Kakashi Hatake’nin En Güçlü 10 Jutsu’su

0

Kakashi Hatake’nin En Kuvvetli 10 Jutsu’su – Hey Millet!. Bu yazıda, Kakashi Hatake’nin En Kuvvetli 10 Jutsu’sunun bir listesini tartışacağım. Kopya ninja Kakashi Hatake, Sharingan’ı ile 1000’den fazla jutsu kopyaladı. Naruto süresince bizlere inanılmaz güçler ve kabiliyetler gösterdi ve bence bunlar onun en güçlüleri. Her neyse listeye geçelim.

10. Jutsu’yu Çağırmak

animesoulking

Çağıran Jutsu, çağıranın hayvanları, nesneleri yada insanları taşımasına müsaade eden bir uzay-zaman ninjutsu’dur. Kakashi, duyuları ve kabiliyetleri gelişmiş bir sürü ninja köpeği çağırabilir. Kakashi, onları muharebede nadiren kullansa da, talimatıyla rakiplerini parçalayabileceklerini belirtiyor.

Ek olarak insan dili vasıtasıyla kontakt kurarak etkileşim oluşturmayı ve strateji oluşturmayı kolaylaştırır. Su üstünde adım atma ve uzun mesafelerdeki hedefleri takip etme kabiliyetleri ile görevleri takip etmede inanılmaz derecede destek olurlar. Earth Release Tracking Fang Technique’de yapmış olduğu şeklinde onları ayrı ayrı yada topluca çağırabilir.

Bu teknikle köpekler, düşmanlarının kokusunu takip ederek yerde dolaşabilirler. Bunun şovun başlarında Zabuza’da kullanıldığını görüyoruz. Kakashi’nin çağrısı, cephaneliğindeki en kuvvetli jutsu olmayabilir, sadece destek kullanımları için oldukça etkilidir.

9. Yıldırım Bırakan Gölge Klonu Jutsu

animesoulking

Naruto, Dokuz Kuyruk Çakrası sebebiyle kullanabileceği deli oranda Gölge Klonu ile tanınır. Kakashi, şimşek özgür bırakma çakrası ile kendi klonlarını yaratarak jutsu üstünde bir dönüş yapar. Klonlar hedefle temasa geçtiğinde onları nüzul eder ve gerçek Kakashi’ye işi bitirmesi için bir fırsat verir.

Bu tekniğin birkaç kez kullanıldığını gördük, sadece en önemlisi, Obito’yu Kamui boyutunda savaşıp yendiğinde. Bu, son darbeyi indirmeden ilkin düşmanınızı hareketsiz hale getirmek için kullanılan mükemmel bir kombo kabiliyettir.

8. Rasengan

kakashi hatake'nin en güçlü 10 jutsu'su

4. Hokage ve Kakashi’nin sensei Minato Namkiaze tarafınca yaratıldı. Rasengan, biçim dönüşümünün en yüksek formu olarak tasarlandı ve Kuyruklu Canavar Topu’na dayanıyordu. Jiraiya, onu Chidori’den daha kuvvetli olarak nitelendirdi. Rasengan temas kurduğunda hedefine çarparak onları geriye doğru iter ve ciddi hasara niçin olur.

Rasengan’da ustalaşmak ve denetlemek son aşama zor olsa gerek. Kakashi, genç yaşta iyi mi kullanılacağını öğrendi ve hatta jutsu’ya yıldırım doğası eklemeye çalıştı. Bunu başaramayınca onun yerine Chidori’yi yarattı. Kakashi’nin Rasengan’ı muharebede kullandığını asla görmüyoruz, sadece Naruto’ya tekniği uygulayabildiğini gösterdi.

Bu kesinlikle listede daha üst sıralarda olabilir fakat Kakashi’nin bu kabiliyeti asla kullanmadığı için ne kadar kullanabileceğini bilmiyoruz. Kabiliyete kesinlikle hakim oldu, sadece bu sıralama için 8 numaraya iniyor.

