Düşman Başına 17. Bölüm 26 Haziran Pazar 2022 Tek Parça İzle

0
“Sarla anası Shanti’yi ikna etmek için deli numarası yapar!”Şivam Amit’e nereye gittiğini sorar. Sarla delirme numarası yapar Shanti, düğünü iptal etmek ister Sarla Shanti’nin sözlerinden sonrasında yalandan iyileşir Ritüeller esnasında Bua damadı göremediğini söyler Riya nedenini merak eder Bua Damadın hasta bulunduğunu söyler Riya Şivam’ın hastalandığınız zanneder Bunty Şivma’ı arayıp sağlığını sorar Şivam buna oldukca şaşırır

Amit gizlice pencereden çıkar. Yine dışarıdan içeri ulaşınca Şivam onu farkına varır. Düzgüsel de Amit ritüelleri esnasında dışarıda durması yasak olduğundan Şivam Amit’e nereye gittiğini sorar. Amit de din görevlisi çağırdığını, annesinin durumunu düzeltmek istediğini söyler.

Sarla oyunculuğuna devam eder. Din görevlisi Sarla’nın içine ruh kaçtığını, evde düğün olup olmadığını sorar. Shanti torunu evleneceğini söyler. Din görevlisi toplumun gerilim içinde bulunduğunu ve düğün stresinden dolayı Sarla’nın içine ruh kaçtığını söyler. Shanti bunun üstüne şöyleki der.

“Düğünü iptal edeceğim!”

https://www.youtube.com/watch?v= xN49fLLT4nQ&autoplay=1

Diyince Sarla yalandan kendine gelme numarası yapar. Çevresinde olup bitenden haberi yok benzer biçimde davranır. Shanti din görevlisine kızı Sarla’yı iyileştirdiği için teşekkür eder. Din görevlisi de Sarla’nın daha ilkin söylediği şekilde tekrar ruh içine girmemesi için uzak tapınaktan su ve okunmuş tatlı getirmesini ister. Sarla bunu Şivam’dan yapmasını ister. Shanti de Şivam’ı uzak yerdeki tapınağa gönderir.

Riya’nın evinden Bua damadı asla göremediğinden yakınır. Riya nedenini sorar. Bua da damadın karnı ağrıdığı için lavabodan çıkamadığını söyler. Riya bunu duyunca endişelenir ve en yakın arkadaşı Bunty’den yardım ister. Şivam’ı aramasını, iyi olup olmadığını sormasını ister. Bunty Şivam’ı arar. Sağlığını sorar. Şivam şaşırır ve iyi bulunduğunu söyler. Meşgul olduğundan hemen sonra konuşacağını söyler.

Bunty Şivam ile konuştuğunu, sağlığı hakkında oldukca detay vermediğini, sağlığı hakkında sordurulmuş olduğu soruları duyunca garipsediğini söyler. Riya Şivam’ın sağlığında kaygı etmeye adım atar.

Adam tarafı kız tarafına kına yakma töreni için giderler. Sarla gene bir plan yapar. Kendi geleneklerinde damadın yüzünün görünmesinin yasak bulunduğunu söyleyip, damadın yüzünü kapatarak kız tarafına giderler. Komşu kızı Rani de Amit’in evlenmesini bir halde engellemek için o da kına merasiminin olduğu eve gelir.

Şivam uzak tapınağa gider. Kuşya oğlu hemen hemen gelmediği için endişelenir ve onu aramak ister. Lakin Sarla acil etmemesini, yakında geleceğini söyleyerek Kuşya’yı oyalamaya çalışır.

Riya’nın babaannesi damadın yüzünü görmek istese de Sarla engel olur. Geleneklerinde bu bulunduğunu, damadın evlenene kadar yüzünü görmemeleri icap ettiğini söyler. Bua Anupam’ın yanına gider ve bu işin içinde bir iş bulunduğunu söyler. Anupam adam tarafının iyi insanoğlu bulunduğunu söylese de Bua şöyleki der.

“Ben oldukca düğün gördüm. Ilkin iyi bir damadı kız tarafının karşılarına çıkarıyorlar. Evlilik esnasında deli bir insanla evlendiriyorlar. Bu işlem esnasında damadın yüzünü de bilerek kapatıyorlar.”

Diyince Anupam’ın da içini korku sarıyor. Nimmi Bua’nın bu konuşmasını duyar ve Sarla’nın niçin bu şekilde yaptığını merak eder.

26 Haziran Pazar Düşman Başına Bölüm Özeti

Komşu kızı Rani kına merasimi esnasında Amit’in adını eline yazar. Sarla bunu farkına varır ve oradaki banyoya Rani’yi kilitler. Rani kapıyı açmasını istese de gürültüde kimse onu duymaz.

Bua ile Shanti sonunda dans için karşı karşıya gelir. Hepimiz onların dansını merakla bekler. Bu sırada Pari düğün alanından kaçıp sevgilisi ile buluşup. Sevgilisi ile otele gider. Sevgilisi ona yüzük verip, evlenmek istediğini söyler.

 

Bua dans etmeden derhal ilkin damada kına yakacaklarını, yüzünü görmek istediğini söyler. Shanti damadın yüzünü Bua’ya gösterir. Bua Şivam’ı bilmediği için Amit’i gerçek damat zannettiği için şüphesi ortadan kalkar.

Shanti ile Bua dans eder. Hepimiz yaşlıların dansını görünce gülümser. Adam tarafınca biri ile kız tarafınca birileri karşılıklı dans edip adeta yarışırlar.

Sarla kızı Pari’yi arar. Lakin Pari telefonu açmaz. Sarla sinir olur ve ısrarla arar. Pari düğün için lüzumlu bir araç-gereç almaya gittiğini söyler. Sarla inanmadığını, derhal eve gelmesini ister. Pari sinirlenir ve telefonu kapatır.

Şivam tapınaktan su alır. Onların okunmuş tatlısını da alıp dönüş yoluna geçer. Kuşya oğlunu merak eder. Şivam yakında geleceğini söyler. Sarla Pari’yi Şivam’ı engellemesi için vazife verdiğini fakat şimdi Şivam eve doğru geldiği için yeniden Pari’yi arar. Bu sefer Pari telefona bakmaz.

Şivam kına merasiminin olduğu eve gelir. Sarla Şivam’ı orada görünce şok olur.

 

Pari ile sevgilisinin kalmış olduğu otele polis baskın yapar. Pari ve sevgilisi son anda polisten kurtulup kaçarlar. Pari’nin sevgilisi Pari’den özür diler. Gittikleri otelin böylesi fena bir yer bulunduğunu bilmediğini söyler.

Şivam gelir gelmez Sarla yanına gider ve suyu tapınakta bekletmesini ister. Şivam kabul eder ve tapınağa gideceği sırada Nimmi ve Preeti onu durdurur. Başka bir çocukla suyu tapınağa bırakacaklarını, onun için aldıkları giysisi giyip düğünden dans etmesini ister.

Leave A Reply