hexafum 2 çeşidi olan haşere ilacıdır. Sinekleri dumanla yok eder. Hexavap ise haşerelerin temizlenmesinde kullanılır.

Haşere ilaçlarının içinde dumanlı ilaçlar fazlaca yoğundur. Bunu en rahat şekilde yazları belediyelerde görebilirsiniz. Sinek ilacı sıkan araçlar dolaşmaya adım atar ve hepsinde Hexafum tipi haşere ilacı bulunur.

Dolayısıyla kokusuz versiyonu olduğu şeklinde değişik aromalarla karışmış sinek ilaçlarına da rastlanmaktadır.Tamamıyla dumanlı haşere ilaçları içinde olması kullanım oranını normal olarak ki etkiliyor.

Çoğu zaman bu tip ilaçları tercih edenlerin amaçları sinek türleridir. Öteki haşerelerden ziyade kara sinek ve sivrisinek için kullanımı görülür. Kilerler için kullanılarak besinlerin korunmasında, yazları rahatça havalandırdığınız evinizde sineklerle uğraşmamak adına tercih edilebilir.

Duman içerikli haşere ilaçları iki ana gruba ayrılır. Birisi kompres yapısıyla sıkılarak tüm haşerelerin etkilenmesi sağlanır. Öteki bir tür ise gene duman odaklı bir haşere ilacı olsa da yakılarak duman çıkartılır.

Mesela Hexafum haşere ilacı şeritler halinde satılır. Bu eviniz için bununla beraber ölçütleri belirlemenize destek verir. Temel olarak kullanım ölçüsü 25 metreküp bir alan için bir şerittir.

Mesela toplamda kullanacağınız alanın şu demek oluyor ki evinizin boyutunu 75 metreküp olarak alırsak üç değişik noktada yayılabilecek düzeyde üç şerit yakmanız dumanlı haşere ilacının ektisini göstermesi için kafi olacaktır.

Alev alan bir yapısı olmadığından dolayı Hexafum haşere ilacı tehlikeli değildir. Bir kağıda benzer yapısını yakarken korkmanıza gerek kalmamıştır. Evinizi sineklerden temizlemek istiyorsanız bu yöntemi uygulamadan evvel kapı ve pencereleri kapalı tutun.

Açık hava için önerilmeyen bu seçeneği kapalı ve hava almayan bölgede yakıp 2 saat süreyle beklemeniz gerekir. Bu süreç içinde tamamen yayılan ve haşerelerin gelmemesi için konumlanan ilaç sonrasında havalandırılabilir.

Sadece ilk kullanımda 2 saatlik bekleme süreci fazlaca önemlidir. Aslına bakarsan bekleyişin peşinden tamamıyla havalandırmanız için tüm kapı ve pencereleri açmanız önerilmektedir.
Derhal etkilerini görmeye başlamanızın haricinde evcil hayvanlarınızdan ve kendinizden uzak tutmanızı tavsiye ettiklerini izah edelim. Aslına bakarsak insan ve kedi ya da köpek şeklinde canlılar üstünde belirgin bir tesiri olmadığı biliniyor.

Aynı durum besinler üstünde de geçerli. Gene de hem kendinizi, hem evcil hayvanlarınızı hem de gıdaları uygulanan noktadan uzaklaştırın.

Bir öteki mühim husus ise akvaryumda yaşayan tüm canlılardır. Su içinde ya da susuz ortamda yaşayan tüm akvaryum canlılarının Hexafum haşere ilacından etkilenebileceği gerçeğiyle yüzleşmelisiniz. Uygulama esnasında evin hiçbir noktasında bu canlıları bırakmamanız sağlıkları için önemlidir.

Hexavap Iyi mi Kullanılır?

Haşere ilacı olarak Hexavap bir öteki türü olarak tercih edilebilir. Hexafum iyi mi sinekler üstünde etkiliyse tablet versiyonu olan Hexavap tüm haşereli siler atar. Gene sineklerden kurtulmak için kullanılabilir. Ek olarak ise hamam böceği, tahtakurusu, bit ve pire oluşumunu önler. Halınızdan tutunda perdenize kadar her noktada zararlıların oluşmasını ve üremesini engelleyecektir.

Günümüzde haşere ilaçlama işleminde tablet formun fazlaca sık kullanıldığını biliyoruz. Sadece gene değişmeyen bir uygulama biçimi vardır. Tabletler bir kabın içine konulduktan sonrasında yakılarak tüketilir.

Yakıldıktan sonrasında kendi halinde bırakırsınız ve kısa sürede tabletlerden yayılan koku ve duman tüm odaya siner. Değişik zararı dokunan haşereler için değişik kullanım seçenekleri sunulmuştur.

Pire şeklinde fazlaca yayılan, ya da bit şeklinde çoğunlukla tüm alanda görebileceğiniz haşerelerde 100 metreküp alana 12 tane Hexavap kapsül uygulanması gerekiyor.

Bu ölçüt tahtakurusuna bakılırsa hesaplandığında gene 100 metreküp için tesir alanı oluşturabilmesi adına 16 tane tablete çıkıyor. Tesirini alabilmek için yaktığınız tabletlerin kapısı ve penceresi kapalı bir alanda minimum 4 saat bu şekilde durması gerekiyor.

Yanıp tutuşmayan bir araç-gereç olmasından dolayı evinize zarar vermeyeceğinden güvenli olabilirsiniz. Hem de Hexafum ve Hexavap haşere ilaçları Türkiye’de en sık kullanılan dumanlı ilaçlar arasındadır.

Hexacid haşere ilacını kullanarak tatarcık başta olmak suretiyle gene hamam böceği, tahtakurusu ve bit pireye karşı etkili koruma sağlayabilirsiniz. Tüm türlerinin insan sağlığına tesiri olmamasına karşın akvaryum hayvanlarına dumanının yaratacağı bir zehirlenme yaşanabileceği belirtilmektedir.
Site Adresi:

Bir cevap yazın