Dünyanın En Güzel Evleri

Dünyanın En Güzel Evleri

Dünyanın En Muhteşem Evlerinden Bazılarıyla Tanışın

Akıllıdan güzel, yaratıcı ve ustaca, çevre dostu olana kadar dünyanın dört bir yanından birkaç harika eve göz atıyoruz. Bunlardan bazıları büyük miktarda para kullanılarak, bazıları ise çoğunlukla sıkı çalışma ve genellikle harika bir ustalıkla yaratılmıştır. Ama hepsine bakmaya değer!

Heliotrope, Freiburg, Almanya
Heliotrope Döner Ev

Mimarı Rolf Disch’e göre, ağaç tepelerinde yuva yapmak, tükettiğinden daha fazla güç üreten dünyanın ilk evi. Gün içinde 180 derece dönerek güneşi takip etmesini sağlayan kinetik tasarımı sayesinde güneş enerjisini en verimli şekilde kullanır. Bu, çatıdaki 6,6 kWh güneş panellerinin her türlü güneş ışığından yararlanmasını sağlar. Çatıdaki ustaca küpeşte sistemi, güneş enerjili termal borudur ve evin radyatörlerini de ısıtan sıcak suyunu üretir. Ev ayrıca su ihtiyacını karşılamak için gri suyunu ve yağmur suyunu geri dönüştürüyor. Gıda atıkları doğal bir kompostlama sistemi ile ele alınmaktadır.

Evergreen’deki Megamansion, Tipik Colorado Günlük Kulübeniz Değil
Yaprak Dökmeyen Megamansion

Bu devasa ev cömertçe 21.000 fitten fazla yaşam alanı sağlıyor ve büyük ölçüde 35 dönümlük arazi üzerinde oturuyor. Colorado kütük kulübesinin tarzına başını sallamasına rağmen, kireçtaşından inşa edilmiştir. Gurme mutfak, kahvaltı salonu, resmi yemek odası ve iki katlı yüksekliğe yükselen harika bir odaya sahiptir. Altı yatak odası, altı tam ve iki yarım banyo ve görkemli iç mekanını süsleyen ve aydınlatan şaşırtıcı bir 126 avizeden daha azını sunmuyor!

Ev, büyük bir motorlu avlunun üç tarafı etrafına inşa edilmiştir ve etkileyici bir porte-cochere ve çok sayıda balkona sahiptir. Ve oldukça uygun bir şekilde, tüm bu ihtişam 6 milyon dolarlık bir güvenlik sistemi ve gözetleme ile korunuyor.

Anka Kuşu, Gerçekten Küllerden Yükseldi
New Mexico’daki Taos, 70’den fazla şebeke dışı Dünya gemisine sahiptir. Anka kuşu bu topluluğun bir parçasıdır ve Michael Reynold’un becerisinin, yaratıcı vizyonunun ve koruma ahlakının çarpıcı bir örneğidir. On yıldan fazla bir süredir konuklara açıktır ve Lonely Planet’in ilk on Eko Konaklamasında yer almaktadır.

Bu fantastik ev, Dünya Gemileri gibi, büyük ölçüde atıklardan, araba lastiklerinden, teneke kutulardan, cam şişelerden ve diğer atıklardan yapılmıştır. Bu, ne kadar şaşırtıcı derecede güzel olduğu gerçeğine inanıyor gibi görünüyor. Kurak New Mexico manzarasında yer almasına rağmen, yemyeşil ve yemyeşil bitki yaşamının geliştiği ve hatta kuşların, kaplumbağaların ve balıkların evlerini yaptığı subtropikal bir cennettir.

Üç konforlu yatak odası, iki banyosu, açık plan yaşam alanı ve mutfağı ile altı kişiyi rahatça barındıracak. Lüks döşemeli kanepeler, halılar, şömine ve çeşme ile yaşam alanı son derece rahattır. Banyolar orman bitkilerinin arasında yer almaktadır. Tamamen şebeke dışıdır ve filtrelenir ve evi sürdürmek için ısıtılmış yağmur suyu kullanılır.

Joseph Conrad, Dönüştürülmüş Hollanda Mavnası
Dönüştürülmüş Hollandalı Mavna

Bu 98 metrelik Hollanda mavnası, ustaca ve yaratıcı bir şekilde, Chelsea’nin Londra’daki ünlü ‘milyarder sırasının’ hemen dışında demirlemiş güzel bir tekne evine dönüştürüldü. Londra’nın şaşırtıcı konut maliyetlerinin kesinlikle sadece bir kısmı olan 2.000 metrekarelik lüks yaşam konforu sunuyor.

İki yatak odası (bölümlemenin ustaca kullanımı üçte birini oluşturabilir) ve üç banyoya sahiptir. Şık ve modern bir mutfak, mevcut alanı kullanmak için akıllıca tasarlanmıştır. Geniş açık yaşam alanı, güverteden çatıya pencerelerden hafif su baskınlarına sahiptir. Resmi tamamlamak için tesiste yüksek teknolojili aydınlatma ve ses sistemleri bulunmaktadır.

Rockhouse Geri Çekilme, Worcestershire
Rockhouse Retreat Büyük Bir Tasarım Mağara Evi

Kanıtlar, Wyre Ormanı’ndaki Triyas kumtaşı yamacındaki bu mağaranın 750 yıldan fazla bir süredir iskan edildiğini öne sürse de, 1962’den beri kullanılmamış ve öncelikle unutulmuştu. Ardından, 2015 yılında Angelo Mastropietro, özünde ilkel bir mağara konutunu ilham verici bir eve dönüştürmek için çığır açan çalışmaya başladı. 77 tondan fazla kaya çıkarıldı ve kelimenin tam anlamıyla bu anıtsal görevi yerine getirmek için yüzlerce insan saati harcandı. Üç dönümlük kesinlikle güzel özel ormanlık alanda yer alan ev, o zamandan beri birçokları için romantik bir sığınak haline geldi.

Ve bu mağara konutu şüphesiz artık ilkel değil! Odun sobası ile ısıtılan konforlu bir yatak odası, kral yatak, yerden ısıtmalı banyo, güzel bir şömineli rahat bir oturma odası ve iyi donanımlı bir mutfak bulunmaktadır. Gizli aydınlatma ambiyansa katkıda bulunur ve pürüzlü beyaz duvarları güzelce gösterir. Dışarısı ziyaretçilerine açık havada yemek yemek için ateş çukuru ve masa ve sandalyelerle donatılmış hoş bir teras sunuyor ya da sadece muhteşem doğal ortamda saatlerce tembellik ediyor.

Elon Musk’ın Los Angeles’taki Evi
Yassı demir şeklindeki bir arazinin en ucunda yer alan bu bumerang şeklindeki ev, güzel ve özel bir tuzlu su havuzu, spa ve eğlence alanını kucaklar ve sadece muhteşem deniz, kanyon ve şehir manzaralarıyla çevrilidir. Bir teknoloji milyarderinin konutuna yakışır; Bu şık ev, aydınlatmayı kontrol eden akıllı teknoloji özellikleri, bolca ev otomasyonu özellikleri, entegre güvenlik, ses sistemleri ve otomatik gölgeler gibi elektronik olarak kontrol edilen çok sayıda cihazla doludur.

Gömme dolaplı dört yatak odası, üç banyodan oluşur ve modern tasarım, tavandan tabana pencerelerden ve sürgülerden geçen ışığı en üst düzeye çıkarır. Ayrıca birinci sınıf aletlerle donatılmış son teknoloji ürünü güzel bir mutfağa sahiptir.