İlayda ve Alina Kardeşlerin Hikayesi

0

İlayda ve Alina değişik karakterlere haiz olan iki kız kardeşlermiş. İlayda 9 Alina ise 6 yaşındaymış. Bu iki kardeş pek anlaşamasa da birbirlerini oldukça severler ve asla kıyamazlarmış. Ortak yönleri ise pasta yapmayı ve gezmeyi oldukça sevmeleriymiş.

Günlerden bigün bu iki tatlı kız kardeşin annelerinin doğum günüymüş. İlayda ve Alina o gün için oldukça heyecanlılarmış. Bundan dolayı annelerine kendi yaptıkları pastayı armağan etmek istiyorlarmış. İlayda anası ile market alışverişine gittiğinde pasta için lazım olabilecek her şeyi almış. Hazır pasta kreması, meyve, pasta tabanı ve süslemeler… Anneleri gece yattığında iki kardeş mutfağa girmiş ve işe koyulmuş. İlayda bir tabak almış ve pasta tabanını yerleştirmiş. Alina da kaşığa süt döküp ıslatmış. Sonrasında iki kardeş kremayı dökmüş ve yıkadıkları meyveleri dizmişler. Anneleri yokken bıçak kullanmaları yasak olduğundan meyveleri elleri ile parçalamışlar. Sonrasında öteki pasta tabanını koyup ıslatmışlar ve kalan krema ile etrafı sıvamışlar. Son olarak olarak da aldıkları süsleri dökmüşler ve pastayı dolaba koymuşlar. İlayda ve Alina için pasta yapmak oldukça kolaymış. Bundan dolayı anneleri ile devamlı pasta yaparak bu işin ustası olmuşlar. İki kardeş bu işi başarmanın haklı gururu ile yataklarına yatmışlar ve derin bir uyku çekmişler.

Sabah her zamanki uyanma saatlerinden daha erken uyanmışlar. Anneleri uyanıp dolabı açmadan onlar annelerine sürpriz yapmak istemişler. Mutfağa gidip pastayı almışlar ve annesini öperek uyandırmışlar. Anneleri ise kızlarının yapmış olduğu bu mükemmel sürpriz karşında gözleri dolmuş. Elleri ile emek vererek yaptıkları bu armağan unutulmaz bir anı olarak kalmış. Hepsi afiyetle pastadan yemiş, İlayda ve Alina da oldukça mutluymuş. O günden sonrasında iki kardeş beraber iş halletmeye başlamışlar ve yaptıkları her işte asla kavga etmemişler. Bu durum da ailelerinin oldukça hoşuna gitmiş. Kızlarının büyüdüklerini düşünmüşler. Bu hikayede burada bitmiş.

Daha çok kısa öykü okumak isterseniz Kısa Hikayeler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Leave A Reply