En İyi Göğüs Kası Egzersizleri ile Sağlam Vücutlar. Çelik benzer biçimde göğüs kasları ve belirgin bir vücut haiz olmak için bir tek bench press’e mahkum kalmadan çalışmalısınız.

Hacimli ve kuvvetli üst vücuda haiz olmak sağlam göğüslerden geçiyor diyebiliriz. Bilhassa göğüs kaslarınızı en iyi seviyede geliştirmek için bu egzersizlerden 2 ya da 3’ünü seçerek antrenman programınıza kesinlikle eklemeli ve tertipli olarak uygulamalısınız.

Incline Dumbbell Press

Incline Dumbbell Press

Antrenmana Incline press ile klaviküler adım atar, doğru bir halde çalışırsanız bu sayede göğüsleriniz daha şişkin duracağını belirtelim.

Ilk olarak 45 aşama eğimli bir bench’e oturun. İki elinize de kaldırabileceğiniz ağırlıkta dambıllar alın ve dambılları göğüs üstünde tutun. Dambılları göğüs hizasına indirin ve yeniden yukarı kaldırarak hareketi tekrarlamaya çalışın.

En İyi Göğüs Kası Egzersizlerinden Decline Dumbbell Press

En İyi Göğüs Kası Egzersizlerinden Decline Dumbbell Press

Alt göğüs kaslarınızı hedefliyorsanız, Decline Dumbbell Press tam size nazaran bir emek verme.

İlk olarak eğimli bir bench’e, bacak desteği alarak uzanın. İki elinize de kaldırabileceğiniz ağırlıkta dambıllar alın ve dambılları göğüs üstünde tutun. Kollarınızı düz tutarak, dambılları göğüs hizasına indirin ve yeniden yukarı kaldırarak emek harcamayı tamamlayın.

Cable Fly

Ihmal etmeyin, göğüs antrenmanları bir tek press hareketlerinden ibaret olmamalıdır! Antrenmanlarınıza fly hareketleri ilave ederek, göğüs kaslarınızı değişik açılardan da çalıştırmaya dikkat edin.

Mesela çalışmanıza ekleyebileceğiniz kablo hareketlerinin yararları oldukça fazladır; tüm kaslarınızda gerilimi en üst düzeyde yarattığından son aşama yararlıdır.

İlk olarak kablo istasyonunun ortasında durun ve iki elinizle de kabloları tutun. Kollarınızı hafifçe bükerek, belinizi kamburlaştırmadan vücudunuzu hafifçe öne eğmelisiniz. Ellerinizi önde bir araya getirin ve yavaşça başlangıç pozisyonuna dönerek tamamlayın.

En İyi Göğüs Kası Egzersizi Dumbbell Squeeze Press

En İyi Göğüs Kası Egzersizi Dumbbell Squeeze Press

Antrenmanlarınızda göğüs press egzersizleri yaparken ağırlıkları birleştirmek, pektoral kasların daha çok devreye girmesini elde edecektir. Bu ufak değişim, kas büyümesini maksimum düzeye çıkaracağını hatırlatalım.

Şimdi her iki elinizle dambılları tutarak bench’e uzanın. Avuçlarınız birbirine bakmalı ve dambıllar birbirine değmesine dikkat edin. Hareket süresince dambıllara baskı yapın. Dambılları göğüs hizasında yukarıya kaldırın ve yeniden aşağı indirerek emek harcamayı tekrarlayın.
Chest Squeeze Push-Up

Şınav esnasında 2 dambıla baskı uygulama mantığına dayanan bu egzersiz, baskı ile göğsünüzdeki kas fibrilleri muhteşem düzeyde uyaracaktır.

Ilk olarak yan yana ve birbirine değecek şekilde 2 dambılı zemine koyun. Standart şınav pozisyonu alın ve elinizle dambılları kavramalısınız. Vücudunuz dimdik şekilde göğsünüz neredeyse dambıllara değecek kadar alçalın ve yeniden yükselin. Hareket süresince dambıllara baskı uygulamaya dikkat edin.

En İyi Göğüs Kası Hareketi Weighted Push-Up

En İyi Göğüs Kası Hareketi Weighted Push-Up

Standart şınava bir miktar ağırlık eklemek, kaslarınızı daha iyi çalıştıracak ve ciddi anlamda kas inşa etmenizi sağlayacak bir egzersizdir.

Extra hareket zorluğu için ağırlık plakaları kullanabilirsiniz.

Çalışmaya sırtınıza ağırlık koyarak başlayın ve klasik şınav pozisyonu alın. Vücudunuz dik şekilde, göğsünüz neredeyse yere değecek kadar alçalın ve yeniden yukarı kalkarak hareketi tekrarlayın.

Archer Push-Up

Archer Push-Up

Göğüs, omuz, triceps ve karın kaslarını hedefliyor bu hareket.

Ilk olarak sağ eliniz omuz hizanızda, sol eliniz ise dışarıya tamamen açık olacak şekilde şınav pozisyonu almalısınız. Sağ dirseğinizi kırarak zemine doğru alçalın ve yeniden yukarı kalkmalısınız. Vücut ağırlığınızın kesinlikle sağ elinizde olduğundan güvenilir olmalısınız.

Hareketi uygularken tek tarafınızla 10-12 yeniden yaptıktan sonrasında, taraf değiştirerek devam etmelisiniz.

En İyi Göğüs Kası Antrenmanı Plyometric Push-Up

En İyi Göğüs Kası Antrenmanı Plyometric Push-Up

Bu patlayıcı egzersiz, göğüs kaslarınızı ciddi anlamda uyararak gelişmesini sağlayacağından oldukça önemlidir.

Şimdi şınav pozisyonu alın. Vücudunuz dik şekilde göğsünüz yere değecek kadar alçalın ve yükselirken tüm kuvvetinizle kendinizi itin ve ellerinizi havalandırarak tamamlayın.
Site Adresi:

Bir cevap yazın