Garaj Kapısı

Garaj Kapısı

Bir Garaj Kapısı Ne Zaman Güvensiz Hale Gelir?

Garaj Kapısı

Garaj kapıları en iyi tarihe sahip değildir. Ömürleri ve ne kadar süre güvenli çalışabilecekleri, bazı faktörlere büyük ölçüde bağlıdır.

Tabii ki, kapının yaşı bir faktördür. Bununla birlikte, bu kapının ve kapının açıcısının ne tür bir yaşamı olduğunu da düşünmeniz gerekir. Günde iki kez mi yoksa ayda iki kez mi kullanıldılar? Her kış rüzgar ve karla cezalandırıldılar mı?

Bir yükseltme yapmayı düşünüyorsanız, sizi herhangi birinin tanıdık gelip gelmediğini görmek için garaj kapısı açıcınızı değiştirmeniz gereken 5 işareti okumaya davet ediyoruz.

Ancak, kapınızın güvensiz olduğundan endişeleniyorsanız, aşağıdaki uyarıları arayın.

1993’ten önce yapıldı
Amerika’nın garaj kapıları 90’lı yılların başında çok daha güvenli hale geldi. Yeni mevzuat, 1993’ten sonra üretilen tüm garaj kapısı açıcılarının, yolunda bir şey tespit ederse kapanmasını önlemek için harici bir tuzak koruma cihazına (elektrikli göz gibi) sahip olmasını gerektiriyordu.

Garaj kapısı açıcınız bu işlevselliğe sahip değilse, önemli bir güvenlik sorununa bakıyorsunuz demektir. Çocuklar ve evcil hayvanlar genellikle dikkati dağılır ve kapının ne yaptığından habersizdir. Bir koruma görevi görmek için o sensöre ihtiyacınız var.

Garaj kapısı açıcınız bu özelliğe sahip değilse, hemen bir yükseltmeye veya yenilemeye bakmalısınız.

Garaj Kapısı Açıcınızı Kaybettiniz
Garaj kapısı açıcınızın kaybolması veya çalınması sakıncalı olmaktan daha fazlasıdır. Bu önemli bir güvenlik sorunu.

Bir hırsız, garajınızı açmak ve içindeki pahalı aletlerinizden veya spor malzemelerinizden herhangi birine yardım etmek için bu uzaktan kumandayı kullanabilir. Ya da evinizin iç kapısını kilitli bırakırsanız, bu hırsız bir kilit açmadan veya pencereyi kırmadan tüm evinize erişmek için garajı kullanabilir.

Eski Ahşaptan yapılmış
Hepimiz yaşlı ve sıkıntılı ahşabın görünümünü seviyoruz, ancak bu her zaman en güvenli seçimi yapmıyor.

Yaşlı odun yaşla birlikte çatlayabilir ve bükülebilir, bu da çocukların küçük ellerinde o iğrenç kesikleri ve kıymıkları almasına neden olur. Bununla birlikte, çarpıtma veya çürüme, kapının sadece indirilirken veya kaldırılırken parçalanmasına neden olursa, işler çok daha ciddi hale gelebilir. Bu kaçınılması gereken tehlikeli bir durumdur.

Yaşlı ahşabın görünümüne alıştıysanız, size aradığınız sıkıntılı karakteri vermek için işlenmiş yepyeni (ve yapısal olarak sağlam) bir kapı alabilirsiniz. Bu yeni kapı aynı zamanda ihtiyacınız olan tüm modern güvenlik özelliklerini size verecektir.

Farklı Davranıyor
Yeni sesler fark etmeye başlarsanız veya kapınız herhangi bir şekilde arızalanmaya başlarsa, tehlikeli bir arızanın eşiğinde olabilirsiniz.

Kapı, tekrar yukarı çıkmadan önce sadece yarıya indirmek gibi şeyler yaparak “yukarı kalkıyorsa”, şansınız daha az tehlikeli bir sensör sorununuz olması iyidir. Bununla birlikte, yeni sesler veya titreşimler bir işaret olabilir; Zincir veya yaylarda bir sorun var. Bu öğeler başarısız olduğunda, işler aceleyle son derece tehlikeli olabilir.

Garaj kapınızın güvensiz olduğundan şüpheleniyorsanız bile araştırmaya değer. Dikkatli olmak ve eski kapılarınıza bakmak veya değiştirmek her zaman en iyisidir.