En Yakın Arkadaşa Sözler En yakın dost, bir nevi aile dışındaki kardeştir. Kimi zaman bir ağlama duvarı, kimi zaman en güzel gülüşlerin ortağı, kimi zaman de güzelsözler bekleyen bir ilgi manyağıdır. Sonradan haiz olunan bir aile gibidir. En yakın dost, mesafe uzak olsa bile desteğini hissettirendir. Dertlerin sırdaşı ve telefondaki en uzun arama kaydıdır.

Bir arkadaşlığı oluşturmak ve sürdürmek kolay değildir. Arkadaşlığın kıymetini ve kıymetini ona sahipken bilmeliyiz. Bir çok süre sevdiğimizi dile getirmeye gerekseme duymayız sadece sevildiğimizi duyunca da oldukça mutlu oluruz.

Bunu göz önüne alarak sevdiklerimize, enyakınarkadaşasözler hatta en güzel sözleri söylemeliyiz. Onları mutlu etmek, hem aradaki bağları kuvvetlendirir hem de söylenen ile beraber söyleyeni de mutlu eder.

Kimi zaman söyleyecek güzel sözler bulamayız ve en güzel sözleri söylemek için aramaya koyuluruz. Notlarla beraber paylaşılacak fotoğrafa yakışacak sözler için en uygun, en duygusal ve arkadaşı en oldukça yansıtan sözler bulmak isteriz. Bu yazımızda sizler için uygun olabilecek güzel sözleri derledik. Yazıda bir çok duyguyu yansıtan doygun bir içerik bulunmaktadır.

En Yakın Arkadaşa Sözler
En Yakın Arkadaşa Sözler

En Yakın Arkadaşa Sözler

Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere haiz olmanın bir zevki de yoktur.

Yaşam gülmeyi sevgi hak etmeyi vefa unutmamayı dostluk sadık kalmayı bilenler içindir. Unutulmadın!

Öyleki değil işte canım kardeşim! Düşman kör nişancıdır da, dost bilir nerden vuracağını.

Kimi zaman bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstümüze yağar. Fakat rengârenk gökkuşağı da yağmurdan sonrasında çıkar…

Dost, kimi zaman annen kimi zaman baban kimi zaman eşin kimi zaman kardeşin olabilir. Gerçek dost hata bile yapsan seni terk etmeyendir.

Rüzgârın kemanını çaldırmış olduğu, damlaların cama vurmuş olduğu bir pencerede yatağına uzanıp ta keşke söylediğin tüm güzellikler gerçek olsun.

Yaşam; yaşamayı, mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; hak etmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk; paylaşmayı bilen için vardır.

O masum yüzünde acı ve hüzün asla olmasın gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın dost eli elini asla bırakmasın ne olur.

Eğer hepimiz dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek azca dost kalırdı.

En yakın arkadaşa kısa notlar

Bir ihtimal diyorum sevginin ne demek bulunduğunu biliyoruz fakat gençliğin ne demek bulunduğunu anladığımızda bu dünyadaki işimiz bitmiş olacak…

Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu azca kiminin oldukça, kiminde ellerin ıslanır bir tek kiminde ruhun yıkanır boydan boya…

Gül kokusu akşamlarda dost hasreti yaşadık bir ihtimal yeri geldi ayrılıklara ağladık fakat kalbimizde yaşattığımız dostluğumuzu asla unutmadık.

Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta şu damlası fakat en güzeli milyonlarca insan içinde senin arkadaşın olmak.

Süre gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne süre bir dosta gerekseme duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

Dost kimi zaman küçük bir kuş kimi zaman var olmayan sevgili, kimi süre saksıda bir çiçektir, fakat aslolan dost seni senden oldukça sevendir.

Dost vurulunca değil unutulunca kahrından olurmuş. Biz dostlarımızı kır çiçekleri şeklinde avucumuzda değil kursun yarası şeklinde yüreğimizde saklarız.

Güneşe bağlandı korkuyla ilkin insan. Sonrasında ateşe, suya. Ay battı şu kurudu gün bitti. Sevgi kardeşlik dostluktu sonsuz olan. Can dostuma.

Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz…
Yakın Arkadaşa söylenecek güzel kelimeler

Yürek umutlara hamile olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Sevmekten korkmadığımız söylemekten utanmadığımız saygının kıymetli düşüncenin mühim, umudun sonsuz olduğu yarınlarda, mutlulukla geçireceğiniz bir

Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanoğlu vardır asla unutulmayan.

Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar, sevgiler, aşklar yalan olsa da umurumda değil dünya yansa da biz dostu unutmayız dost uzakta olsa da.

