Galatasaray’da yaprak dökümü 6 oyuncu birden

0

Yeni sezona iddialı bir halde girmeyen ve kadro planlamasını buna gore meydana getiren Galatasaray, 6 oyuncu ile yollarını ayırma sonucu verdi.

Özgürlük gazetesinin haberine gore; Şu anda kontratlı 13 yabancı futbolcusu bulunan Sarı Kırmızılılar, 3 orta saha, bir santrfor, bir kanat forvet ve bir de stoper başta olmak suretiyle 7 yabancı oyuncu daha alacak. Bu isimlere yer açılması, transferlerine engel olmaması adına Galatasaray kadrosunda ciddi bir tasfiye olacak.

Şampiyonluk parolası ile sezona başlamış olan Galatasaray’da yeni isimlere yer açmak adına düğmeye basıldı. Jason Denayer ve Ola Solbakken ile görüşüp el şıkışan Cim Bom’un öncelikli hedefi yabancı kontenjanı sorununu ortadan kaldırmak. Şu anda Sarı Kırmızılılar’da kontratlı 13 yabancı futbolcu içeriyor. Kadrosunda Muslera, Boey, Omar, Marcao, Van Aanholt, Luyindama, Cicaldau, Morutan, Diagne, Mohammed, Gomis ve Sekidika bulunan Galatasaray, 3 orta saha, bir santrfor, bir kanat forvet ve bir de stoper başta olmak suretiyle 7 yabancı daha alacak. Bu isimlere yer açılması, transferlerine engel olmaması adına Galatasaray kadrosunda ciddi bir tasfiye olacak.

Morutan daha da gelişmesi icin kiralaınacak

• Beklentileri karşılayamayan Sacha Boey ile yollar ayrılacak. Bonservisine 1 milyon 150 bin Euro verilen ve senelik 480 bin Euro alan Boey, Galatasaray’ın en kolay veda edebileceği isim.
• İki senedir kiralanan ve geride kalan sezonda Eyüpspor’da da dikkat çeken bir oyun ortaya koyamayan Jesse Sekidika ile de yollar ayrılacak. İki yıl daha kontratı bulunan Nijeryalı oyuncunun senelik tutarı 250 bin Euro.
• Gene performansı ile hayal kırıklığı yaratan Olimpiu Morutan da gelişmesi ve tertipli olarak forma giymesi adına başka takıma kiralanacak. Bonservisine 3.5 milyon Euro ödenen ve Sarı Kırmızılılar’la 4 yıl daha anlaşması bulunan Rumen oyuncudan beklenti büyük.

Aslan’ı, en fazlaca zorlayacak adlar Luyindama ve Diagne olacak

• Sarı Kırmızılılar’da Christian Luyindama ile Mbaye Diagne de kadroda düşünülmeyen oyuncular içinde. Sadece bu ikili ile ayrılığın öteki futbolculardan daha zor olması planlanıyor. 1 sürem daha sözleşmesi bulunun Diagne bu yıl da kalırsa 2.4 milyon Euro güvence ücret alacak. Geçen sezonun ikinci yarısını Suudi Arabistan ekibi Al-Tawoon da geçiren Luyindama’run ise senelik 1 milyon 50 bin Euro’dan 2 senelik daha kontratı bulunuyor. Sarı Kırmızılılar’ın bonservislerine toplamda 18 milyon Euro ödediği bu ikilinin kulübe senelik maliyeti 3.5 milyon Euro. Sadece yönetim minimum zararla da olsa Luyindama ve Diagne’nin kontratından çıkmayı hedefliyor.

Yönetim Marcao’nun satışından ciddi bir gelir bekliyor
• Sarı Kırmızılılar’da vedalaşılacaklar sıralamasında yer edinen bir öteki isim ise Marcao. Sadece Brezilyalı stoperin durumu öteki oyunculardan değişik. Ne performans ne de ücret olarak sorun yaratmayan Sambacı, geride kalan sezonda sergilediği performansla birçok Avrupa kulübünün dikkatini çekerken bilhassa İspanyol ekibi Sevilla, Marcao ile yakından ilgileniyor.

Galatasaray yönetimi de hem kontenjanda yer açmak hem de mühim bir bonservis geliri elde etmek için hedeflenen rakamın gelmesi durumunda bu oyuncunun satışına onay vermeye hazır. Ayrıca G.Saray’da yolların ayrılmasının planlandığı 6 futbolcunun kulübe maliyeti ise tam 6 milyon 80 bin Euro.

Leave A Reply