Yüksek enflasyon oranları, dar gelirli ailelerin belini büktü. Asgari ücret ile yaşamaya çalışan, ekonomik olarak kötü bir dönemden geçen vatandaşlara ‘Aile Destek Paketi’ ile ekonomik destek sunulması hedefleniyor. Aylık 750 TL’ye kadar destek sunar sunulacak olan bu paketin ayrıntıları açıklandı. Bu haberimizde ‘Aile Destek Paketi’ ve tüm detaylarını sizler için araştırdık.

Geçim derdi yaşayan vatandaşlara müjdeli bir haber geldi. Hakkaniyet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, ekonomik olarak darboğazda olan aileler için ‘ aile Destek Paketi kapsamında yardımlar yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Duyurmuştu

Mevzu ile ilgili emek harcamalar yapıldığını en önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. Bu duyurunun peşinden müjdeli haber gecikmedi. Kurban Bayramı öncesinde güzel haber alan yurttaş, gelir testine nazaran nakit yardımlar alacak.

Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalar icra eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Aile Destek Paketi’ ile ilgili bir duyuru yapmıştı. Bu duyurunun peşinden ekonomik olarak kötü bir dönemden geçen yurttaş için sunulacak olan bu yardım paketinin ayrıntıları belli oldu. Aile Destek Paketi ile sunulan yardımların tutarı ve kimlerin yararlanabileceği netlik kazanmıştır.
Bir Yıl Süresince Aylık 750 TL Yardım Yapılacak

Hakkaniyet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Aile Destek Paketi kapsamında geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara minimum 300 en fazla 750 TL tutarında nakit yardımlar yapılacağını deklare etti. Yapılacak olan yardımların bir yıl süresince devam edeceğinin altı çizildi.

Meydana getirilen açıklamalara nazaran Aile Destek Paketi kapsamında yapılacak olan yardımlar aylık olarak ve 12 ay süresince yapılacak. Sunulan bu yardım kampanyasından kamu işçileri ve memurları yararlanamayacak.

Başvurular Kurban Bayramı’ndan Ilkin Başlıyor!

Aile Destek Paketi kapsamında sunulan yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar istelerse direkt kurumlara müracaat yapabilecek isterlerse de e-Devlet üstünden müracaat yapabilecekler.

Geçim sıkıntısı çekenlere sunulacak olan bu yardımların başvuruları Kurban Bayramı’ndan ilkin yapılacak. Meydana getirilen açıklamalara Haziran ayının üçüncü haftası itibarı ile ekonomik olarak zorluk çeken vatandaşlar müracaat yapabilecek.

Gelir testi uygulanacak olan gereksinim sahipleri, kontrol sonuçlarına nazaran yardım alacak. Buna nazaran; bir yıl süresince yapılacak olan yardımlar minimum 300, en fazla ile 750 TL seviyesinde olacak.
Site Adresi:

Bir cevap yazın