Ev Aydınlatma Fikirleri

Ev Aydınlatma Fikirleri

Eviniz için büyük Fark yaratan beş aydınlatma hilesi

Oturma Odası Aydınlatması

Aydınlatma, ziyaret ettiğiniz herhangi bir yerde veya alanda her zaman büyük bir fark yaratacaktır. Odanın havasını ve ambiyansını belirler. Aynı zamanda iç tasarımı destekleyecek ve hatta içindeki yapıları geliştirecektir. İyi bir evi mükemmel yapan şey, tarzına uyan ve ruh halini aydınlatan aydınlatmadır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok aydınlatma tasarımı türü vardır. Onları nereye yerleştireceğinizi bilmek için önce odanın tasarımını incelemek önemlidir. Ayrıca, evinizdeki alana ve alana uyacak gölgeyi ve şekli de bilin.

Evinizi vurgulamak için aydınlatma kullanımını en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz birkaç aydınlatma püf noktası:

Dış Mekan Aydınlatmanızı Dengeleyin
Dış Aydınlatma

Peyzaj şarttır ve dış mekanınıza ekleyeceğiniz ışık türlerini dikkatlice seçmelisiniz. Mekanın boyutu, tasarımı veya teması ve halihazırda sahip olduğunuz dekorasyon türü gibi göz önünde bulundurmanız gereken birçok şey var. Özellikle süslü bir şey istiyorsanız, daha yüksek masraflara maruz kalmamak için önceden planladığınızdan emin olun.

Evinizin görünümünü iyileştirmek için ışıkların çalışmasını sağlamak için benzersiz bir yaklaşım için, yola, posta kutusuna, pencerelere ve çitlere kurulabilecek daha küçük ışıklar almayı düşünün. Bunu başarmak için yakınınızda ziyaret edebileceğiniz, ihtiyacınız olan FX Aydınlatmasını sunan mağazalar var veya size rehberlik etmesi ve size yardımcı fikirler vermesi için sürece aşina olan kişilere ulaşmayı deneyin.

Oturma Odanızdaki Nesnelere Odaklanın
Oturma Odası Aydınlatması

Oturma odasında ışık dekorasyonu hakkında konuştuğumuzda, bitki, duvardaki resim, sandalye vb. Gibi nesneleri vurgulamanız önerilir. Nesneye uygun aydınlatma sağladığı sürece ışıkların yukarı veya aşağı doğru yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Daha sessiz bir aydınlatma efekti için dimmerleri kontrol edebilirsiniz. Bazen çok fazla ışık gözleri boşaltabilir ve tahriş edebilir. Karartma ışıkları, düzgün yapıldığı sürece hoş bir kontrast sağlar. Onları oturma odanızın iç tasarımına uyacakları herhangi bir yere asabilirsiniz.

Yemek Alanını ve Mutfağı Aydınlatın
Yemek Alanı ve Mutfak Aydınlatması

Oturma odası karartılmışsa, yemek odası evin en parlak odası olmalıdır. Bu, özellikle yemek zamanı geldiğinde insanları cezbedecektir. En iyi sonuçları elde etmek için masanın üzerinde bir avize veya kolye kullanın.

Mutfak ışıkları üstesinden gelmemeli, bunun yerine rahatlatıcı ve gurur verici bir hava vermelidir. Masanın yanında veya her köşeden ince ışıklar, bir lamba tipi ışıkla elde edilebilir. Daha fazla canlılık katmak için gözlük kullanarak veya ampulü cam kapılı bir dolabın içine koyarak yaratıcı olabilirsiniz.

Yatak odasında rahat bir ışık
Yatak Odası Aydınlatması

Yatak odanızın içindeki ışıklar rahat bir atmosferi hedeflemelidir. Sonuçta burası dinlendiğiniz, kitaplarınızı okuduğunuz veya bir anlığına rahatladığınız bir alan. Aydınlatma bu davetkar duyguyu yaymalıdır. Masanıza bir lamba yerleştirmeyi deneyin, ancak size yönlendirilmeyin.

Bunun yatağın demirbaşlarına ve açısına uyacağından emin olun. Düşük watt kullanımına sahip eğimli ampuller veya lambalar vardır ve yine de ihtiyacınız olan aydınlatmayı sağlar. İç mekanlarınızla iyi giden canlı dekorasyon eklemek gibi diğer yatak odası ışık tekniklerini de öğrenebilirsiniz. Artık bütün gece düzgün uyuyabilir ve güzel bir sabaha uyanabilirsiniz.

Banyoyu Kaçırmayın
Banyo Aydınlatması

Banyonuzu aydınlatmanın mükemmel bir yolu aynaya ışık eklemektir. Piyasada kolayca satın alabileceğiniz dahili ışıklara sahip şık aynalar var. Bu, giyinmeye hazırlanırken yüzünüzü düzgün bir şekilde aydınlatacak, biraz makyaj yapacak ve banyo veya duştan sonra size ferahlatıcı bir görünüm verecektir.

Aydınlatma evinizin küçük bir parçası veya parçası gibi görünebilir, ancak evinizin özelliklerini vurgulamada hayati bir rol oynar. Göz önünde bulundurmanız gereken şeyleri bildiğinizden emin olun, seçeceğiniz aydınlatmayı planlamak için yaratıcı ve akıllıca olun. Şık ve modaya uygun stiller satın almak için iflas etmenize gerek yok.

Aydınlatmayı doğru yapmak için yeni fikirler bulmak, evinizin daha iyi görünmesini ve hissetmesini sağlayacaktır.