Hayata kıymet bir yaşam, sevmeye kıymet bir aşk, dostluğa kıymet bir arkadaşlıktan asla vazgeçme. Ne noksan ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma!

Ay yıldızlara mutluluk fısıldarken sema sevincini yeryüzüyle paylaşırken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki ümit çiçekleri asla solmasın diye.

Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyleki mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak.

Dost deniz kenarındaki taşlara benzer. Ilkin tek tek toplarsın sonrasında birer birer denize atarsın sadece bazılarına kıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

Kardeştik. Biz iki kardeştik can ver deseler ölendik sürmeli gözlerde badem kekik kokan dağlarında koşan el ele verdik mi gökyüzünde uçan kuş yeryüzünde çocuktuk…

Gün gelir puslu bir dünya aydınlık bir yaşama hamile kalır yeter ki umutların asla bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.

Dostluklara konut bu yürek aşklara değil sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine, selamına merhabasına muhtaç bu yürek merhaba ey dost bu gece de yürektesin…

Kalımlı dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır.

Arkadaşa söylenecek Güzel Sözler

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

Gülerken hepimiz birlikte rol alır, ya ağlarken. Başarılara hepimiz ortak olur, ya yenilgilere. Öyleki bir dost edin ki; fena gün kapını çalınca kapıya seninle birlikte baksın.

Kimsesiz zamanların yalnızlığında aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde, ufak bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum nasılsın.

Dünyada birçok insan vardır. Kimi mutlu, kimi mutsuz, kimi ağlayıp, kimi gülüyor fakat güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var ki, o da şu an bu mesajımı okuyor.

Hayal kur, ne hayal oluşturmak istersen. Gez, nereye gitmek istersen. Ol, ne olmak istersen. Bundan dolayı senin bir tane yaşamın olacak ve bir tek bir şansın var tüm bu tarz şeyleri yapabilmek için.

Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak dostum…

Dost söylediğin deniz kenarındaki taşlara benzer, ilkin birer birer toplarsın, sonrasında yavaş yavaş atmaya başlarsın. Fakat bazılarını atmaya kıyamazsın, sen atmaya kıyamadıklarımdansın.

Başkalarına kendinden fazla kıymet verme. Ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam ona kupkuru sevgisiz gözlerle bakmaktır.

Sevgide güneş şeklinde ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu şeklinde ol, hataları örtmede gece şeklinde ol, tevazuda toprak şeklinde ol, öfkede ölü şeklinde ol, her ne olursan ol, ya olduğun şeklinde görün, ya göründüğün şeklinde ol.

Mümin kardeşinin bir ayıbını gördüğünde, onu yetmiş çeşit mazeret bularak temize çıkarmaya çalış. Eğer mazeret bulamazsan, sen gene de yetmiş mazerete ikna olamadın diye kendini ayıpla!

Aşk ve arkadaşlık bigün yolda karşılaşırlar. Aşk kendinden güvenli bir halde sorar ben senden daha candan ve daha yakınım. Sen niye varsın ki bu dünyada? Arkadaşlık yanıt verir sen gittikten sonrasında arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için…

En yakın Arkadaşa uzun bildiri

Senin gerçek kardeşin, daima yanında bulunan ve sana yararlı olmak için zarara katlanan, dönemin yıkım ve musibetleri ile karşılaştığın süre ne pahasına olursa olsun yardımına koşandır.

Varlıklı; oldukça mala haiz olana denmez, varlıklı kalbi olana denir. Kalp zenginliğinden yoksun olan kimse, ne kadar geniş servete haiz olursa olsun gene fakirdir. Tamamı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi varlıklı olan kimse de ne kadar yoksul olsa her insanın nazarında muhteremdir.

Yardım etmek mi istiyorsun? O süre dinle yasama luğu getir bana çokça olsun acele tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgârın serinliğini, hadi durma öyleki hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

Rüya; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir. Dost; uçmayı unuttuğumuzda bizlere kanatlarını açan bir melektir. Hayal gücü; bizi bilmediğimiz bölgelere uçuran bir rüzgârdır ve yaşam; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız ihtiyaç duyulan bir zariftir. Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle…

Dost kimi zaman küçük bir kuş kimi zaman var olmayan sevgili, kimi süre saksıda bir çiçektir, fakat aslolan dost seni senden oldukça sevendir her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak…

Yalnızca bizim şeklinde insanoğlu, benim şeklinde yaşama delicesine aşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden oldukça daha iyi olan çalışmaya aşık olan insanoğlu amacı doğru olarak öldüğü şeklinde görünmeye süregelen sadece bizim şeklinde insanoğlu bizlere kalmış tek bir talih bile olsa dostlarını terk etmezler.
Site Adresi:

Bir cevap yazın