Elektrikli voltaj metre kullanımını ile bozuk sigortaların tespitini yapabilirsiniz. Akımları ölçmeye yarayan bu aletin kullanım talimatları makalemizde.

Bağımsız voltmetreden olsa da çoğu zaman dijital multimetre ya da dmm olarak adlandırılan analog atası vom benzer biçimde oldukça fonksiyonlu aletler günümüzde mevcuttur.

Bağımsız voltmetreler üç halde Yer alırlar alternatif akım doğru akım ve ikisinin bir arada bulunmuş olduğu AC/DC şeklinde yer alır. Elektrikle uğraşan hepimiz bağımsızlığına tek fonksiyonlu olarak DMM yada VOM olsun voltmetreyi kullanmayı doğru şeklinde Öğrenme nedir.

Talimatlar

Bozuk bir tüp sigortayı voltmetre takarak ölçüm Eğer sigorta bozuksa akım voltaj ölçer de ölçülecektir.

Sağlam bir sigorta 0 çıkacaktır tüm sigortalar Merkezi klima sistemleri derin kuyu pompası elektrikli fırın benzer biçimde yerlerde yüksek akımlar kullanılır. Eski evlerde ise ana servis bağlantısı kesme koşul elleri kullanılır bu rahat kontrol probleminizi bozulmuş bir sigortadan olup olamayacağını oldukça kısa bir vakit dilimi içinde sizlere gösterecektir.
Arızalı bir prison Probunun hat boşluğuna öbürünü de topraklama söylediğine takarak kontrol işlemini gerçekleştirebilirsiniz Eğer hat boşluğunu okuyabiliyorsanız probleminiz priz servis paneli içinde ne tür bir boşluk olduğu anlamına gelmektedir.

Eğer hat ve topraklama içinde voltaj bulunmuyorsa sorun prize servis paneli arasındaki sıcak kablodan meydana gelmektedir.

Eğer voltaj var ise Sadece bu voltaj hat voltajının ANF düşükse sorun Filiz’le servis parayı arasındaki gevşemiş bağlantıdan meydana gelmektedir.
Pirinç videoları prob bağlanarak aydınlatma düğmesi ölçülür Eğer hat voltajını okuyabiliyorsanız düğümü tam anlamıyla bozuk dur demenin hiçbir yerinde voltaj yoksa topraklama kutusuna bir prob ve servis panelinden gelen siyah kablo ya da bir prop takılır.

Hala 30 volt okuyorsanız sorun düğmeyle servis paneli arasındaki açık kızgın Bir TL’den oluyor o meydana gelmektedir Eğer voltaj kutuya geliyorsa sorun düğme ve panelindeki etkisiz bağlantıdan dolayı ortaya çıkıyor demek.

Bir probu kesici Terminali öbürünü de açık oturum zeminde takarak kesicileri ölçüler ölçüm aleti rahat voltajı uçuyorsa kesici de herhangi bir problemi olduğu anlamına gelmiyor anlama gelir.
Site Adresi:

Bir cevap yazın