Instagram Reels Nedir? Iyi mi Kullanılır? » Parasız İnternet

0

Instagram Reels Nedir ? Iyi mi Kullanılır?; Bu yazımızda Instagram üstünde yeni yeni popüler olmaya süregelen Reels kısmını anlatacağız. “Instagram Reels Nedir, Instagram Reels Iyi mi Kullanılır” şeklinde soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Yazı içinde Reels video indir iyi mi yapılır şeklinde detaylar da yer alacak.

Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels, 15 saniyeye kadar kısa video çekmenizi elde eden bir özelliktir. Reels içinde hususi efektler, video çekim teknikleri, müzik arka planı şeklinde birçok detay bulunmaktadır. Video içerik üreten kişiler için oldukça geniş bir yaratım alanı sunar. İçerik üreticilerinin oldukça beğenmiş olduğu Reels özelliği için ek olarak bir şey indirmenize de gerek kalmamıştır.

Instagram Reels nedir sorusuna verilebilecek en rahat yanıt TikTok üstünden olacaktır. TikTok üstünde gördüğünüz tüm video hilelerini Reels üstünde de yapabilirsiniz. Reels yapı bakımından TikTok’a rakip statüsünde bulunmakta. İçeriği bakımından bu konumunun da hakkını oldukça veriyor. Reels videoları için ayrı bir akış ekranı da bulunmaktadır. O kısımdan Reels videolarını bulabilirsiniz. Ek olarak her kullanıcının düzgüsel video ve görsel içerikleri değişik bir menüde Reels videoları ise değişik bir menüde listelenir.

MEB Parasız Tablet Başvurusu Iyi mi Yapılır, Son Tarih

Instagram Reels Iyi mi Kullanılır?

Instagram Reels Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Uygulama içinde kolaylıkla Reels içeriklerine ulaşabilirsiniz. Belirli bir mevzuda Reels seyretmek için tek yapmanız ihtiyaç duyulan Hashtag üstünden arama yapmak. Instagram’daki öteki içerikler şeklinde Reels videoları da kullanıcılar için hashtag ile sunulur. Bu sayede ilgili kişilerin akışına düşmesi sağlanır.

Reels Video Yapma

Instagram üstünde Reels videosu iyi mi yapılır sorusunun yanıtını aşağıda madde madde bulabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek siz de Reels sekmesi için içerik yetiştirebilirsiniz:

 • Uygulamayı açın. Ana sayfanın sol üstünde bulunan kamera simgesine tıklayın yada ekranı sağa kaydırın.
 • Aşağıdaki seçenekler içinde Reels bulunmaktadır. Reels sekmesine kadar seçenekleri sağa doğru sürükleyin.
 • Reels kısmına ulaştıktan sonra video çekimi için standart olan basılı tutma yada bas bitince bırak metodunu uygulayın. Film rulosu simgesi üstünden video da ekleyebilirsiniz.
 • Sol ok simgesine tıklayarak videoyu izleyebilir, kırpabilir yada silebilirsiniz.
 • Video üstüne metin, çıkartma yada çizim eklemek için sağ ok simgesine tıklamalısınız. Aynı işlemle Reels videosunu cihazınıza da kayıt edebilirsiniz.
 • Metin var ise düzenlemek için alt kısımdan kaydırıcıyı kullanabilirsiniz.
 • Video için kullanılacak görsel kapağı sağ ok- Kapak sekmesinden düzenleyebilirsiniz.
 • Hikayeler kısmından paylaşmak için Hikayeler sekmesine tıklayabilirsiniz.
 • Post olarak paylaşmak için Paylaş-Bitti seçeneklerine tıklamanız kafi.
Devlet Destekli Faizsiz Kredi Fırsatı: Dört Büyük Bankadan Faizsiz Kredi Desteği Iyi mi Alınır?

Instagram Reels Video İndirme Iyi mi Yapılır?

Instagram video indir ve reels video indir üstüne birçok site bulunmaktadır. Bu siteler üstünden mp4 formatında videoları indirebilirsiniz. Uygulama olarak Google Play üstünde de reels indir uygulaması bulunmakta. Google Play üstünde aratarak kolayca bulabilirsiniz. Eğer bilgisayar üzerindeyseniz gelin detaylı şekilde anlatalım:

 • Reels video indir 1, Reels video indir 2, soldaki iki siteden de aynı yöntem ile indirme yapabilirsiniz. Birine giriş yapın.
 • İlk ilkin indirmek istediğiniz reels içeriğin linkini kopyalamalısınız. Bunun için yan yana üç nokta doğrusu “…” simgesine dokunun.
 • Dokunmanızın peşinden karşınıza çıkacak seçeneklerden Bağlatıyı Kopyala seçeneğini seçin.
 • Bu seçeneğe tıkladığınızda bağlantı panoya atılacaktır. Sitelere yine giriş yapın.
 • Yapıştır seçeneği ile URL kısmına bağlantıları yapıştırın. Bilgisayarda iseniz Ctrl+V kombinasyonu ile de yapıştırabilirsiniz.
 • Download seçeneğine tıkladıktan sonrasında video hazırlanacak ve size sunulacaktır. Kalite seçimini ayarlayıp indirebilirsiniz.

Instagram Reels Kapatma Iyi mi Yapılır?

Instagram Reels kapatma için malum yalnız bir yöntem bulunuyor. Bu yöntem de pek kullanışlı değil. Eğer Reels videoları görmek istemiyorsanız bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor. Bunlardan ilki Instagram uygulaması.

Instagram uygulaması dediğimizde kafanızda uygulamayı silmek canlanmasın. Instagram platformuna uygulama üstünden değil tarayıcı üstünden girmelisiniz. Bu sayede Keşfet kısmında yada profil kısımlarında Reels videoları ile karşılaşmayacaksınız. Bilgisayar tarayıcıları, Android chrome yada Safari üstünden bunu yapabilirsiniz. Fakat uygulamayı kullanmak daha keyifsiz bir hal alabilir.

Leave A Reply