Emekli Maaşı Banka Değişikliği İşlemleri Iyi mi Yapılır? Emeklileri ilgilendiren mühim konulardan biri emekli maaşı banka değişiklik yapma işlemleridir. Emekli maaşı alanlar seçtikleri banka üstünden maaşlarını aktarabilir. Banka değişiklik işlemleri için emekli maaşı taşıma işlemlerine ulaşınca iyi mi bir yol izlenilmesi icap ettiğini yazıda bulabilirsiniz.  

Emekli Maaşı İçin  Banka Değişikliği İşlemleri

Emekli maaşı banka değişimi denildiğinde daha ilkin anlaşmalı olarak maaş aldığınız bankadan feragat ederek maaşınızı başka bir bankaya taşıma işlemleri gerçekleştirilmesi halinde  artık o bankadan maaş işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. Banka değişimi ne benzer biçimde faydalar sağlamakta? Sözleşme gereğince genel anlamda 3 yıl sözleşmeye uyan emeklilere 300 TL ile 3.000 TL promosyon tutarı verilmekte.

Genel anlamda maaş aldığınız bankanızdan memnun değilseniz ve bazı aksaklıklar maruz kalıyorsanız banka değişikliği işlemleri ile başka bankaya geçebilirsiniz. Bankaların edinmiş olduğu ücretler, fiyat politikası, otomatik ödeme benzer biçimde mecburi olan nedenlerden dolayı satın alan başka bankaya geçirme işlemlerini düşünmektedir. Bazı bankaların uzak olması ve ATM kısıtlığı benzer biçimde nedenler ileri yaşa bağlı olarak müşterinin daha kolay şekilde kullanacağı ATM olan bankalara yönelmelerine niçin olabilir.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Iyi mi Yapılır?

Emekli maaşı için bankanızı değişiklik yapmak istiyorsanız 2 seçeneği tercih etmelisiniz. Bankaya giderek başvuruda bulunmanız ya da  satın alan temsilcisi ile görüşerek dilekçede bulunmanız kafi olacaktır. Bankanın promosyonları hakkında data alarak emekli maaşı taşıma ile ilgili antak kalma sağlayabilirsiniz. Hazır olan dilekçede ihtiyaç duyulan imzalar atıldıktan sonrasında banka değişikliği ile ilgili süreçte başlayacaktır.

Emekli Maaşı Taşıma Şartları Nedir?

  • Mevcut olan bankada otomatik ödeme ile ilgili kredi var ise
  • Ek hesap ile ilgili herhangi bir borç ya da kredi borcu bulunuyorsa
  • Mevcut banka ile ilgili promosyon süresi dolmadıysa
  • Mevcut Banka ile ilgili hesabınızda haciz var ise
  • Tertipli ödeme talimatı bulunuyorsa

hesabınızı taşıma mevzusunda bazı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.

Sözleşme tarihinden 2,5 yıl geçmiş olması gerekmektedir. Buna nazaran 6 ay bekleyip banka değişikliği yapabilirsiniz. Mevcut bankanızla herhangi bir sözleşme bedeli var ise bedeli ödeyerek sözleşmeyi iptal edebilirsiniz.  Emekli maaşını başka bankaya taşımak isteyenler SGK müdürlüğüne başvurarak hangi bankaya taşıma işlemi yapacaklarını dilekçede belirterek müracaat yapabilirler.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği E-Devlet Üzerinden Olur mu?

Emekli Maaşı Banka Değişikliği E-Devlet Üstünden Olur mu?

Emekli maaşı banka değişikliği işlemleri E-Devlet üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun  için uygulamayı telefona indirip TC numarası ve gizyazı  ile sisteme giriş yaparak E-devlet üstünden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Arama yerine banka değişikliği yazarak mevzu başlığı ile ilgili ayrıntıları görerek uygun olan seçeneği seçip işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. 
Örnek verilecek olunursa 4A banka ve adres değişikliği butonunu seçtiğinizde PTT yada banka seçeneği karşınıza çıkacak şubenizi ve hesabınızı seçerek sayfanın açılmasını sağlayın. Belirlediğiniz tercihlerle beraber güncelle seçeneğini tıklayarak talebiniz oluşturulup bankaya iletilecek. Maaşınızı hemen sonra seçtiğiniz bankadan alabilirsiniz.