7. Su Bırakan Su Ejderhası Mermisi ve Büyük Şelale

animesoulking

Yedili ekip Zabuza ile savaşırken, Kakashi suda savaşırken her iki kabiliyeti de kendi avantajına kullanır. Su Ejderhası Mermisi, hedefe büyük su mermileri atarak mühim fizyolojik hasar verir. Bu, 44 el işaretinin yapılmasını gerektiren son aşama karmaşık bir jutsu. Kakashi, Sharigan’ını kullanarak direkt Zabuza’dan kopyalayabildi.

Great Waterfall, Naruto’nun ilk bölümlerinde gördüğümüz yıkıcı bir saldırıdır ve gösterilen ilk A Düzey yeteneklerden biridir. Kakashi tüm bir ormanı ortadan kaldırabilir ve azca ilkin meydana gelen naturel bir yıkım şeklinde görünüyordu. Bu su tahliye tekniklerinin her ikisi de, savaşlarında herhangi bir shinobi’ye destek olacak hakikaten yıkıcı saldırı yetenekleridir.

6. Earth Release Toprak Seçimi Duvar

animesoulking

Kuvvetli bir müdafa Jutsu’dur ve birçok Dünya Stili kullanıcısı için uygundur. Hedeflerini içermek ve tamamen kapatmak için kullanılabilir. Kakashi evvel mevcud dünyayı manipüle eder ve onu bir bariyer oluşturmak için kullanır. Bu kabiliyeti Pain ile mücadelesi esnasında kullandığını görüyoruz ve 4. Shinobi Dünya Savaşı’ndan sonrasında Sharingan’ını kaybettikten sonrasında geliştirdiği birkaç teknikten biri.

Geliştirilmiş Toprak Seçimi Duvarı, minik bir köyü çevreleyecek kadar büyüktür ve bir top ateşi barajına karşı koyabilir. Kakashi ek olarak duvarın bölümlerini kuvarsa çevirerek dünyanın zayıflığını şimşeklere çevirebilir. Müdafa durumlarında kabiliyeti son aşama mühim kılan duvarı bir günden fazla tutabiliyor.

5. Paylaşımcı

kakashi hatake'nin en güçlü 10 jutsu'su

Sharingan, Uchiha soyundan gelen kuvvetli bir Dojutsu’dur ve kendisine verilmiş olmasına karşın, Kakashi öteki kullanıcılar kadar güçlüdür. Bu, birçok kabiliyetinin kökeni olduğundan kolayca listede 1 numara olabilir. Sadece Sharigan’ın Genjutsu kabiliyetlerini oldukca sık kullanmadığı için ortada rahatça oturuyor.

Temel Genjutsu, kopya ninjanın kullanabileceği öteki teknikler kadar kuvvetli değildir. Buna oldukca sık güvenmiyordu ve bu yüzden daha yüksek değil. Sharingan onun son aşama gelişmiş tekniklere erişmesine izin verdi fakat onsuz bile Kakashi en kuvvetli Shinobilerden biri.

4. Kamu

animesoulking

Bu teknik, Shippuden esnasında Kakashi’nin zımbalarından biri oldu. Obito’nun gözünün imza gücüydü ve Kakashi’yi neredeyse durdurulamaz hale getirdi. Kamui, yalnızca Mangekyo Sharingan’ını etkinleştirdikten sonrasında kullanılabilir. Kullanıcının başka bir boyuta bir portal açmasını sağlar. Çoğunlukla mermi göndermek ve düşmanlarına hücum etmek için kullandı, onları hazırlıksız elde etti.

Bununla beraber, enerjiyi yakalamasına ve nesneleri kendi boyutuna zorlamasına izin verdiği için mükemmel bir müdafa Jutsu’ydu. Sonunda Kakashi, Kamui’yi kendi üstünde iyi mi kullanacağını öğrendi ve Obito’nun yapmış olduğu şeklinde ışınlanmasına izin verdi. Sayısız kez kullanıldığını gördük fakat en etkisinde bırakan özelliklerinden biri on kuyruklu canavarın tüm parçalarını taşıyabilmesiydi.

