Garena Free Fire Iyi mi Oynanır? Garena Free Fire Kaç GB?

0

111 Dots Studio tarafınca geliştirilmiş olan Garena Free Fire, hayatta kalma türünde başarıya ulaşmış bir aksiyon ve serüven oyunudur. Hem android hem de iOS platformlarında gösterilen bu oyun en oldukça indirilen oyunlar içinde yerini almayı başardı. 2020 yılının Mayıs ayında dünya genelinde 80 milyondan fazla etken kullanıcıyla oyun sektörüne yön vermeye başladı. 50’ye kadar oyuncunun hayatta kalma mücadelesi sergilediği Garena Free Fire Iyi mi Oynanır? Grena Free Fire Kaç GB? 

Garena Free Fire Iyi mi Oynanır?

Garena Free Fire oyununda tek başına hareket edebileceğiniz benzer biçimde hem de dört kişilik ekip kurarak yeni maceralar atılabilirsiniz. Sizin takımınızda olan kişilerle hem de sesli yazışma kurarak hayatta kalma maceranızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Hayatta kalmak için sizin için en mühim şey silahlardır. Piyasaya çıkmış olduğu günden itibaren popüler olmayı başaran oyuna son olarak gelen Operation Chrono adlı güncellemeyle birlikte Cristiano Ronaldo adlı başarıya ulaşmış futbolcu Krono adlı karakter, oyuna eklendi.

Garena Free Fire Iyi mi Oynanır?

Garena Free Fire İpuçları

 • Ilk olarak oyuna ilk giriş yaptığınızda yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey tabanca bulmaktır. Zaman geçtikçe kendinize yeni bir zırh, çanta yada med-kit bulmanız gerekecek. Eğer girdiğiniz yer oldukça kalabalıksa kurtulmanız için yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey tabanca edinmektir.
 • Tabanca elde ettikten sonrasında güvenli bölgenin daralmasına ehemmiyet vermeniz gerekiyor. Eğer güvenli bölgenin daralması için süreyi denetim etmeyip, güvenli bölgeye doğru ilerlemezseniz oyunda kısa sürede can kaybı yaşarsınız.
 • Kendinize kesinlikle bir saklanma yeri edinmelisiniz. Eğer saklanma yeri ve barınak bulamadıysanız glueball kullanmalısınız. Glueball sizin karşınıza kendinizi ve ekibinizi korumak için bir duvar oluşturacaktır.
 • Hareket etmeden ilkin çevrenizde bir düşman ekibi olup olmadığına dikkat edin. Eğer bir düşman ekibi size yaklaşıyorsa, tedbirinizi ona nazaran almanız gerekiyor.
 • Takımınızda bulunan arkadaşlarınızın hareketini, düşmanlarınızın konumunu ve güvenli bölgeye olan konumunuzu mini haritadan takip ederek kendinizi güvene alabilirsiniz.

Yalnızca Android ve iOS platformunda yer edinen ve en popüler hayatta kalma oyunları içinde bulunan Garena Free Fire yalnızca mobil üstünden mi oynanıyor? Bu probleminin yanıtını aşağıda vermek istiyoruz.

Garena Free Fire PC’de Iyi mi Oynanır?

Şuanda yalnızca Android ve iOS platformunda gördüğümüz Garena Free Fire oyunu en sevilen hayatta kalma shooter oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun sevenleri tarafınca Garena Free Fire PC’de Iyi mi Oynanır? diye araştırmaya başladı. Size üzücü bir haber vermek istiyoruz ki oyunun PC sürümü hemen hemen resmi olarak piyasaya çıkmadı. Fakat doğal olarak isterseniz PC platformu üstünden de oynayabilirsiniz. Ne şekilde mi?

Ilk olarak bilgisayarınıza Android Emülatörünün son olarak sürümünü indirmeniz gerekiyor. Android emülatörü olarak malum BlueStacks, LD Player, Nox, MEmu, Tencent Gaming, Buddy benzer biçimde emülatörlerleri indirerek telefonunuzda olan oyunu indirebilir ve bilgisayarınız üstünden kesintisiz olarak oynayabilirsiniz.

Bluestack Emülatöründe Garena Free Fire Iyi mi Kurulur?

Oyunun kurulumuna geçmeden ilkin Bluestack emülatörünün iyi mi kurulacağına ve bu emülatörü oluşturmak için minimum sistem gereksinimlerinin ne olduğuna değinelim

Bluestack Sistem Gereksinimleri

Garena Free Fire Nasıl Oynanır? Garena Free Fire Kaç GB? 2

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10
RAM: 2 GB yada Daha Fazla
HDD: 5 GB
CPU: Intel yada AMD çift İşlemci

Bluestack emülatörünü indirdikten sonrasında kurulum dosyasını açın ve yükleyin. Bu emülatörün kurulması birkaç dakika sürecektir. Kurulum işlemini tamamladıktan sonrasında tamama tıklayın. Ondan sonra Bluestack emülatörünü bilgisayarınızın değerine nazaran ayarlayın. Şimdi Google Play Store hesabına girerek Free Fire oyununu indirin. İndirdikten sonrasında kurup, istediğiniz hesapla oynayabilirsiniz.

Garena Free Fire Sistem Gereksinimleri

Garena Free Fire Nasıl Oynanır? Garena Free Fire Kaç GB? 3

Bir oyunu indirmeden ilkin o oyunla ilgili sistem gereksinimlerini öğrenmeniz gerekiyor. İndireceğiniz oyun eğer sisteminize ağır gelirse, sisteminizde ciddi sorunlara yol açabilir. İşte, Garena Free Fire Sistem Gereksinimleri 

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • OS: Window 7,8,10 (64 bit)
 • CPU: Core i3 2.4GHz
 • RAM: 4GB
 • GPU: Intel HD Graphics 4000
 • HDD: 4GB.

Tavsiye edilen Sistem Gereksinimleri

 • OS: Window 7,8,10 (64 bit)
 • CPU: Core i5 2.8GHz
 • RAM: 8GB
 • GPU: NVIDIA Geforce GTX 660
 • HDD: 4GB

Mobil cihazlar için bu oyunu indirecekseniz eğer minimum 1,1 GB boş alan ve minimum 2 GB RAM olması gerekir. Eğer telefonunuzun sürümü güncel değilse, oyunu oynarken gene mesele yaşayabilirsiniz.

Garena Free Fire Kaç GB?

Garena Free Fire Kaç GB diye soran kişiler için cevaplamak istiyoruz. Oyunu kasmadan ve donmadan oynayabilmeniz için cihazınızda minimum 2GB RAM bulunması gerekiyor. 2 GB’dan düşük RAM’ınız olursa oyunda kasmalar yaşayabilirsiniz.

Leave A Reply