Emekli Maaşı Taşıma Promosyonları   

Emekli Maaşı Taşıma Promosyonları   

PTT VE bankaların belirlediği emekli promosyon ikramiyeleri müracaat yapanlar için belirli oranda maaş promosyonları ödenmektedir. İlgili kurumca aktarılan promosyon ikramiyesi banka tarafınca aracında bekletilip paranın değerlendirilmesinden sonrasında maaş hesabına parayı aktarmaktadır. Bankaya birçok katkı elde eden banka promosyonları banka değişikliği işlemleri müşteriler ve banka için katkılar sağlar. Emekliler banka aracılığı ile işlemlerini daha kolay şekilde yapabilirler.

Ek hesap kredi kartı benzer biçimde ürünleri bankalarından kolaylıkla alabilirler. Maaş aldıkları bankalara kredi ihtiyacı bulunan emekliler başvurarak bankaları için gelir oluştururlar. Bankaları aracılığı ile maaş alan emekliler paralarını değerlendirmede kolaylık sağlayabilir. Müşteriler bankalarından otomatik ödeme, sigorta ve kredi kartı kullanan emekliler bankaya oldukça kazanç sağlar. Bankadan memnun olan emekliler çevrelerine de bankalarını tanıtmış olarak büyük bir referans gösterme fırsatı sunar.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Ne Vakit Yapılır?

Emekli maaşı taşıma işlemleri mevcut banka ile herhangi bir sözleşmeniz söz mevzusu değilse her şekilde yapılabilir. Emekli bankasından herhangi bir sebeple memnun değilse başka banka ile sözleşme yaparak emekli maaşı geçirme yapabilir. Kişinin bulunmuş olduğu ilçe ya da ile dilekçe yazarak talepte bulunması gerekir. Bu sayede emekli maaşı banka değişiklik yapma başvurusunu yapmış olurlar.

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Emekli Maaşı Banka Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Emekli maaşı banka değişikliği bildirisinde bulundunuz ve süreç başladı. Kaç gün bu süreç devam eder ve değişim kaç gün sürer diye merak ediyorsanız müracaat yaptığınız süreden 1 ay sonrasında taşıma işlemleriniz gerçekleşir.  Ayın 1 ile 5 i içinde maaş alan biri müracaat yapmış olduğu ay aynı bankadan maaşını alacaktır. 1 y sonrasında öteki bankaya taşıma işlemi gerçekleşir.  Emekli maaşı banka değişikliği için ister turkiye.gov.tr adresinden isterseniz bulunduğunuz il ya da ilçeden SGK müdürlüklerinde başvurarak kolay bir halde dilekçe yazarak banka değişikliği işlemlerini başlatabilirsiniz.

Emekliye verilecek promosyonlardan yararlanmak için bankanızla görüşerek ihtiyaç duyulan şartları öğrenmeniz mümkündür. Birçok emekliyi ilgilendiren ve dört gözle beklenen banka değişikliği şartlarına uyuyorsanız mevcut bankadan başka bir bankaya geçiş yapmış olup maaşınızı alabilirsiniz. Promosyondan yararlanmak için bankanın minimum 3 yıl süre ile maaş alacağınıza dair sözleşme yapmanız gerekir.

Belirlenen promosyonlar her banka tarafınca farklılık izah edebilir. Otomatik ödeme kredi işlemleri ve birçok işlemler için bankanızın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Emeklilere ve müşterilere kolaylık sağlamak için bankacılık uygulamaları yardımıyla günün her saatine parasal işlemlerinizi denetim edebilir ve paranızı kullanabilirsiniz. Maaş taşıma işlemlerinizi şubeden yaparak kolaylıkla başka bankaya maaşınızı taşıyabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı
Site Adresi:

Bir cevap yazın