Duruş ve ailesi epey yol aldıktan sonrasında sonunda kendilerine gore güzel bir yer bulmuşlar. Denize bir kaç adım uzaklıkta karavanlarını park etmişler ve yolun yorgunluğunu atmak için birazcık uyumuşlar.

Sabah olup uyandıklarında yanlarına bir karavanın daha geldiğini görmüşler. Duruş bir ihtimal bir dost bulurum diye oldukca heyecanlanmış. Bir süre sonrasında öteki karavandan Ege isminde ufak bir çocuk inmiş. Duruş, Ege’yi gördüğünde oldukca sevinmiş. Aralarında epey yaş farkı olsa da Duruş Ege ile güzel zaman geçirmiş. Fakat bir kaç gün sonrasında Ege ve ailesi evlerine dönmüşler, Duruş gene bir dost gelmesi için yakarma ederken bir karavan daha gelmiş. Bu sefer karavandan Ela isminde tatlı bir kız inmiş. Oda Duruş şeklinde konuşkan bıcır bıcır bir kızmış. Aralarında 2 yaş olsa da iki dost oldukca güzel oynamışlar ve birbirlerine oldukca alışmışlar. Talih o ki Ela ve Duruş aynı şehirde yaşıyorlarmış. Sanş eseri kilometrelerce uzakta olan Mersinde karşılaşmışlar. Bir iki gün sonrasında karavanı olan bir aile daha gelmiş. Duruş gene oldukca şanslıymış şu sebeple Nil isminde sempatik bir kız inmiş karavandan. Duruş ve Nil derhal dost olmuşlar. Fakat Ela yaşı gereği Duruş’u imrenmiş ve abla abla diye ağlamaya başlamış. Onu kırmayan Duruş iki arkadaşı ile de oynamaya başlamış. Günler Duruş için oldukca güzel geçiyor hep arkadaşları ile oynuyormuş. Fakat her güzel şeyin sonu olduğu şeklinde Duruş’un arkadaşları ile ayrılma zamanı gelmiş ve hepsi yolculuklarına devam etmiş. O sırada Duruş ve ailesi aynı yerde kalmaya devam etmişler. Zira oldukları koyu oldukca sevmişler. Arkadaşları gidince Duruş yalnız kaldığını düşünmüş ve oldukca üzülmüş. Sıkılmaya, gitmek için ailesine baskı hayata geçirmeye başlamış. Fakat Duruş gene şanslıymış ve oldukları yerde oturan Göksu ve Deniz isminde iki kardeş ile tanışmış. Onlarla birlikte bahçelerinde oynayarak oldukca güzel günler geçirmiş.
Duruş için oldukca güzel günler gelmiş, geçmiş ve Mersin den ayrılma zamanı gelmiş. Arkadaşlarına veda ederek Mersin den ayrılmışlar. Tüm dostlarını yine görmek için sabırsızlanıyormuş. Belli mi olur bir ihtimal bigün bir yerde tekrardan yolları kesişir ve yaşadıklarını hatırlayıp tebessüm ederler.

Daha çok öykü okumak isterseniz Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.
Site Adresi:

Bir cevap yazın