3. Yıldırım Bırakan Mor Elektrik

kakashi hatake'nin en güçlü 10 jutsu'su

Mor Elektrik, Kakashi’nin Boruto’da yarattığı en yeni tekniklerden biridir. 4. büyük ninja savaşı esnasında Sharingan’ını kaybettikten sonrasında artık Raikiri yada Chirdori’ye güvenemezdi. Bunun yerine, uzaktan kullanılabilecek daha kuvvetli bir teknik geliştirdi.

Kakashi kabiliyetini gerçekleştirmek için tüm çakrasını kullandığında, bulutlara yağmura yol açan kuvvetli bir sarsıntı gönderecek kadar elektrik üretebilir. Hatta Chidori akımına benzer şekilde kullanabilir, oldukca yönlü bir saldırıda vücudunun her yerine şimşekler gönderebilir. Kakashi, Sharingan’ını kullanmadan hakikaten ne kadar yetenekli bir Shinobi bulunduğunu gösteriyor.

2. Kamui Raikiri

kakashi hatake'nin en güçlü 10 jutsu'su

Sith Paths çakrası ile geliştirilmiş Kamui ve Raikiri kombinasyonu, Kakashi’ye şimdiye kadarki en kuvvetli Jutsu’lardan birini verir. Kakashi, Obito’nun ruhu vücudundayken bir tek kısa bir süre için kabiliyete erişebildi. Teknik son aşama hızlıdır ve karşı konulamaz.

Kaguya ile cenk esnasında, Kaguya’nın delinmiş kısmını Kamui’nin boyutuna bükerek, yüksek süratli bir itkiyi özgür bırakır. Bu teknik Kaguya’yı yenmede etkiliydi.

1. Topyekün Vücut Susanoo

kakashi jutsu

Susanoo, Mangekyo Sharingan’ın nihai kabiliyetidir ve akıl almaz oranda çakra gerektirir. Bir kullanıcının Susanoo’sunun dönüşümü, nihai tam biçim sürümüne ulaşılana kadar zaman içinde gelişir. Etkinleştirildiğinde, kullanıcının çevresinde oluşur ve onun iradesinin bir uzantısı haline gelir, onun adına blok yapar ve saldırır.

Susanoo, yalnızca Mangekyo Sharingan’ı iki gözünde de uyandıran bir kullanıcı tarafınca etkinleştirilebilir. Kakashi, sadece Obito’nun Altı Yol ruhu Kaguya ile olan savaşları esnasında vücudunda kısa bir süre ikamet ettiğinde elde edebildi. Susanoo’su açık mavi renkteydi ve büyük bir shuriken kadar bir katana da kullanıyordu.

Kamui’yi kullanma ve rakibine mermi gönderme kabiliyeti, yenmeyi neredeyse olanaksız hale getiriyor. Kakashi, yaşamı süresince muhteşem bir Susanoo formu kullanabilseydi, tüm zamanların en büyük Shinboi’si olabilirdi.

Şimdi Chidori yada Raikiri’nin nerede bulunduğunu merak ediyorsanız, onları bu listeden çıkardım şundan dolayı üstünde tekniğin 2 değişik varyasyonu daha vardı.

Kakashi Hatake’nin En Kuvvetli 10 Jutsu’sunda bugünkü yazıdan bu kadar. Gönderideki noktalara katılmıyorsanız ve kendi görüşleriniz var ise, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın. Anime ve Manga hakkında daha çok informasyon için Animesoulking’i ziyaret etmeye devam edin.

Ek olarak, Okuyun:

Chandan, “Kakashi Hatake’nin En Kuvvetli 10 Jutsu’sunun” yazarıdır. Ek olarak, YouTube ve Feysbuk’ta benimle bağlantı kurun.

Leave A Reply