Hatchback, sözlük anlamıyla 3 veya 5 kapılı, 4 ve 4’den fazla oturma kapasitesine sahip ve bagaj uzantısı olmayan araçlardır. Bagaj kısmı sedan araçlara göre uzun değildir. Bunun yerine hatchback araçlarda bagaj, tavandan aşağıya doğru yuvarlak hatlarla iner. Sedan araçlara göre daha kısa olan hatchback araçlar, bagaj hacmi olarak daha fazla alan sağlarlar.

Arabamı satmak istiyorum kaç para eder diye merak ediyorsanız “Arabam Ne Kadar” ile hemen öğrenin.

hatchback_f0gmow-1-1_scwllm
Hatchback Sınıfları

Avrupa pazarında en çok satan araç sınıfı olan hathcback araçlar, mini, küçük veya kompakt araçlar olarak sınıflandırılırlar. Tasarım olarak beğenilen ve küçük olmaları nedeniyle şehir içi trafiğinde oldukça kolaylık sağlayan hatchback modeller kısa sürede markaların daha çok yatırım yaptığı gözde araçlar oldu.

Hatchbackler ilk üretildiğinde ihtiyaca yönelik olarak ortaya çıkmışlardı. Ama satış rakamlarında önlere çıkması markaların performans odaklı hatchback üretmesine de yol açtı. Hot Hatchback olarak adlandırılan bu hatchbackler genellikle 3 kapılı ve sportif tasarıma sahip. Hatchback arabalar trafikte kolaylık sağlamasının yanında fazlasıyla da konfor sahibidir.

Bunun yanında Hatchback araçların bir diğer avantajı, genellikle arka koltukları yatabilmesinden dolayı bagaj kapısı tamamen açılabilir ve iç hacmi arttırılabilir.

Hatchback araçlar ile ilgileniyorsanız “Yenilenen 2020 Opel Astra Hatchback ile Tanışın” yazımızı mutlaka okumalısınız.

Arabamı galeriye satmak istiyorum diyenler için “Hemen Araba Sat” ile Araba.com hizmetinizde.
Site Adresi:

Bir cevap yazın