşam

Açık bir oturma odasına sahip olmanın en iyi yanlarından biri, şezlongunuzda otururken yüzünüzde dalgalanan serin yaz akşamı esintisinin tadını çıkarabilmektir – bir vantilatör veya klimadan çok daha ferahlatıcı ve serinleticidir! birim! Mekanınızın akşama kadar tadını çıkarabileceğiniz bir yerde olduğundan emin olmak istiyorsanız, açık havada yemek yemek veya arkadaşlarınızı eğlendirmek istiyorsanız, yeterli aydınlatma sağlayın.

Dış mekan aydınlatmasını kurmak artık her zamankinden daha kolay ve güneş aydınlatması son derece popüler olan ve bahçe alanınıza uyacak birçok farklı stil ve varyasyonda gelen bir şey. Ayrıca bahçe mumlarını kullanabilir veya hatta bir dış aydınlatma özelliği kurabilirsiniz.

Biraz Gizlilik Ekleyin
Açık Yaşam

Bahçenizde vakit geçirmek istediğinizde, manzarada, komşularda veya yoldan geçenlerde olmak istemeniz pek olası değildir. Stratejik olarak yerleştirilmiş bazı gölgelendirmeler ve gizlilik ekranları eklemek, size evinizin tüm mahremiyetini ve konforunu sağlayabilir. Güneşten mahremiyete veya gölgeye ihtiyacınız olduğunda ekranlar taşınabilir ve kolayca değiştirilebilir, oysa bazı peyzaj bitkileri gölge, mahremiyet ve doğa ve vahşi yaşam için bir cazibe sağlarken bahçe alanınızın genel görünümünü artırabilir. Doğru yapıldığında, bahçe perdeleri çekici görünebilir ve bahçenize bir cazibe katabilir. Çabuk kuruması ve küflenmeye karşı koruması için dış mekana uygun ve pamuk karışımından yapılmış kumaşları seçin.