Dişli Kızlar – Jennifer Mathieu

Lisans / Fiyat: Parasız

Yıl: 2020

Eklenme: Haziran 24th, 2022

Dil: Türkiye

Sayfa: 295

Yazar: Jennifer Mathieu

17 Şahıs Tarafınca Görüldü

 

Vivian Carter bıkmıştı. Yaşamış olduğu minik Teksas nahiyesinin lisesinde her insanın futbol takımının her yaptığını alkışlamasından bıkmıştı. Cinsiyetçi giyim kurallarından ve bitmek bilmeyen tacizlerden bıkmıştı. Fakat en çok da fazla daima kurallara uyan iyi kız olmaktan bıkmıştı.
 

Viv annesinin geçmişini keşfettiğinde, ondan esin alarak feminist bir mecmua yapmaya ve okulda gizlice dağıtmaya karar verdi. Tam pes edecekken derginin öteki kızlara güç verdiğini, onları ses çıkarmaya teşvik edeceğini fark etmesiyle işler hayal bile edemeyeceği bir noktaya ulaştı.

 

Kendisinden beklenmeyeni icra eden bu kız, yoksa feminist devrimin fitilini mi ateşlemişti?

 

“Dişli Kızlar’ı derhal okuyun ve siz de mücadeleye katılın.” -Amy Poehler

 

“Dişli Kızlar insanoğlunun kalbini ısıtan dostlukla, tatlı aşk hikâyesiyle ve parlak zeka, gözü pek kahramanıyla müthiş keyifli bir kitap. Her sayfanın arkasından kalbimin ve cesaretimin büyüyüp dev gibi bulunduğunu hissettim.” Katie Cotugno

Bundan önceki yazımız olan Yanlış Numara, Doğru Hanım – Jae başlıklı kitabımızda Yanlış Numara Doğru Hanım – Jae, Yanlış Numara Doğru Hanım – Jae ekitap indir ve Yanlış Numara Doğru Hanım – Jae ekitap oku hakkında bilgiler verilmektedir.
Site Adresi:

Bir cevap yazın