Gazapizm kimdir?, Gazapizm kaç yaşında?, bu makalemizde sizlere Gazapizm ile alakalı detaylı biyografi yazısını paylaştık. Yazımızda ayrıca Gazapizm burcu nedir? Gazapizm evi nerede? Gazapizm memleketi neresi? gibi cevapları da bulabilirsiniz.

Gazapizm Biyografisi

Sahne adı Gazapizm olan Anıl Acar Türk rapçi’dir. Gazapizm , 20 Temmuz1988 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Sahne adı Gazapizm’in asıl adı Anıl Acar’dır. Ailesi ile birlikte 1997 yılında İzmir’e göç etmişler ve İzmir’de yaşamaktadır. Gençliğinde okuduğu yazar Colleen McCullough’in “Gazap Kuşları” adlı romanından etkilenerek sahne adını “Gazapizm” olarak kullanma kararı aldı.Anıl Acar, Lise zamanında tanıştığı Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile birlikte hip hop müzik ile alakadar olmaya başladı. Türkçe rap müziğine 2003 yılında başladı ve evinde deneme kayıtlarının yanı sıra rap sözleri yazmaya başlamıştır. 2004 yılında da ile birlikte YMF grubunu kurmuş ve stüdyoda kendi kayıt çalışmalarına başlamıştır. 2006 yılında Az Kaldı mixtape albümü ile müzik hayatına giriş yaptı. 2008 yılında Gardiyan ile birlikte “Kan Değil Katran” adlı albümü internet ortamında paylaştı.
2009 yılında “Kalbum” adlı albümünü çıkardı. Bu dönemin ardından psikolojik sorunlar yaşamış klinik majör depresyon teşhisi konulmuş ve uzun bir süre tedavi görmüştür. Hastane sürecinde de yeni sözler yazmış nasıl tedavi edileceğinin ardından “Majör Depresyon” isimli albümü müzik piyasasına sürmüştür.

2012 yılında Konak, İzmir’de Argo İzmir’i kurdu.

Anıl Acar’ın sokak ağzı ile bestelediği parçaları ile ilgi gördü. 2014 yılında “Yeraltı Edebiyatı” adlı albümünü paylaştı. 2016 yılında “Bir Gün Her Şey” adlı albümünü yayımladı. İzmir’de “Gece Sabahın” ve “Memleketsiz” adlı şarkıları için klip çekildi.

Anıl Acar, başrollerini Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Dilan Çiçek Deniz‘in paylaştığı Çukur adlı dizide 18 Aralık 2017 tarihinde oynayan 9. Bölümde “Heyecanı Yok” adlı şarkısının kullanılmasından sonra daha fazla tanınmaya başladı. Anıl Acar, daha sonra aynı dizi için Cem Adrian‘la “Kalbim Çukurda” adlı şarkıyı seslendirdi.

Albümleri :
2016 – Bir Gün Her Şey
2014 – Yeraltı Edebiyatı
2009 – Majör Depresyon
2009 – Kalbum
2008 – Kan Değil Katran
2006 – Az Kaldı (mixtape)

Kaynak:Biyografim.org
Site Adresi:

Bir cevap yazın