İlkin Tüfekçi

0

Arka Sıradakiler ve Papatyam dizilerinde rol alan oyuncu İlkin Tüfekçi, Karadayı’daki ‘Çitlembik Bahar’ ve ‘Kara Para Aşk’ta komiser Pelin rolleriyle daha çok tanındı ve kariyerinde iyi bir çıkış elde etti. Peki, İlkin Tüfekçi kimdir, kaç yaşlarında, nereli, burcu ne? İlkin Tüfekçi’nin biyografisine beraber bakalım.

Künye

Adı: İlkin Tüfekçi
Doğum Zamanı: 5 Temmuz 1987, İstanbul
Boyu: 1.70
Burcu: Yengeç

İlkin Tüfekçi kimdir, kaç yaşında, nereli

Bazen Müjde Ar’ın gençliğine benzetilen İlkin Tüfekçi bu yorumlar için “Evet ben de bu benzetmeyi sık sık duyuyorum. Türk Sineması’nın kıymetli bir ismine benzetilmek doğal ki güzel” demişti.

İLKİN TÜFEKÇİ KİMDİR? YAŞI, BURCU, BOYU…

İlkin Tüfekçi, 1987 İstanbul doğumlu. Yengeç burcu olan İlkin Tüfekçi’nin boyu Wikipedia’ya gore 1.70. Eski Galatasaraylı futbolcu İlyas Tüfekçi’nin kızı olan İlkin Tüfekçi, Florya Selim Pars Lisesi’nde okumuş; hemen sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Kısmı eğitimi alarak eğitimini tamamlamıştır. 2008 senesinde mezun olan Tüfekçi, Bakırköy Belediye Tiyatroları’na başladı. Türkiye’deki dizi kariyerinin peşinden, İspanya’nın Tv Oscar’ı olarak malum ‘Telenovelas Espana 2020” ödüllerinde “En İyi Türk Destek Hanım Oyuncu” ödülüne layık görülen İlkin Tüfekçi İspanyolların gözdesi haline geldi. 

MÜŞFİK KENTER’İN ÖĞRENCİYİSİM

İlkin Tüfekçi bir röportajında “Sevecen Kenter’in talebesi olmak, dünyadaki en büyük şanslarımdan biri. Rahmetli hocam için en mühim gerçek; sahnede ya da ekranda o karakteri yaşatmak, yaşayan insanoğlu var edebilmek. Bu öğütlerini yinelerdi. Benim de tüm çabam bu yönde. İzleyicinin karakteri “bizlerden biri” olarak algılaması, sıcak ve samimi bulması açısından oldukça mühim” demişti.

İLKİN TÜFEKÇİ’NİN INSTAGRAM HESABI

İlkin Tüfekçi’nin Instagram hesabında ortalama 410 bin takip edeni bulunuyor.


SORULARLA İLKİN TÜFEKÇİ…

İlkin Tüfekçi, Iyi sabahlar’a verdiği röportajda kendisi hakkında şu detayları paylaşıyor:

NASIL KARAR VERDİNİZ TİYATRO OKUMAYA?

Sekiz senelik bir bale geçmişim var. Konservatuar bale kısmına hazırlanıyordum. Lisede hayatıma tiyatro girdi. Sahneye çıktım ve kendimi öyleki tarifsiz bir duyguda hissetim ki. Mutluluk desem azca duracak ya da haz desem kafi gelmeyecek boyutta. O tarifsiz duyguya çekildim ve peşinden gittim.

HAYATINIZDAKİ ROL MODELLERİNİZ KİMLER?

Kendi özümü deneyimlemeyi seven bir ruhum ben. Fakat en oldukça örnek aldığım, yolundan gitmeye çaba ettiğim şahıs Sevecen Hoca oldu.

BİR OYUNCUNUN OLMAZSA OLMAZI NELER?

Kabiliyeti 🙂

KESİNLİKLE OYNAMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ROL VAR MI?

Beni her rol mutlu eder. Şundan dolayı her bir değişik role katabileceğime inandığım değişik lezzetlerim var. Ekranda hemen hemen oynamadığım tarzdaki roller normal olarak daha bir heyecanlandırıyor. Şaşırtmak, ezber bozmak benim kalemimdir ve devamlı keyiflidir.

İspanya’nın Tv Oscar’ı olarak malum ‘Telenovelas Espana 2020″ adlı ödüllerinde “En İyi Türk Destek Hanım Oyuncu” ödülüne layık görüldünüz. İspanyol izleyicilerinin oylarıyla belirlenen ödülü 4 kez aldınız. Iyi mi bir duyguydu?

İlkin Tüfekçi'nin boyu kaç? Kaç yaşında, nereli?

Müthiş bir duygu normal olarak. Seyircinin sizi beğeniyle izlemesi aslına bakarsan mutlu edici. Üzerine bir koşulsuz sevgi eklenince tadından yenmiyor. Dünya insanıyla ortak buluşabildiğin öncelikli dil, bence sevgi. Hem izledikleri karaktere ve performansa olan ilgi ve beğenileri, hem de şahsıma olan sevgileri bana inanılmaz bir enerji veriyor.

İLKİN’İN AŞK TANIMI NEDİR?

Tanım edemediğim, tanımsız gelen duygular daha çekici gelir bana. Aşkta bu şekilde… Tarifsiz, tanımsız, zamansız…

BİR ERKEKTE SİZİ EN ÇOK NE ETKİLER?

Aramızdaki çekim gücü, zekâsı, özgüveni, mesleğindeki kabiliyeti.

NASIL BİRİ AYAKLARINIZI YERDEN KESER?

Akışa teslim olabilen, yürekli ve “Anda” kalabileceğim biri.

Not: Daha çok yaşam öyküsü için Elele kimdir? sayfalarına bakabilirsiniz

Leave A Reply