Enel Büyük Dönüşünü Elbaf’ta Yapacak mı? •• Damga

0

Elbaf Tek Parça: Bir süredir Enel’in Elbaf’ta geri döneceğine dair bir fikrim vardı ve sonunda beni bu sonuca götürmüş olan birçok vaka örgüsü/ifadem var! Bunu niçin düşünüyorum?

Pekala, yeni başlayanlar için, Bellamy ve ötekiler, Yeni Dünya’daki Sky Islands’a bir giriş olduğundan bahsettiler. Elbaf’ın muhtemelen Tek Parça Dünyasının Efsanevi Tanrıları çevresinde toplanacağı düşünülürse, Tanrı temalı adanın, dünyanın hem de Tanrı ve Aden temalarına haiz bir kısmına girişinin olması mantıklı olmaz mıydı?

Enel kendini bir Tanrı sanıyordu. Bu yüzden, nihayet One Piece dünyasının Tanrılarını keşfetmeye başladığımızda geri döneceği bana mantıklı geliyor. Bilhassa Luffy’nin meyvesini çevreleyen son ifşaların Enel ile olan mücadelesinin daha çok anlatı ağırlığına haiz olduğu göz önüne alındığında. Kendini Tanrı sanan bir insan, İnsan bulunduğunu sanan bir Tanrı ile savaştı.

İlgili: One Piece’de Zoro yerine Kral ile savaşsa Sanji kazanabilir miydi?

Ek olarak Luffy’nin bir Tanrı olmak istemese ve Korsan Kral yarışında bir adım önde olmak istemese bile bir noktada bunu kabul etmesi icap ettiğini biliyoruz.
Bu da muhtemelen Enel’in Tanrı OLMADIĞINI anladığı ve Luffy’nin Tanrı’nın TANRI OLDUĞUNU anladığı benzer bir açık oturum ile birleştiğinde ortaya çıkacak bir açıklamaya yol açacaktır. Ve ikisi de kabul etmez. Şimdi, “Tanrı olmadığını kabul edemeyen insan”, “İnsan olmadığını kabul edemeyen Tanrı” ile savaşan tematik bir kavgamız var. Oda’nın bununla yapabileceği paralellikleri bir düşünün! Böylece Enel gerçek Tarihin bir kısmını öğrenir ve onu inkar eder. Enel, tanrı olmadığını kabul etmeyi reddeder ve sorumluluğu kabul ederek Tanrılığını kabul etmeyi öğrenen Luffy tarafınca kibrine kapılır.

Ek olarak, Elbaf’ın İskandinav temalı ada bulunduğunu varsayarsak, “Thor” unvanına haiz olacak birinin adaya bir gök adasından adaya gelip, fethettikten sonrasında yeni dünyayı fethetmeye hazır olması mantıklı olmaz mıydı? ay?

Enel ayı fethettiyse ve data edindiyse, teknik olarak kendisine Ay Tanrısı diyecek, bu yüzden Ay Tanrısı Enel ile Güneş Tanrısı Luffy’nin tematik olarak uygun dövüşünü yapacağız. Tarihten ve bilgiden uzak duran, böylece döngüyü tekrarlayan Ay Tanrısı, tarihin bir kısmından ders alan ve geçmişin hatalarını düzeltmeyi seçen Güneş Tanrısına karşı.

Ve son olarak, sizi bu haberle baş başa bırakacağım. Oda daha ilkin Crocodile ve Enel’i hikayeye fazlaca hemen sonra dahil etmeyi dilediğini bu sebeple onların fazlaca daha kuvvetli olmalarını istediğini ve deli güçlerinin çoğunu göstermek istediğini, sadece güç kullanımındaki engellemeler sebebiyle sınırı olan bulunduğunu belirtmişti. Luffy’nin gerçekçi bir halde yenebileceği rakipler olmaları için onları hikayeye yerleştirmek. Doğrusu bana nazaran, Crocodile hikayeye tekrardan dahil olmuşken, Oda’nın Enel’i de geri getirmek isteyeceğini düşünmüyor musun, sonunda bu iki karakterin neler yapabileceğini gösterebilsin?

Elbaf Yeni Dünya’da mı?

Hususi bir mecmua sayısında gösterilen One Piece dünyasının haritasına dayanan Hasır Şapkalar’ın bir sonraki durağı Elbaf adası olacak, Yeni Dünya’da devlerin yaşamış olduğu ve en kuvvetli olduğu kabul edilen bir ada ve krallık. gücüyle ün salmış ordusuyla dünyada bir ülkedir. İlk olarak Little Garden Arc esnasında bahsedildi ve Usopp’un istediği yerdi.

Wano’dan sonraki yay Elbaf arkı olacak ve Usopp ile ilgili olacak. Usopp, devlere uzun süredir hayrandır ve devlerin krallığı Elbaf, One Piece’in varış noktası olan Laugh Tale/Raftel’den önceki son Yeni Dünya adalarından biridir.

teoriler Kaynak: Reddit ve Araştırma.

Leave A Reply